Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone - nieznacznie, ale jednak zyskuje w Europie

Windows Phone - nieznacznie, ale jednak zyskuje w Europie

Q! 15 Maja 2012 20:07

0 0

Pozycja platformy Windows Phone na wybranych rynkach europejskich powoli się wzmacnia - wynika z danych Kantar WorldPanel. Jednak wciąż jej udział jest jednocyfrowy.

Według przedstawionych danych, udział Windows Phone w niemieckim rynku smartfonów podwoił się w ciągu ostatniego roku i może wynosić już nawet 6%. Na pozostałych dużych rynkach, czyli w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech, ma on wynosić od 3 do 4%.




Dane te są interesujące, jednak nieznacznie rozbieżne względem tych, które prezentuje StatCounter. W kwietniu udział Windows Phone w niemieckim rynku telefonicznym (nie smartfonów) wyniósł 1,68%. Dla pozostałych krajów jest to, odpowiednio, 0,89%, 1,14% oraz 1,45%.

Biorąc nawet pod uwagę, że dane przedstawione przez StatCounter dotyczą całego rynku telefonicznego, a nie tylko smartfonów, to do wyników zaprezentowanych przez Kantar WorldPanel platformie Windows Phone jeszcze trochę brakuje.

Źródło tekstu: Kantar WorldPanel     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -2

    1. ~klatt  2012-05-15 20:10:47  host: user-31-174-87-211.play-internet.pl

    to jest niszowy system bez perspektyw

  • -3

    2. ~applefan  2012-05-15 20:23:21  host: azt144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MS ma taka strategie, ze trwa pod warunkiem, ze zdominuje i uzalezni od siebie rynek. Tak zrobili w windowsem na PC. Tym razem sie niestety dla MS a stety dla nas nieudalo... Apple ich drastycznie o wiele lat wyprzedzil i sa juz nie do dogonienia :)

  • 1

    3.  2012-05-15 20:34:31

    @2 dlaczego "stety"? Nie uważasz, że jakby Android i iOS straciły udziały na rzecz WP udziały to własnie dla konsumentów byłoby dobrze?

  • 2

    4.  2012-05-15 20:46:08

    kibicuję WP aby prześcignął iOSowate gówienko ;) 2@ :)

  • 1

    5. ~s  2012-05-15 20:56:45  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    odniesienia niektorych osob sa bezsensowne. porownywanie na obecnym etapie rozwoju WP i iOsa czy Androida to tak jak porownywac wiedze dziecka z przedszkola z dobrze rokujacym studentem... na chwile obecna oczywistym jest ze starszy bedzie mial wieksze mozliwosci, natomiast czas pokaze jak "malolat" sie rozwinie. czy ktos bierze pod uwage jak w podobnej chwili rozwoju wygladal iOS albo android? te systemy byly 4x bardziej ubogie od WP i rozwinely sie w to co mamy obecnie. WP juz na starcie daje wiecej niz Android oraz iOS razem wziete w momencie gdy byly na takim etapie jak obecnie WP. Czy MS wypromuje odpowiednio WP? to sie okaze za jakis czas, natomiast jak widzimy po rynku systemow desktopowych MS nie da sobie z czasem w kasze dmuchac... najwieksza zaleta bedzie jefo integracja z desktopami, podobienstwo uzytkowania no i Office

  • 0

    6. ~zawi  2012-05-15 20:57:49  host: 89-68-180-5.dynamic.chello.pl

    @2. W XBoxa też nikt nie wierzył jak wchodził na rynek... Wszyscy przewidywali klęskę w walce z Play Station, przez 2-3 lata MS ostro dokładał do interesu, a teraz co? Poczekajmy z 2-4 lata. MS stać aby dokładać do systemu i aby utrzymywać Nokię... :)

  • 0

    7. ~s  2012-05-15 21:00:41  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    imho funkcjonalnie WP juz dogonil iOS'a a lada moment go wyprzedzi, do Androida jeszcze deczko brakuje, szczegolnie jezeli wezmiemy pod uwage nieoficjalne wsparcie dla andka ktore jest genialne, jednak fatalna optymalizacja samego androida bardzo mocno niszczy wlasny grunt i daje duze pole do popisu dla WP. Jezeli producenci sprzetu nie ubija andorida dzialaniami jakie obecnie uskuteczniaja to WP bedzie mial ciezko, jezeli dalej aktualizacje dla andka beda "od swieta" a MS pociagnie polityke aktualizowania wszystkiego co wydal az do granic mozliwosci to tutaj moze byc klucz do sukcesu

  • 0

    8. ~  2012-05-15 21:04:26  host: t13-12.opera-mini.net

    @1 twoje nędzne życie też nie ma perspektyw a wegetujesz nadal

  • 0

    9. ~jatek  2012-05-15 21:28:00  host: user-164-126-218-87.play-internet.pl

    Mam Lumię z WP od pięciu miesięcy i złego słowa nie mogę powiedzieć o tym systemie. Ani razu mi się nie zawiesił, a jego używanie jest proste i intuicyjne. Tak naprawdę, Lumia zastąpiła mi laptopa, jest moim małym biurem. Uważam, iż co niektóre nieprzychylne wypowiedzi o WP na tym forum są niesprawiedliwe dla tego systemu.

  • 0

    10. ~xpat  2012-05-15 21:36:22  host: 89-79-98-235.dynamic.chello.pl

    Najwięcej narzekają Ci którzy wp7 znają tylko z obrazków a lumię znają tylko z reklam. mam też Lumię dobrych kilka miesięcy i uważam że jest ok. Wadą może być tylko brak smart dialing, ale zawsze można ściągną odpowiednią aplikację i problem znika.

  • 1

    11. ~Kpw  2012-05-15 22:40:11  host: host-81-190-231-29.wroclaw.mm.pl

    Używałem wielu systemów operacyjnych (Androida od 1.6, iOS'a , WP, a wcześniej Symbiana). Od niedawna moje serce zdobył WP z lumią 800. Dlaczego? System pracuje bardzo efektywnie (i efektownie :D), wygląda świetnie, ma doskonałą synchronizację ze wszystkim co potrzeba (maile, fb, skydrive),a pakiet office'a przebija wszystko (oczywiście dla nastolatków jest to zbędna sprawa :)). Jedyna rzecz, która trochę kuleje to aplikację(no i ZUNE - ,ale ios ma gorszego iTunes'a ;D), ale market rozwija się błyskawicznie (tak naprawdę, to brakuje mi tylko WiFi Tethering'u). Polecam wszystkim androidowym maniakom zabawę w Wp 7.5...

  • 0

    12. ~olik  2012-05-15 22:55:21  host: gnat2.ap-media.pl

    Dobrze że zyskuje bo mam zamiar pobawić sie tym systemem !

  • 0

    13. ~xpat  2012-05-15 22:56:08  host: 89-79-98-235.dynamic.chello.pl

    no ja mam problem akurat z synchronizacja z outlook. Juz sie przyzwyczailem ale niestety to byla dla mnie bolaczka. teraz kontakty i kalendarz synchronizuje sobie przez gmail.

  • 0

    14. ~  2012-05-15 23:15:39  host: z38-04.opera-mini.net

    Ida na rekord, niedlugo do liczenia zmian trendu bedzie potrzebny kalkulator z 10 cyframi po przecinku ;)

  • 0

    15. ~777  2012-05-16 01:04:00  host: apn-31-2-48-6.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja ma linie od 4 miesięcy. Za Appla nie chce przepłacać. I system ten ma denerwujace denerwujące (brak equalizera, hotspotu, kart sd i mulasty Zune) ale reszta śmiga jak przeciąg. Android kojarzy mi się z gimnazjalistami. Sorry.

  • 0

    16. ~777  2012-05-16 01:06:27  host: apn-31-2-48-6.dynamic.gprs.plus.pl

    I jeszcze jedna wada. Pisząc trzeba uważać, bo słownik sam poprawia, ale czasem ma wpadki. Lumię poprawił mi na linie. :)

  • 0

    17.  2012-05-16 07:55:30

    Miałem ostatnio okazję pobawić się kilka godzin Lumią 800. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczony. Wykonanie telefonu - pierwsza liga a sam Windows... prosty, szybki, intuicyjny. Był to mój pierwszy kontakt z tym systemem. Teraz wiem, że to będzie mój następny telefon. No może będzie to Lumia 900 jak wejdzie do Polski.

  • 0

    18. ~  2012-05-16 08:05:44  host: z44-15.opera-mini.net

    @25 - my, gimbusy , piszemy Apple'a.

  • 0

    19. ~jarekt  2012-05-17 10:57:20  host: 77-254-20-218.adsl.inetia.pl

    A ja kupiłem pare miesięcy temu WP7 własnie po to, żeby wyrobić sobie opinie samemu. Po latach z Androidem i lekkim skręcie w stronę iOSa (iPad) zakochałem się w WP7. Może nie robi kawy i loda jak Android ale za to jest niezawodny i super szybki jako telefon. To co potrzebuję to WP7 ma a zrobienie czegokolwiek zajmuje połowę czasu jaki potrzebował Andek. Do ciężkich zadań mam tablet ale cała reszta działa świetnie na systemie Microsoftu. Polecam.

Dodaj swoją opinię