Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone wielkim sukcesem w Chinach?

Windows Phone wielkim sukcesem w Chinach?

Q! 18 Maja 2012 15:22

0 0

Chociaż od wprowadzenia Windows Phone do Chin minęły zaledwie 2 miesiące, to platforma ta zagarnęła dla siebie większy udział w rynku niż iOS - wynika z informacji przekazanych przez Microsoft. Czy aby na pewno?

Tak przynajmniej twierdzi Michel van der Bel, dyrektor operacyjny Microsftu w Chinach. Według niego, Windows Phone posiada już 7% udział w tamtejszym rynku telefonów, czyli o 1 pkt. proc. więcej niż ma iPhone. Jednak czy aby na pewno? Policzmy.

Według wcześniejszych informacji China Mobile, w marcu w jego sieci działało 15 mln iPhone’ów. Biorąc pod uwagę ich przyrost, obecnie może być to nawet około 18 mln sztuk. Wraz z urządzeniami działającymi u pozostałych operatorów ich liczbę szacować można na około 20 mln sztuk. Daje to 6% udział.

Bazując na tych wyliczeniach łatwo jest wyliczyć, że obiecany przez Microsoft 7% udział Windows Phone 7 powinien oznaczać ponad 23 mln telefonów z Windows Phone sprzedanych w Chinach w ciągu zaledwie 2 miesięcy. Policzmy zatem dalej.




W IV kwartale 2011 roku to Nokia była największym producentem telefonów z Windows Phone, zagarniając dla siebie jedną trzecią globalnej sprzedaży. Szacując ostrożnie można zatem przyjąć, że w świetle słabego zaangażowania konkurentów w promocję Windows Phone oraz silnego ze strony Nokii, obecnie jej udział w sprzedaży wciąż wynosi około 20-25%. Co to oznacza?

To, że tylko w II kwartale i tylko w Chinach Nokia miała sprzedać nawet 5 do 6 mln smartfonów z systemem Windows Phone. Czy to możliwe? Jeśli okazałoby się to prawdą, to niesłabnąca popularność modeli 710 oraz 800, a także premiera modelu 610 może przynieść Nokii sprzedaż smartfonów na poziomie znacznie powyżej 10 mln sztuk w ciągu II kwartału.

Gdyby dane te okazały się prawdziwe to mogłoby się okazać, że w końcu sprzedaż Windows Phone zaskoczyła, a osiągnięte wyniki będą lepsze niż sprzedaż wszystkich smartfonów Nokii w I kwartale 2011, czyli niecałe 12 mln sztuk. Szerzej o wynikach Nokii w 1Q2012 pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: WM Power User, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -1

    1.  2012-05-18 16:12:47

    Pewnie nie chodziło mu o ilość telefonów w sieci, tylko o % sprzedanych w danym miesiącu, tylko ktoś się rąbnął w notatkach/tłumaczeniu. I całe te skomplikowane obliczenia i spekulacje przestały mieć sens.

  • 2

    2.  2012-05-18 16:16:13

    MS i nokia próbują się wypromować wszelkimi sposobami. Nawet w niektórych wpisach pod niusami wyraźnie to widać.

  • 2

    3. ~Misiek  2012-05-18 16:36:37  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    Testowałem, połowy zadań, które normalnie robię na Nokii z Symbianem nie da się zrobić z WP7... Przykład? Połączenie z firmowym VPN, pobranie treści z firmowego serwera, przejrzenie i adnotacja a potem załączenie poprawionych plików mailem (w jednym mailu podpisanym cyfrowo). Przykład? Pobranie danych z urządzenia (obsługującego micro sd) i wysłanie pobranego śladu GPS mailem do właściwego działu. Telefon równie szybko wrócił tam, skąd przyszedł. A Symbian na E72 nadal działa.

  • 0

    4. ~  2012-05-18 17:25:44  host: 178.73.49.129

    "Gdy się ma gen jakości bycie najlepszym to tylko kwestia czasu". He he

  • 0

    5. ~  2012-05-18 18:15:41  host: z37-11.opera-mini.net

    A co na to applefan ? Lezy i kwiczy z rozpaczy , ze jego firma sekta nie jest No.1 ?

  • 0

    6.  2012-05-18 18:38:27

    Pod każdym newsem musicie gadac o tym applefanie? Kogo on obchodzi? Sami prowokujecie bezsensowną gadkę.

  • 0

    8. ~  2012-05-18 19:58:29  host: z12-11.opera-mini.net

    7. A co to jest "pendrak"..? :-D

  • 0

    9. ~  2012-05-18 21:11:31  host: z05-06.opera-mini.net

    @8: pendrive

  • -1

    10. ~Applefan  2012-05-18 21:18:23  host: ani39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak zwykle iOS gora :) jak moja ulubiona firma wygrywa to nie "leze i nie kwicze" :)

  • 0

    11.  2012-05-18 21:47:28

    @3. misiek,moze z winda nie jest az tak zle,drugi przyklad na CE 5.0 dzialal az milo,plus pelna telemetria realtime,fakt ze na specjalistycznym oprogramowaniu ktorego nie ma w market, i bardzo specyficznym telefonie.

  • 0

    12. ~luka  2012-05-19 08:53:52  host: 77-253-118-99.adsl.inetia.pl

    To akcje napewno poszybowały w górę...

  • 0

    13.  2012-05-19 09:54:45

    @3 akurat VPN działa na mojej lumi 710, wystarczy tylko pobrać dedykowaną aplikacje od Nokii

  • 0

    14.  2012-05-19 10:00:08

    @grzegorz828 - co to za aplikacja?

  • 5

    15. ~jaro  2012-05-19 17:07:35  host: 85-222-25-190.home.aster.pl

    Nie dziwię się Windows Phone sprawuje się u mnie rewelacyjnie, wcześniej miałem Androida 2.2, przesiadka nie była trudna, zajęło mi to godzinę co oznacza, że system jest Ciekawie zaprojektowany :-) Każdy system ma coś dobrego i złego w sobie.

  • -1

    16.  2012-05-19 19:20:19

    @15 dostajesz kasę za każdy komentarz czy to jest stała stawka np. miesięczna? Ile można zarobić na wypisywaniu takich bzdetów?

  • 0

    17. ~  2012-05-19 20:27:23  host: 178.73.49.129

    16. A ty?

  • 0

    18.  2012-05-20 08:57:36

    No właśnie 16? Jakoś wszyscy, którzy mieli dłuższy kontakt z WP7.5 chwalą go mimo jego niedociągnięć?

  • 0

    19. ~jaro  2012-05-20 11:55:07  host: 85-222-25-190.home.aster.pl

    16 nikt mi nie płaci po prostu używam codziennie a w domu mam i Androida, Symbiana a także Windows Phone 7.5. Tak jak napisałem każdy system ma jakieś wady i zalety, jednakże Windows Phone ma to do siebie, że jest po prostu intuicyjny w obsłudze. Wiele osób mówi o Windows Phone z nienawiścią, że jest to system to bani itd. no cóż mówią to osoby, które go nie używały. Wystarczy naprawdę góra dwa dni aby przyznać się do błędu poza tym co w tym złego, że Windows Phone zdobywa coraz większy rynek - świat jest duży i jeszcze nie jeden system pojawi się :) Już na rynku pojawią się nowe telefony a w przyszłym roku tablety z Windows 8 aż nie mogę się doczekać. ps. kiedyś byłem przeciwnikiem Microsoftu jednakże zrozumiałem równowagę i każdy system jest wart uwagi

  • 0

    20. ~Ricky  2012-05-23 00:03:41  host: 178-37-9-161.adsl.inetia.pl

    Nie ma nic złego w tym, gdyby nie to, że MS blokuje swoje urządzenia. Kupując smarfone kupujesz sprzęt do którego nie masz prawa dostępu. WM to był świetny system. WP dopiero nadrabia braki. Wiele zostało. Android ma wszystko natomiast jest otwarty i wbrew temu co piszesz intuicyjny z odpowiednią nakładką, a jest wpiz... w markecie. WP7 natomiast to jedne słuszne GUI, mniej praktyczne... znacznie.

Dodaj swoją opinię