Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wirus reklamowy rozsyła SMS-y

Wirus reklamowy rozsyła SMS-y

WitekT 10 Listopada 2004 12:09

0 0

Komputery rosyjskich użytkowników padają w ostatnich dniach ofiarą Trojana, który po zainfekowaniu maszyny za pośrednictwem internetu wysyła reklamowe SMS-y.

Ukrywający się w załączniku do maili program Troj/Delf-HA infekuje komputer, a następnie łączy się ze stroną WWW, skąd pobiera tekst SMS-a. Później - z użyciem internetowych bramek - przesyła wiadomości na telefony komórkowe o losowo generowanych numerach. W ten sposób twórcy wirusa mogą rozsyłać komórkowy spam, zachowując anonimowość. Według analityków, tele-spam może być już wkrótce problemem na skalę porównywalną do natężenia niechcianej korespondencji internetowej.
Rosyjski robak nie jest pierwszą próbą wykorzystania zainfekowanych komputerów do rozsyłania SMS-ów reklamowych. Podobna próba miała miejsce przed czterema laty w Hiszpanii.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet