Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone: z Cortaną dogadamy się po polsku

Windows Phone: z Cortaną dogadamy się po polsku

LuiN 15 Września 2014 12:09

12 1

Microsoft szykuje dla swoich klientów kilka nowości, w tym polskojęzyczną Cortanę i bezpieczne pobieranie aktualizacji oprogramowania.



Jak czytamy na profilu twitterowym @Salczak, już 8. października ruszą testy polskojęzycznej wersji asystenta głosowego Cortana (odpowiednik apple'owskiego Siri). Polskojęzyczna Cortana to element aktualizacji Windows Phone 8.1 do wersji GDR2. Oficjalna jej dystrybucja ruszy prawdopodobnie dopiero na początku 2015 roku, natomiast od 8. października pobrać będą ją mogły zarejestrowane w programie deweloperskim Microsoftu (rejestracja jest bezpłatna).




Inną ciekawą nowością dotyczącą Windows Phone są starania Microsoftu by aktualizacje systemu nie powodowały naliczania opłat za transmisję danych. Mechanizm działania nie jest nowy - nie brakuje ofert operatorów z wyłączoną opłatą za chmurę, streaming muzyki czy filmów. Teraz Microsoft chce, by z opłaty zwolnione były aktualizacje Windows Phone (od wersji GDR1).

Zobacz: inne filmy z kategorii Śmieszne

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: NokiaPowerUser, @Salczak, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows phone

w sumie: 24
  • 0

    5.  2014-09-15 13:10:00

    Spory udział w polskim rynku komórek Nok.. przepraszam, M$, przełożył się (wreszcie) na zdecydowanie się na taki ruch - i dobrze :) Teraz pozostaje trzymać kciuki za udane wprowadzenie Cortany i.. ruch konkurencji, choćby Google ;) aczkolwiek w przypadku Androida można śmiało rozważyć zewnętrzne programy.

  • 4

    6. ~e  2014-09-15 13:12:23  host: s31-01.opera-mini.net

    teraz zamiast pogadać z człowiekiem przez tel. to ludzie będą gadać Z telefonem : D

  • 1

    7. ~e  2014-09-15 13:15:03  host: rev-213.189.38.62.atman.pl

    teraz zamiast pogadać z człowiekiem przez tel. to ludzie będą gadać Z telefonem : D

  • 6

    8.  2014-09-15 13:20:16

    Taką polskojęzyczną funkcję znają już nasze dziewczyny/żony a aktywuje się ją słowem "kochanie". Czyli np "kochanie zadzwoń do", "kochanie włącz film", "kochanie przelej pieniądze", "kochanie jaka dziś będzie pogoda", "kochanie co to " itp. Żartuję oczywiście. Dla tych co pomyślą, że pisałem serio.

  • 1

    9.  2014-09-15 13:22:24

    akurat jestem na etapie zmiany tele i chyba zdecyduje się na WP. Dużo poruszam się samochodem i taka opcja jest bardzo przydatna.

  • 2

    10. ~  2014-09-15 13:53:38  host: 195.117.147.146

    Spoko. Do pogadania z telefonem jeszcze dużo brakuje. Po ekstensywnych testach wersji angielskojęzycznej mogę powiedzieć, że Cortana co najwyżej może nam alarm ustawić, ewentualnie wykonać inne prymitywne czynności. Reszta kończy się uruchomieniem strony bin_ga i wpisaniu naszego zdania w polu search.

  • 0

    11.  2014-09-15 14:03:23

    http://tlp.is/3ut

  • 0

    12. ~dav  2014-09-15 14:17:47  host: host-52-81.compi.net.pl

    heh przecież tego syfu i tak nikt nie używa...

  • 0

    13. ~Marcin  2014-09-15 14:31:43  host: apn-31-1-8-118.dynamic.gprs.plus.pl

    od piątku jestem użytkownikiem lumi 930. zmieniłem ją na mojego wysłużonego bb9900. Długo zastanawiałem sie na co sie przesiąść. I chyba wybrałem dobrze...

  • -2

    14.  2014-09-15 14:51:25

    @12, oj sporo osób używa "syfu". Android jest przecież bardzo popularny ;)

  • 4

    15.  2014-09-15 15:24:05

    WIndows phone best phone... Pewnie ta Cortana to będzie tylko zbedny bajer, któy będzie fajny przez 2 dni a potem się znudzi...ALE BĘDZIE DOSTĘPNE W NASZYM JĘZYKU!

  • -2

    16. ~  2014-09-15 15:24:51  host: apn-95-40-128-212.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 kiedy testowałeś? U mnie sprawdzała sie wysmiencie a to jeszcze beta.

  • 1

    17.  2014-09-15 15:27:47

    Używam WP od okolo miesiąca. Zona od ok pól roku. De facto nam styczność z WP od pól roku i jest teraz masakra. Przed aktualizacja do WP 8.1 system byl stabilny. Teraz to jakas paranoja. Co chwile sie zawiesza. Ostatnio mam dziwne objawy. Często mi się wszystko powiększa samo dwukrotnie. NP gdy dzwoni mój kolega, którego zdjęcie mam ustawione, widzę praktycznie tylko jego podbrydek a reszty zdjęcia i przycisków np do rozliczenia nie ma, bo się na ekranie nie mieszczą. U mnie to jeszcze luz, vo mam w 635 wyjmowalna baterie, to szybko przywracam go na nogi. Ale tel zony... Bez twardego resetu nie dali rady. A to się wiąże z utrata danych. Dlatego czekaliśmy 2 dni aż się rozładuje. Zona byla po aktualizacji 2 dni bez telefonu, bo się zawiesił. Mój Tel, ok może przypadek. Ale drugi telefon? Mali tego, kolega w pracy tez ma WP i byl zachwycony. Powiedzialem mu, ze wtszlo WP 8.1, od razu zaktualizowal. Po tygodniu ekran zrobil sie, jakby w tv wyjąc antenę. Sniezylo mu! Nie chcąc stracić danych tez czekal, aż telefon sie rozladuje nie wiem co jest, ale z 8.1 nie wszystko jest w porządku.

  • -1

    18.  2014-09-15 15:36:39

    Th0mas - no a mój młodszy syn jest zadowolony, właśnie po aktualizacji do 8.1 ;-)

  • -1

    19.  2014-09-15 16:11:44

    Thomas - u mnie po aktulizacji PFD 8.1 nie było i nie ma żadnych problemów. Telefon działa cały czas bez zarzutu - L920

  • -1

    20.  2014-09-15 17:52:32

    Th0mas - w WP jest takie coś jak soft reset i hard reset. Soft reset robi się poprzez przytrzymanie klawisza przyciszania i włącznik. Nie traci się wtedy danych, a system przywracany jest do poprzedniego stanu.

    Spróbuj wgrać soft przez NCS, w większości przypadków to pomaga, a jak nie to oddaj do serwisu, bo może być to usterka techniczna.

  • 1

    21.  2014-09-15 18:50:01

    Ja mam telefon z WP od ok 5 miesięcy i nie ukrywam, że jestem z niego bardzo zadowolony. głównie to z szybkości działania, bo po przesiadce z budżetowych mulastych androidów zauważyłem niesamowitą różnicę. Jednakże od jakiegoś czasu nie wiedzieć czemu, telefon samoczynnie się wyłączał. Pomagało jedynie wyjęcie i włożenie baterii. Przywrócenie ustawień fabrycznych i aktualizacja systemu nie rozwiązują problemu, więc postanowiłem oddać tel na gwarancję.

  • -1

    22. ~  2014-09-15 21:05:10  host: apn-95-41-214-83.dynamic.gprs.plus.pl

    Lumia 1320 po aktualizacji do 8.1 zero problemów, bateria trzyma jeszcze dłużej nż na 8. Nie zamieniam na żadnego androida choć foto i głośniki w Desire 816 mnie kusiły, ale zostałem dzięki wp8,1 bo jednak responsywność w porównaniu do andka to niebo a ziema :-)

  • 0

    23. ~maleusz  2014-09-16 07:25:44  host: public-gprs516922.centertel.pl

    Miałem lumie 520 i nie miałem żadnych problemów. Najpierw ze 3 miesiące wp 8.0 potem po aktualizacji pfd 8.1 . I nie miałem żadnych problemów. Teraz mam lumie 1320 i nie mogę powiedzieć jakie są różnice pomiędzy 8.0 a 8.1 bo od razu poszła aktualizacja. Od kiedy mam mam wp 8.1 ( czyli jakieś 5 miesięcy ) nie miałem jakiejś zawiechy czy właśnie tego powiększenia ekranu przy której musiałem resetować telefon.

  • 0

    24. ~Jacek  2014-09-16 20:41:14  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Moze by tak redakcja napisala sprostowanie z ta Cortana bo ten news okazal sie fakem

Dodaj swoją opinię