Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wirus blokuje możliwość rozmów

Wirus blokuje możliwość rozmów

WitekT 24 Stycznia 2005 19:28

0 0

Zidentyfikowano pierwszego wirusa, który po zainfekowaniu telefonu komórkowego uniemożliwia wykonywanie połączeń.

Jak dotąd wirusy dla komórek wpływały na wyższe poziomy funkcjonalności telefonu, pozostając bez wpływu na możliwość prowadzenia rozmów. Inaczej jest z trojanem Gavno, który infekuje telefony pracujące pod kontrolą systemu Symbian. Wirus rozsyła się w pliku patch.sys, udając łatkę do oprogramowania aparatu. Choć ma objętość zaledwie 2 kB, jest wyjątkowo destrukcyjny.
Gavno zaburza pracę Symbiana i uniemożliwia nawiązywanie połączeń. Z reguły zawiesza też pracujące na telefonie aplikcje, co w efekcie prowadzi do ciągłego restartu aparatu. Na infekcję narażone są telefony wykorzystujące Symbian 7.0 z nakładką Series60 – takie jak Nokia 6600 czy 7610. Trojan nie zaraża telefonów z Symbian 6.0 i 6.1, spokojnie mogą spać także użytkownicy aparatów z Symbianem i nakładką UIQ, takich jak SonyEricsson P900/910 i Motorola A925/1000.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-09-20 20:08:42  host: dds17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeden optymistyczny element n akońcu fsiuuu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet