Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wiosenny rebranding Ery ma swoje powody

Wiosenny rebranding Ery ma swoje powody

WitekT 22 Listopada 2006 11:49

0 0

Wiosenny termin rebrandingu Ery - wcześniej spekulowano o grudniu tego roku - może wynikać z tego, że firma chce upiec za jednym zamachem dwie pieczenie: powtórzyć sukces sieci Orange oraz osłabić wejścię na rynek P4, który planuje wystartować w I kwartale.

Rebranding Ery na T-Mobile nie zablokuje wejścia P4 na rynek, ale może je osłabić - uważa Krzysztof Kaczmarczyk, analityk Deutsche Banku. Jego zdaniem wiosenny termin pozwoli na kontynuowanie kampanii wizerunkowej nowej marki przez całe wakacje. Podkreśla, że sukces rebrandingu Idei na Orange polegał na konsekwentnej kampanii wizerunkowej, która trwa do dziś.




W ocenie specjalistów z branży reklamowej zmiana nazwy z Ery na T-Mobile w skali 12 miesięcy kosztować może ponad 100 mln zł, z czego ponad połowa wydatków przypadać będzie na pierwsze trzy miesiące.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2006-11-22 14:26:09

    pedros77: chodzi Ci o ten salon w Alfie? A widziałeś ile tam jest jednocześnie czynnych stanowisk? ;)

  • 0

    13. ~zdzg  2006-11-22 14:39:02  host: arctic.ntvk.com.pl

    Sukces Orange na przykładzie mojej rodziny jest nstępujący. W Idei mielismy 7 aktywnych numerów (w tym dwa moje). Od ponad pół roku jest tych numerów 0 (słownie zero). Pogratulować Francuzom polityki pozyskiwania klientów.

  • 0

    14. ~k66  2006-11-22 14:43:36  host: sp58.internetdsl.tpnet.pl

    Najlepsze salony Ery sa w Gorzowie Wlkp. :) W salonie firmowym pracuje 3 kolesi... choc "pracuje" to za duzo powiedziane. 2 stara sie obslugiwac oczekujacych w ogromnej kolejce a ten trzeci w slimaczym tempie rozwiesza jakies plakaty w witrynach i tak przez godzine. Odstalem swoje (50 min) i w momencie jak usiadlem i chcialem sobie wybrac telefo okazalo sie, ze system im padl i ze tego dnia juz mi nie sprzedadza fona. Kolejnego dnia mieli akurat zamkniete... :| Dobra poszedlem do Germanosa a tam obsluga jeszcze lepsza !! 2 aroganckich mruków i ich opalone kolezanki, zajmujace wszystkie dostepne w salonie krzesla... cudnie :) Nie wiem...moze to jakas nowa kampania specjalnej obslugi klienta tuz przed rebrandingiem? :D

  • 0

    15. ~Jardo  2006-11-22 14:45:53  host: mx1.inco-veritas.pl

    Pingtomove: mnie też oferta Orange odpowiada. Zamierzam zmienić na T-Mobile, jak wejdzie, ale to z innych powodów. Po zmianie miejsca zamieszkania mam problem z zasięgiem, co jest przecież przypadkiem.

  • 0

    16.  2006-11-22 15:26:53

    @wlo: wszyscy wiemy ze dla Ciebie jedynie słuszny jest pewien operator wiodący trzymający sie przy życiu jedynie dzieki 1 kabaretowi.

  • 0

    17.  2006-11-22 15:28:34

    @wielki_ptok sie popisał po raz któryś, brawo Jasiu!

  • 0

    18. ~rich man  2006-11-22 15:33:31  host: dqd184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszyscy piszą o rebrandingu jakby to był jakiś pewnik. O ile dobrze czytałem to miał prezes Hartman do powiedzenia - to wcale rebranding nie jest pewny, zależy od tego jak analizy i badania wykażą ;)

  • 0

    19. ~nazgul  2006-11-22 15:48:33  host: atp168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie jedna sprawa dotycząca SIMLOCKów. Co z telefonami z SIMLOCKiem na Erę po rebrandingu sieci na T-Mobile? Czy telefony z SIMLOCKiem na Erę będą działać w T-Mobile? Czy od momentu rebrandingu telefony w salonach T-mobile Polska będą miały SIMLOCK'a na T-Mobile?

  • 0

    20. ~ptok  2006-11-22 16:31:07  host: chello062179028189.chello.pl

    @marcinb. Moze tak jakiś argument? Bo na razie tylko zauważyłem jakąś PTOKOWĄ fobię. Ale to można leczyć. Tylko trzeba chcieć.

  • 0

    21.  2006-11-22 16:50:26

    Widzę ze i w tej kwestii nasz pierzasty kolega posiada nic ogromna wiedzę. na niczym go nie mozna 'zagiąć'.

  • 0

    22. ~ptok  2006-11-22 17:02:28  host: chello062179028189.chello.pl

    @marcinb.A może ja Małgosia, a nie Jasiu???? Ptoki przecież płci różnej bywają. To na razie. Nie mam czasu, odlatuję.

  • 0

    23. ~dt  2006-11-22 17:07:16  host: wap.plusgsm.pl

    Nazgul- simlock dziala na podstawie MNC sieci a to sie nie zmienia.

  • 0

    24. ~outofcontrol  2006-11-22 17:17:49  host: 213.25.189.50

    szczerze to od momentu jak przestałem chodzić z moją byłą to telefon już nie jest mi niezbędny, chciałbym sie przenieść na plusa ale zasięg u mnie jest kichowaty- pewnie dlatego że plus postawił swoją wierzę w dołku- natomiast wierza centertela jest w takim miejscu że łatwo ją łapać na jakieś 6 km, w orang jestem już pięć lat- oferty się zmieniały a ja dalej w idei- teraz już w orenge- ale dalej karta z pięknym znaczkem idea ze słoneczkiem. jedna rzecz mi w orange się nie podoba- orange mix- nie potrzebuje dodatkowo miesięcznie bawić się w płacenie rachunku przelewem- pod tym względem plus jest górą- a wogóle era ma swojego mixa???

  • 0

    25. ~D  2006-11-22 18:44:07  host: 80.51.255.150

    Już widzę te spoty reklamowe: Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To T-MOBILE! hehe

  • 0

    26.  2006-11-22 19:32:16

    @k66 - padajace systemy to bajka wymyslona przez konsultantow - tak naprawde to rzadko sie to zdarza a napewno nie jest to powodem do niepodpisania umowy - zawsze pozostaja druki reczne i weryfikacja via fax. Dzieje sie tak gdy osoba jest nowa i nie wie jeszcze wszystkiego badz gdy chce sie podpisac umowe na firme [latwo zrobic blad i placi sie z wlasnej kieszeni za to] badz gdy nie ma sie ochoty juz dalej obslugiwac i chce sie odpoczac. od taka mala informacja na przyszlosc :)

  • 0

    27. ~Zico  2006-11-22 21:12:03  host: 213.158.194.228

    Niech juz lepiej T-Mobile nie powtarza tych "sukcesow" albo raczej pseudosukcesow orange, bo ludziom puszcza nerwy. Odnosnie kolejek w salonach orange. Czy Wy naprawde nie wiecie po co ludzie tam stoja? Czesc z nich sklada reklamacje, a pozostala czesc rezygnacje:-)

  • 0

    28.  2006-11-22 23:13:35

    ~outofcontrol kliknij sobie na era.pl i tam na dole na Fun. To jest taki mix a'la Era ;)

  • 0

    29.  2006-11-23 12:39:23

    ten mix jest lepszy od mixa orangutana, co do mixplusa nie wiem, bo nie znam tamtego. Ale w funie masz mase telefoników bo bardzo niskich cenach.No i jak przekroczymy niechcący chocby o jeden dzień termin doładowania to nie giną bezpowrotnie środki z konta.

  • 0

    30. ~dżej kej  2006-11-26 15:26:13  host: apn-99-42.gprspla.plusgsm.pl

    w funie jest chocby V trojeczka w bardzo dobrej cenie

  • 0

    31.  2006-11-27 14:39:24

    V3 i nie tylko. tam można przebierać w dobrych fonach w przyjaznych cenach.

Dodaj swoją opinię