Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone najpopularniejszą platformą w 2015?

Windows Phone najpopularniejszą platformą w 2015?

Ringu 6 Maja 2011 21:53

0 0

Pyramid Research prognozuje, że dni królowania Androida są policzone - Windows Phone stanie się dominującą platformą mobilną na rynku smartfonów już za kilka lat.

Według Steli Bokun z Pyramid Research w tym roku na całym świecie zostanie sprzedanych ponad 1,46 mld smartfonów, które stanowić będą około 27% wszystkich telefonów komórkowych.




Procentowy udział smartfonów w całkowitej liczbie sprzedanych telefonów komórkowych w 2015 roku ma wynieść 53%. Ma się tak stać za sprawą coraz tańszych komórek z Androidem.

Pyramid Research twierdzi, że przez najbliższe 4 lata najpopularniejszym systemem operacyjnym w telefonach komórkowych ma być Google Android. Zmieni się to jednak w 2015 roku - wtedy pałeczkę ma przejąć system Windows Phone.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    23.  2011-05-07 10:42:50

    jezeli microsoft zrobi to co obiecal, to zapewne tak bedzie :) andek rosnie w sile :)?? 90% andkow to tanie zabawki, a ludzie uzywajac ich denerwuja sie, bo nic nie dziala jak nalezy, wiec zaczna szukac alternatyw :P ios tez bedzie tracil niedlugo przez polityke apple :) a bada os nie ma szans, bo samsung wspiera ja gorzej niz urzadzenia na andku

  • 0

    24.  2011-05-07 11:02:05

    to mogą być racjonalne kalkulacje - jeśli na Windows Phone zdecydują się pozostali producenci np. Alcatel, ZTE to kto wie...

  • 0

    25. ~  2011-05-07 11:16:27  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    Black Berry też planuje rezygnację z swojego systemu na rzecz Windows Phone7 coś w tym jest?

  • 0

    26. ~Edek Z.  2011-05-07 11:33:37  host: host-89-229-80-122.szczecin.mm.pl

    Trudno prognozować sytuację na tak dynamicznie rozwijającym się rynku urządzeń mobilnych. Jednak w przewidywaniach P.R. "coś" jest. Razem MS i Nokia mają ogromny potencjał i są zdolne do opanowania dużej części rynku w ciągu kilku lat. Myślę, że to bardzo prawdopodobne, szczególnie jeśli chodzi o tzw. zastosowania biznesowe.

  • 0

    27. ~franco baresi  2011-05-07 11:44:03  host: public92327.xdsl.centertel.pl

    zgodzę się z Neptunem odnośnie tego że Bada os nie ma najmniejszych szans, ten system po prostu leży na łopatkach (użytkownik Wave'a S8500) i prosi o dobicie. Natomiast co do Windowsa w smartfonach, nie przekreślałbym jego szans. Niebawem pewnie pojawi się wysyp niedrogich Nokii, LG i Samsungów na tej platformie co spowoduje jej szybką popularyzację. W przypadku telefonów na systemie nie tylko ważny jest system ale również dobry hardware. Jeżeli zaczną pojawiać się coraz częściej dobre i stosunkowo niedrogie urządzenia na WM to chętnych na nie na pewno nie zabraknie. To prosty, znacznie bardziej intuicyjny od Androida system i spokojnie może zacząć deptać mu po piętach. Ważne jest aby w najbliższym czasie na rynek trafiło sporo konkretnych urządzeń najlepiej z mocnymi multimediami. Zdecydowana większość nabywców smartfonów potrzebuje prostych w obsłudze urządzeń o ciekawym designie i dobrym aparacie, nagraniach hd, przeglądarce, sprawnie zarządzanym kliencie email i już jest dobrze. Aplikacji na Windowsa systematycznie przybywa i nie jest tak jak z samsungowską Badą, że na wszystko się czeka, tylko się doczekać nie można .

  • 0

    29. ~geniu  2011-05-07 12:28:52  host: public-gprs283124.centertel.pl

    Te prognozy to efekt myślenia życzeniowego, tak chciałyby i MS i Nokia, w świetle zawartych umów. Jeszcze ciekawiej wygląda to w porównaniu z marzeniami prezesa Nokii o wysokich marżach (o czym było niedawno w newsach). Pozostaje zagadką jak MS i Nokia chcą przekonać miliony użytkowników aby kupowały wysokomarżowe produkty, których reputacja rynkowa w ostatnich latach nie należała do najlepszych. Najbardziej oczywiście ciekawi mnie, pod naporem jakich argumentów ja miałbym zmienić swoje preferencje. Ja, tzn. wieloletni miłośnik i użytkownik wielu modeli Nokii (od 1999 do 2010 r), z których żadna nie była kupiona za 1 zł, oraz użytkownik produktów (nie tylko mobilnych) MS od 1995 r., korzystający z nich bez entuzjazmu na zasadzie mniejszego zła, a obecnie zadowolony użytkownik telefonu innej marki z innym systemem operacyjnym. Jakoś nie czuję zbliżającej się rewolucji, raczej bełkot marketingowy mający zaczarować miałką rzeczywistość.

  • 0

    30. ~MST  2011-05-07 12:55:57  host: 98-89.ipartner.com.pl

    Co do Meego to wydaje się jasne, że nokia już podpisała cyrograf i olała ten system. Był z resztą kiedyś nius. że nokia postawiła laskę na Meego i intel zostaje z tym sam :P szkoda

  • 0

    31.  2011-05-07 13:14:28

    Faktycznie gigantyczna sprzedaż telefonów z windows phone wskazuje że w 2015 roku zostaną liderem. Ciekawe kto płaci tym pseudo firmom badawczym za takie brednie, nie sądzę by Nokia mimo szczerych chęci szybko rozpowszechniła telefony (oczywiście tanie telefony) z tym systemem na pokładzie a to jedyna możliwość by windows phone zaczął odbudowywać swoją pozycję na rynku smartfonów. Dzięki takim prognozom mieliśmy niedawny światowy kryzys finansowy, spalić czarownice ;-)

  • 0

    32. ~three  2011-05-07 17:51:01  host: 94.197.127.17.threembb.co.uk

    jak zaczna sprzedawac smartfony w play za zlotowke z windowsem zamiast androida to bedziecie psioczyc wlasnie na androida a nie na windowsa.prawda jest taka ze wiekszosc z Was jest w nim zakochana bo mogla kupic telefon za zlotoweczke,tak naprawde nie mieliscie wyboru...

  • -1

    33. ~jakub  2011-05-07 19:26:32  host: 88-199-101-1.tktelekom.pl

    Jak windows mobile będzie tak dobry jak system w PC i nie będzie wiecznych niedoróbek to całą reszta systemów pójdzie w dup..e Jestem zwolennikiem symbiana i na razie nie ma lepszego systemu na smartfona. A to że ktoś piszę że symbian jest beznadziejny to znaczy że nie umie złamać symbiana na tyle aby cieszyć się smartfonem na 100% jego możliwości. I tak samo się ludzie rzucają na win. mobile a tak naprawdę gów..no wiedzą o możliwościach tego systemu

  • 0

    34.  2011-05-07 19:39:54

    miałem przyjemność ostatnio rozmawiać z dość dobrze poinformowaną osobą z LG (taką, która dostaje tel. zanim jest znana jego ostateczna specyfikacja) - i podsumowanie odnośnie tel było takie - dużo sprzętu z W7 nie zamierzamy robić, strasznie słabo się to spisuje, sprzedaż też woła o pomste do nieba, nie mówiac o tym, że nic si w tym systemie nie da robić i najgorsze w nim jest to, że nie ma wsparcia dla programów z poprzednich wersji mobilnych okienek' raczej wydaje mi się, że większość producetów ma prawdopodobnie ten sam dylemat, więc prędzej wypatrywałbym naturalnej śmierci okienek..podtrzymywanej w reanimatorze jedynie przez nokie..

  • -1

    35. ~RAF  2011-05-07 19:42:47  host: exf158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SYMBIAN NAJLEPSZY SYSTEM NA SMARTFONA, BO PADNE .. ;))))) DROBNY SZCZEGÓŁ ŻE NIE JEST STABILNY I SIĘ 4 RAZY W TYGODNIU WIESZA :)

  • 0

    36. ~maciekmouse  2011-05-07 21:29:42  host: 46.151.136.5

    #25 Gdzie Ty sie takich głupot nacztałeś? BlacBerry wprowadza nowy system OS7 a nie WM7.. Czytaj ze zrozumieniem..

  • 0

    37. ~arti  2011-05-08 10:18:05  host: etth-195-211-10-39.telesim.com.pl

    Juz teraz produkty z systemem windows w komórkach sprzedają się bez rewelacji,-oni na prawdę myślą ,że klientom da się wcisnąć wszystko.

  • 0

    39.  2011-05-08 12:03:13

    @35 litości... mam E51 i mi się nie wiesza a kolega w swoim GT 540 co jakiś czas musi baterie wyciągać. A wiesz czego to jest dowodem? Że na każdym systemie jak zainstalujesz jakieś śmieci to będzie się wieszał. Wiem o czym piszę bo miałem już 6630, N70, 9300, E61, E51, N95, N73, E50, E65 i 5230XM. I tylko te dwa ostatnie E50 potrafiły się przyciąć i zawiesić. Podejrzewam, zresztą, że Ty porównujesz najnowszy sprzęt na androidzie do wiekowego E50 i tym podobnych i dziwisz się, że się wiesza? To równie dobrze ja mogę napisać, że android w wersji 1.5 się częściej tnie od symbiana Anny.

  • 0

    40.  2011-05-08 12:04:29

    cd. 39 i na tej podstawie stwierdzić, że android niemiłosiernie muli.

  • 0

    41. ~  2011-05-08 12:42:52  host: aftq106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moje lg tez sie przycina , a naj bardziej to lubi sie blokowac licznikczasu połaczenie w trakcie polaczenia

  • 0

    42. ~  2011-05-08 12:45:23  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    @36.na stronach Interia.pl/NOWE TECHNOLOGIE,o podpisaniu współpracy Black Berry i Microsoftu w systemie Windows Phone,(stronach Research In Motion)można poczytać więcej??

  • 0

    43. ~  2011-05-09 13:25:01  host: 088156025077.olsztyn.vectranet.pl

    tylko najśmieszniejsze z tego jest to że Android do bieżącej pozycji doszedł w jakieś dwa lata. Pierwszy fon z WM miałem jakieś 5 lat temu i stwierdzam że od wersji 3.0 do 6.5 wielkiej rewolucji nie było. System raczej ewoluował, nie to jest potrzebne bo Google też spać nie będzie. Będzie to tak jak z wejściem xperii x1 lub z wprowadzeniem wm 7. Będą tak długo zwlekać i przeciągać że konkurencja i tak będzie dwa kroki do przodu.

  • 0

    44. ~M  2011-05-09 13:53:24  host: apn-77-113-188-71.dynamic.gprs.plus.pl

    przecież n8 tak samo się muli jak i starsze modele. prawda jest taka ze nie ma idealnych telefonów. Ale żeby kupić nokie z win to trzeba być ....... Osobiście już bym wolał HTC z win ale mam uraz po desire hd.A prezes nokii bierze kase i dostanie odprawę jak już odejdzie (bo ma to w kontrakcie) Wiec co ma mówić? Każdy chwali swoje.

Dodaj swoją opinię