Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wirtualna klapa

Wirtualna klapa

WitekT 15 Września 2005 20:25

0 0

Wejście na rynek komórkowych operatorów wirtualnych (MVNO), które miało zwiększyć konkurencję, okazało się klapą.

Mija rok, gdy w wywiadzie dla Gazety Prawnej prezes URTiP Witold Graboś dziwił się bierności operatorów, którzy nie korzystają z okazji i nowych możliwości. Do dziś nie wystartował żaden MVNO.

Konkretny plan rozwoju usług jako MVNO ma jedynie Tele2, które zawarło już w tej sprawie porozumienie z Netią Mobile. Pozostali wielcy m.in. Telefonia Dialog, Energis, NOM - zdobyte zezwolenia schowały głeboko do szuflady i nie prowadzą żadnych prac w celu uruchomienia usług MVNO.
Ostatni z silnych, polski portal nie przystaje do pozostałych posiadaczy zezwoleń na MVNO. Zezwolenie na świadczenie takich usług Onet posiada od ponad dwóch lat. Posiada silnego inwestora – koncern ITI, który jak się nieoficjalnie mówi rozważa akwizycje na rynku internetowym, ale na razie nie chce podać żadnych konkretów. Zdaniem Gazety Prawnej klientami portalowego operatora mogłyby być rzesze należącej również do ITI telewizji TVN.

PTC, Centertel i Polkomtel będą opóźniać start nowych graczy tak długo, jak tylko będą mogły i widziały w tym sens ekonomiczny. Jak na razie wirtualny operator telefonii komórkowej pozostaje tylko kolejną formą zasilania budżetu, firmy płacą za jedno zezwolenie 5 tys. euro.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, telix.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-09-16 11:50:05  host: external.ciech.waw.pl

    Może pora zaskarżyć budżet, że sprzedał Inflanty?

  • 0

    2. ~zosia  2005-09-16 22:19:29  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    ITI chyba stać na 5 tys. euro?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet