Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone rośnie w siłę we Włoszech i w UK

Windows Phone rośnie w siłę we Włoszech i w UK

LuiN 23 Stycznia 2013 10:05

4 1

Według raportu firmy analitycznej Kantar Worldpanel ComTech, Windows Phone zyskuje na znaczeniu na europejskich rynkach. Udział systemu Microsoftu znacząco wzrósł szczególnie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

We Włoszech Windows Phone osiągnął w 2012 roku aż 13,9% udziału w rynku, w porównaniu do 2,8% w 2011 roku. Niemal potroił się też udział Windows Phone w rynku brytyjskim - z 2,2% w 2011 roku do 5,9% w 2012 roku.

Wzrosty Microsoft osiągnął też we Francji (z 3,7% do 4,1%) oraz w Hiszpanii (z 0,4% do 1,8%). Przekonanie do Windows Phone stracili natomiast Niemcy i z 3% udziału w rynku w 2011 roku, zrobiło się tylko 2,6% w 2012 roku.




W 2012 roku do Nokii, głównego dostawcy smartfonów z Windows Phone, należało 6,2% światowego rynku smartfonów (35% miał Samsung, a 32% Apple). Sprzedaż Lumii powiększyła się o 50% względem 2011 roku. Teraz największym wyzwaniem dla Nokii jest rynek chiński.

Zmniejszył się dystans Windows Phone do BlackBerry OS. System kanadyjskiego RIM ciągle traci udziały - w przypadku Wielkiej Brytanii w 2012 roku BlackBerry OS miał 6,4%, względem 16% udziałów w 2011 roku. Być może kondycję BlackBerry poprawi nadchodząca premiera BlackBerry OS 10.

Źródło tekstu: Kantar Worldpanel ComTech     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows phone

w sumie: 20
  • -2

    1.  2013-01-23 10:39:27

    bo to najlepszy system jest

  • 0

    2. ~Golden  2013-01-23 10:42:37  host: gwr162.internetdsl.tpnet.pl

    "Sprzedaż Lumii powiększyła się o 50% się " Się błąd wkradł się

  • -1

    3. ~galtom  2013-01-23 11:37:44  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    Mialem telefon z androidem... krzaczyl sie, wieszal, wysypwaly sie aplikacje - ale moglem sobie ustawiac 1000 rzeczy bez znaczenia na pulpicie (z dzwonieneim bylo gorzej). Kupilem Lumie 710 i wszystkie problemy jak reka odjal - telefon po prostu swietnie dziala. Zero blokowania, czkawek, itp - a nie jest to flagowy model. A potem dalem sie skusic na S3 i nie ma dnia zebym nie zalowal funkcjonalnosci, prostoty i niezawodnosci WP, ktora cieszy sie Zona. A ja mam S3, w ktorej co chciel mam kompunikat o wysypanej aplikacji albo czekam, czekam, czeka az wyswietli sie ksiazka adresowa czy telefon wogole sie obudzi.... ale za to moge na milion sposobow znieniac sposob przewijania ikonek na ekranie.....

  • 2

    4.  2013-01-23 11:50:10

    @3: To po co Ci smartfon jeśli nie potrzebujesz możliwości instalowania dużej ilości aplikacji i dostosowywania działania urządzenia do swoich potrzeb? Bo moda taka jest?

  • -1

    5. ~Tomek  2013-01-23 12:03:34  host: aatc188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 to ja ci wytłumaczę o co kolesiowi chodziło w jego poście. Chcesz mieć zabawkę z mnóstwem aplikacji = weż S3. Chcesz mieć prosty w obsłudze telefon = weź Lumie. I gość ma rację. Też byłem zagorzałym zwolennikiem Androida (S2) i jak już się nacieszyłem bajerami (około miesiąca) zacząłem wymagać funkcjonalności telefonu od S2. Do Lumii byłem nastrojony sceptycznie ale... się myliłem. Są to dobre telefony. I jeśli ktoś faktycznie nie ma mentalnie 15 lat to Lumia będzie dla niego. Jak ma w sobie dziecko (nie mówię tego złośliwie) to S3 jak najbardziej.

  • 1

    6. ~Darionn91  2013-01-23 12:11:13  host: apn-77-115-95-48.dynamic.gprs.plus.pl

    ~galtom nie ma to jak sponsorowany komentarz...

  • 1

    7. ~Nick  2013-01-23 12:51:59  host: 91.239.248.4

    WP to system nadający się tylko do dzwonienia, smsowania, i co najwyżej serfowania w necie. Co to za smartfon co nie ma aplikacji bankowych, voipowych. Za rok, może dwa jak pojawią się aplikacje na ten system to wtedy ten system można brać pod uwagę. Teraz WP kusi ludzi tym że to nowy system (próbują go użytkownicy znudzeni androidem).

  • -1

    8.  2013-01-23 13:01:51

    @3 Miałem ten sam problem. Miałem SE Arc S i myślałem, że mnie coś trafi jak czekałem 10-15 sekund aż włączy się funkcja telefonu. Fajnie było sobie ustawić ikonki jak mi się podobało, mieć w markecie kilkaset tyś. aplikacji z czego 3/4 do niczego się nie przydaje, ale to wszystko szybko się nudzi. Za szybko zaczęło mnie drażnić zastanawianie się systemu co ma zrobić na moje polecenie. Kupiłem Lumie i wszystkie problemy jak ręką odjął. Jeśli ktoś lubi często zmieniać wygląd urządzenia, zmienić położenie ikon i bawić się w modyfikacje to Android jest stanowczo dla niego, a jeśli ktoś potrzebuje szybkości i funkcjonalności w każdym momencie i od razu po wyjęciu tel z pudełka to stanowczo WP. Ale raczej Ameryki tym stwierdzeniem nie odkryłem. Pozdrawiam ;)

  • 0

    9. ~killaz  2013-01-23 15:01:11  host: public-gprs422357.centertel.pl

    Coz, jednoczesnie testuje sgs3 i lumie 920. No i przyznam ze wirtualna klawiatura plus prostota jest po stronie wp. Android to taka swiecaca choinka, niby fajna ale mam wrazenie ze to przerost formy nad trescia :pp Na 3 tyg rownoleglych testow. Sgs mial 3 zwiechy (wszystkie przed updeate) Lumia sie wysypala 1 raz.

  • 0

    10. ~Tomek  2013-01-23 15:03:22  host: acqs236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 Nie wprowadzaj kolego ludzi w błąd bo aplikacje bankowe na W8 są. A voip w Nokii to był kupe lat temu. Zanim jeszcze Androida odkryto. Korzystałem już z voip na E71 na Symbianie i była to aplikacja systemowa a nie coś co trzeba dodatkowo instalować.

  • 0

    11.  2013-01-23 15:08:16

    @4 Uprzedziłeś mnie właśnie miałem to samo napisać 100 % racji!

  • 0

    12. ~  2013-01-23 16:06:00  host: 91.239.248.4

    @Tomek pokaż te aplikacje bankowe. Na tą chwilę chyba tylko Sync i Raifaisen Bank posiadają takowe. A banków w PL mamy kilkanaście. Symbian a WP to chyba różnica jest. CO tu mówić w ogóle gdy Play, T, Orange ani Plus nie posiadają swojej aplikacji na tą platformę.

  • 0

    13.  2013-01-23 16:44:51

    Ja tam się nie dziwie wp to moim zdaniem super os szybki i intuicyjny a tego od smartphona oczekuje a niestety android stabilności mi nie może zapewnić więc niedługo do domu przyjedzie paczuszka z 820-tką :)

  • 0

    14.  2013-01-23 17:25:01

    @4: po to by miec wygodna laczonsc ze swiatem. Aplikacje z ktorych korzystam sa dostepne na wszystkie systemy. I zarowno na 710 jak i na S3 mam ich klikanascie - te z ktorych korzystam i kroych potrzebuje. Nie specjalnie bawi mnie spedzanie godzin na zmienianiu tla, wygladu ikonek, wgrywaniu luncherow, szukaniu potem widgetow. Nie specjalie interesuje mnie dostep do plikow systemowych, nauka rootowania, flashowania, itd. Mam miec wygodne w uyciu narzedzie, ktore zaoferuje mi bez problemowa prace. Szybki i latwy dostep do danyc, wiadomosci i ludzi, z ktorymi sie kontaktuje. Niestety, S3 tego nie daje. A przynajmniej nie na takim poziomie jak iOS czy WP. Niestety, "awarie" aplikacji, w WP nie wystepuja a w S3 to codziennosc. Nie liczac swietnych aplikacji (np. nawigacja), ktore Zona ma teraz w Lumii za free a ja za Navigona bede musial zaplacic 250 zl!

  • 1

    15.  2013-01-23 17:27:49

    @6: chcialbym abo ktos mi zasponsorowal Nokie - serio. Ale i bez tego S3 to niestety (jak u Apple) duzo marketingu - to na pewno nie jest "Next Big Thing". Nokia po prostu dzialala a S3... 4 rdzenie, 1 GB ram a TouchWiz i tak sie zacina.

  • 1

    16. ~a_lex  2013-01-23 17:42:32  host: 78.133.178.33

    "Co to za smartfon co nie ma aplikacji bankowych" - a po co, jak dobrze działają przez przeglądarkę? Przynajmniej na Lumii 820 i Multi Banku.

  • 0

    17. ~nick  2013-01-23 18:03:39  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    W Finlandii mają 20% rynku :P

  • 0

    18.  2013-01-23 18:45:56

    WP to tragedia, wszystkim odradzam. Czcionka kulfiasta, stary 7.5 to nawet przez blutut piosenek nie szlo przesłać, jak i zdjęcia i filmiku. WP8 lepszy ale to dalej padło. Jedunie kafleki na ekranie blokady jeszcze spoko. Jak ktoś chce prosty telefon to niech se kupi zwykły z klawiaturą i 2,8" ekranem. Ja tam na S2 nie moge narzekać, coś tam sie wysypie ale to okazjonalnie.

  • 1

    19. ~zqt  2013-01-23 20:57:34  host: ghp233.internetdsl.tpnet.pl

    Co racja to racja sam mam WP i system jest dla mnie super aplikacje które wykorzystuje są jest szybki i się nie wiesza a po aktualizacji po zalogowaniu się na koncie wszystkie apki i gry w tym płatne wracaja na nowy system nie wspominając o kontaktach:)

  • 0

    20.  2013-01-24 08:39:32

    @ marrcus Ten Twój "blutut" będzie działał po aktualizacji do 7.8 więc powód jaki podałeś jest strasznie śmieszny i nie ma podstaw....

Dodaj swoją opinię