Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone wspina się na drugie miejsce w Ameryce Łacińskiej

Windows Phone wspina się na drugie miejsce w Ameryce Łacińskiej

sirmark 24 Sierpnia 2013 12:55

11 5

Z opublikowanego przez IDC raportu wynika, że w drugim kwartale 2013 Windows Phone stał się drugim, najczęściej używanym systemem operacyjnym w regionie Ameryki Łacińskiej.

W Meksyku system Microsoftu jest już drugi kwartał z rzędu na drugim miejscu. Drugie miejsce osiągnął także w Kolumbii i Peru. W Kolumbii posiada imponujący, 25,6% udział w rynku. W innych krajach, takich jak Argentyna, Chile i Brazylii, Windows Phone również zyskał na popularności i uplasował się na trzecim miejsce w II kwartale 2013 roku.




Liliana Gonzalez, dyrektor Działu Windows Phone dla Ameryki Łacińskiej, powiedziała, że celem firmy było osiągnięcie drugiego miejsca w regionie na koniec 2013, ale cel udało się osiągnąć już pięć miesięcy wcześniej.

Ze statystyk AdDuplex wynika, że Nokia Lumia 710 stanowi ponad połowę (51,3%) rynku Windows Phone w Argentynie, Lumia 620 ma tam 24,9%, a Lumia 900 - 18%.

Źródło tekstu: Microsoft, AdDuplex, wł     

Dodaj do:

Tagi: idc | microsoft | windows phone

w sumie: 22
  • -1

    4.  2013-08-24 13:59:59

    @2 - nie wazne, ważne ze do przodu ;) I w sumie dobrze że nokia a nie coś z tajwanu :)

  • 1

    5. ~  2013-08-24 14:09:10  host: cpc11-finc11-2-0-cust437.4-2.cable.virginmedia.com

    procenty to jedno a ilość to 2-gie... jeżeli w całej ameryce łacińskiej sprzedaje się mniej telefonów niz w samym UK to cięzko nazwać to sukcesem...

  • 0

    6. ~Hose  2013-08-24 14:12:26  host: 77-242-235-67.net.pbthawe.eu

    Sorry za offa, Plus ma awarię a tu cisza, w każdym razie u nas martwy od rana, okolice Międzychodu.

  • 2

    7.  2013-08-24 14:20:00

    A mi nic do szczęścia by nie było potrzebne niż Lumia nawet w skorupce z 920 z porządnym aparatem foto i Androidem z nakładką Nokii z usługą Here z mapami offline. Noo ok. Ale póki elop jest prezesem nic takiego nie powstanie ;/.

  • 0

    8. ~  2013-08-24 14:21:24  host: ip-151-248-33-225.free.aero2.net.pl

    Nie przeceniałbym tego. Sama Polska była na 7 miejscu na świecie pod względem zakupu smartfonów z samą Badą.

  • -2

    10.  2013-08-24 15:25:27

    @7 masz to samo z WP8, po co robić krok w tył i pakować do tej skorupki androjda?

  • -2

    11. ~elop  2013-08-24 16:22:49  host: 37.228.41.174

    To już łabędzi śpiew androida.

  • 1

    12.  2013-08-24 19:37:15

    O tym nie ma newsa ? http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2013-08-20/hardware/ 41428757_1_mobile-handset-market-market-share-lumia ? Meksyk, Polska, Peru, Kolumbia...A jakie są wyniki Nokii i WP w starej UE, w Chinach, w Indiach i w USA ? :D Nokia sama zastanawia się obecnie nad tym jak wygląda jej współpraca z MS bo nie można być przecież zadowolonym z ~ 4% udziały WPorażki w rynku. MS może trochę się poprawi pod rządami nowego szefa, Steve swoje zrobił i szkoda, że ktoś wcześniej nie zareagował. MS/Ballmer mieli chyba fioła na punkcie Apple i ich produktów, a często dostawali po tyłku, Zune - przenośne odtwarzacze, przecież Apple nie wymyśliło odtwarzaczy MP3, ale potrafiło je sprzedać, a przecież były z równie dobrym/lepszym dźwiękiem na rynku. Tablety...też Apple wygrało, a seria RT to porażką MS, która kosztowała ich bardzo dużo http://applecenter.pl/2013/07/19/microsoft-traci-na-surface-rt-s etki-milionow-dolarow/ - czy dowolne inne źródło. WP w stosunku do WM jest mniej ciekawy, w prostocie poszli za daleko, bo może być przyjaźnie dla użytkownika, ale nie trzeba odbierać mu wszystkich możliwości, kto chce to poświęci więcej czasu na zabawę, a inni będą używać tego co wyjęli z pudełka, ale nie MS musiał utrudnić życie użytkownikom i producentom. Apple, Google, Samsung i inni chwalą się globalnymi wynikami bądź tymi w Stanach czy Chinach, a MS i Nokia z Polski, Meksyku i Peru...no sorry, ale to się nazywa...porażka biznesowa i marketingowa :D Trzeci gracz zawsze się przyda, szkoda że MS wypuścił taki projekt bo mogliby być realnym zagrożeniem, a nie czymś na poziomie wspomnianej wyżej Bady. Do tego Nokie nie są wcale takie tanie, bo te z WP 7.X w ogóle nie były popularne, dlatego ich ceny były niskie, jak ludzie przestaną je sprzedawać taniej na allegro czy następcy 920/1020 będą w cenie nowych iPhonów, Samsunga Galaxy S V i cena nie spadnie...to niektórzy zrezygn

  • 2

    13.  2013-08-24 19:39:39

    Szkoda, że nie było nam dane zobaczyć Nokii z Andoirdem, ale nie dlatego że to najlepszy system, tylko jej produkty mógłby być ciekawe, pewnie konkurencyjne, może wtedy Samsung nie miałby takich udziałów. Elop zamiast powalczyć wolał promować kosztem wyników Windows Phone. Mamy dwie linie Nokii z WP i Androidem - bardzo dużo osób mogłoby wtedy z miejsca odrzucić WP i dlatego Elop obiecał wierność MS ;) Zresztą Nokia chyba bardziej dba o WP niż sam MS...

  • 1

    14.  2013-08-24 20:46:19

    Serio gdybym zobaczył tylko telefon Nokii z androidem nowet bym nie czekał na recenzję. Wsparłbym ulubioną tę niegdyś przeze mnie markę za sam system. WP jest za daleko w tyle za Androidem, nie ma co się oszukiwać. A tak póki co serio dla mnie pozostaje Sony lub coraz ciekawsze produkty pokazują chińscy producenci. I nie mówię tylko o Lenovo K900 czy P6. Nawet wydajniejsze można spotkać za mniej niż 1000zł. Takie mało znane u nas firmy jak iOcean, haier czy Jiayu potrafią zrobić smartfony o zbliżonej specyfikacji do SGSIV za równowartość 1000zł...

  • 0

    15. ~Adobe Flash Player  2013-08-24 20:56:46  host: ip-78-30-121-227.free.aero2.net.pl

    Android bez Flash Playera to qpa. Piszę to, jako użytkownik tego systemu.

  • 2

    16. ~lol  2013-08-24 21:09:54  host: public712248.centertel.pl

    Flash Playera dla Androida można pobrać z oficjalnej strony Adobe, nie gadajcie głupot, że nie ma flasha, trzeba po prostu użyć google, żeby to znaleźć. BTW. Ja też "z miejsca" bym wziął Nokię z androidem. Nokia ma świetny design i wykonanie telefonów, ale niestety Windows Phone to jakieś g#&%o i nie funkcjonalna padaka.

  • 0

    21. ~Lumia  2013-08-24 21:54:09  host: 89-72-28-234.dynamic.chello.pl

    Ja mam Lumie 800 i Sobie ją chwale, ale to może dlatego ze nie potrzebuje miliona gier i aplikacji a bardziej liczy się dla mnie wygląd telefonu i szybkość dzialania. Wystarczają mi te od Nokii typu Kinograf, Nokia Nawigacja i łacznąść DLNA plus kilka dodatkowych takich jak WhatsApp czy Tango. Rozumie tych co nie lubią WP bo musza mieć non stop nowe aplikacje czy tam gry i przez to wolą Androida.

  • 0

    22. ~lol  2013-08-24 22:09:11  host: public-gprs517466.centertel.pl

    @Adobe Flash Player...procedura się nie zmieniła od tylu lat tak jak nie zmienił się sposób instalacji aplikacji w androidzie. W instrukcji instalacji jest link do flash playera do wersji 4+...Mnie na nexusie 4 świetnie działa!

  • 0

    24.  2013-08-24 23:24:53

    Nokia podgoniła nieco rynku Lumiami, sam korzystam z 800 i jestem bardziej niż zadowolony.

  • 0

    25. ~kvasir  2013-08-25 12:20:39  host: static-87-101-78-237.leon.com.pl

    @Kombi do pierwszej awarii :P, sam przerobiłem kilka starć z nokią :P głównie za oprogramowanie a nie za sprzęt. @Lumia nie jestem zwolennikiem WP nie znaczy że mam 3 miliardy aplikacji. Po prostu lubię mieć sprzęt pod pełną kontrolą a nie jakieś udziwnienia z WP 7.8. Chociaż trzeba przyznać że WP jest zoptymalizowany, bardzo szybki

  • 0

    26. ~nickname  2013-08-26 11:53:37  host: 87-205-31-137.ip.netia.com.pl

    @kvasir Nie znam nikogo komu by się lumia zepsuła, a niektórzy mają już ponad dwa lata, wiec nie wiem o jakiej awarii mówisz.

  • 0

    27. ~eheghe  2013-08-26 12:26:46  host: ip-91.220.238.40.breubezpieczenia.pl

    mam L920 od listopada 2012, żadnych zwiech, problemów, od kiedy jest endomondo to nie potrzebuję nic więcej, mam wrażenie że o WP8 i Nokiach bardzo często piszą osoby które nigdy nawet nie trzymały takiego telefonu w ręce

  • 1

    28. ~ziutasek  2013-08-26 12:37:42  host: aawb208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @eheghe - gdyby wypowiadały się tylko osoby które realnie sprawdziły iOS, BB, WP8 itd. to liczba wpisów spadła by do zera ;-)

  • 0

    29. ~kuba32  2013-08-28 01:39:38  host: adto83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taka prawda że gdyby nokia wybrała Androida to pewnie by jej już nie było. Uważam że dobrze jest że trzymają się jednego systemu a nie wchodzą w rynek który jest przesycony. A tak mają swoją niszę, są jej liderami. A microsoft wspiera Nokie. Coraz więcej sprzedają smartphone ów i zaczynają odbijać się od dna. Lumie są świetnie wykonane sam posiadam 920 i jestem bardzo zadowolony i ograniczenia niektóre nie przeszkadzają mi. Telefon jest szybki działa sprawnie nie zacina się :) Co nie mogłem powiedzieć o swoim sgs3

Dodaj swoją opinię