Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone jeszcze wcześniej prześcignie Androida

Windows Phone jeszcze wcześniej prześcignie Androida

Ringu 11 Maja 2011 19:05

0 0

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że według prognoz Pyramid Research w 2015 roku Windows Phone ma się stać najpopularniejszą platformą mobilną w smartfonach. Firma badawcza przeprosiła za wprowadzenie w błąd - królowanie mobilnego Windowsa rozpocznie się dwa lata wcześniej...

Już w 2013 roku (podobno) WP7 ma się stać popularniejszy od Androida, który obecnie pojawia się najczęściej w smartfonach. Dlaczego?




Współpraca Nokii i Microsoftu ma spowodować znaczące obniżenie cen telefonów z Windows Phone, co jest największą barierą powodującą niewielką sprzedaż tych urządzeń. Ponadto pozostali producenci także planują wydanie kolejnych smartfonów opartych o tę platformę, co spowoduje większą różnorodność na rynku.

Część obserwatorów rynku podchodzi do tych prognoz bardzo sceptycznie. Nie zapominajmy jednak, że system Google Android potrzebował 2,5 roku aby stać się najpopularniejszym systemem mobilnym. W 2013 roku Windows Phone będzie obchodzić swoje 3. urodziny.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • -2

    5.  2011-05-11 20:12:34

    WP już prześcigną androida. Jednak Apple i Google manipulują nami i nie dopuszczają nas do prawdy!

  • 0

    6. ~anty  2011-05-11 20:13:09  host: 77-252-77-252.ip.netia.com.pl

    Zaszalejmy- może już jest najpopularniejszy? Tylko po prostu czczony z daleka...

  • -2

    7. ~nikt  2011-05-11 20:14:03  host: 193.19.165.4.osk.enformatic.pl

    A ja twierdzę że nokie pomimo wyśmiewanego symbiana goszczą u bardzo wielu użytkowników. Kwestia 1. przyzwyczajenia, 2. długiego czasu pracy na baterii. Jak będą windowsa wlepiać do większości telefonów to uważam że faktycznie mogą duży sukces osiągnąć. Chociaż uważam że prognozy wcześniejsze byłyby bardziej realne. Nie wierzę by w roku 2013 windows był popularniejszy od androida. W sumie to mieli już szansę ;) wcześniej i zaprzepaścili. W dużej mierze zależy jak pozostali producenci czy też pójdą w kierunku windowsa.

  • 1

    8. ~SHIBBY  2011-05-11 20:34:47  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    @7 Nokia i Samsung na symbianie leżą u mnie w domu. Ale kolejnej, nowej Nokii na Symbianie już raczej nie kupie. WP7? Musiałby mnie do siebie przekonać, bo póki co (wg. mnie) porażka! Przesiadka na Androida będzie chyba w tym momencie najlepszym wyborem.

  • 1

    9. ~nyczaj100  2011-05-11 20:53:38  host: 89-72-29-22.dynamic.chello.pl

    Dla ścisłości trzeba dodać, że w 2013 3. urodziny będzie obchodził Windows Phone 7, bo sam Windows Phone w wersji 6 i 6.5 nie wspominając o jego poprzedniku, czyli Windows Mobile (wersja poniżej 6.0, od wersji 6.0 zmienił nazwę na Windows Phone) jest już dość stary.

  • 1

    10. ~BzykMen  2011-05-11 20:59:59  host: apn-77-112-182-130.dynamic.gprs.plus.pl

    Zapłacili im i gadają od rzeczy by zwiększyć sprzedaż tego beta systemu . Znaczące obniżenie cen telefonów , normalnie ręce opadają , Microsoft karze sobie płacić 15$ za jedną licencję i według ich specyfikacji wpychać tam 1 GHz procki i to ma kosztować 400-500 zł . No chyba że producenci będą do tego dokładać .

  • 1

    11. ~siezdziwicie  2011-05-11 21:17:00  host: v24-14.opera-mini.net

    Co z tego ze licencja wp7 to 15dularow? MS wiecej zarabia na patentach z kazdego urzadzenia z Android/Linux ;) Radze popatrzec jak po "klesce" Visty, wszyscy mowili ze juz po MS, tymczasem Windows 7 staje sie popularniejszy od XP sprzedawanego przez 10lat. Zasieg wp7 od MS i Nokii bedzie gigantyczny, wielu forumowych ekspertow bardzo sie zdziwi. Podobne brednie byly wyglaszane o Bing, radze sie przyjrzec jak sobie radzi z tym MS na rynku na ktorym sie skupil czyli USA. W google jest nerwowo co miesiac traca po 1proc co sie przeklada na mld$. W tym roku MS ma sie skupic z wp7 i bing na innych rynkach tez... Kupili skype, itd. itd. No i jak liczyc ilosc Androida to uczciwie by bylo rozbijac to na wersje. Czy np. tel z 2.1 w 2013 roku to bedzie jeszcze mozna liczyc jako Android?

  • 1

    12.  2011-05-11 21:30:43

    Może teraz MS złośliwie wycofa Skype z Androida dla podniesienia wartości WP7.

  • 1

    13. ~wieszcz  2011-05-11 21:57:06  host: 78.133.217.215

    Może się okazać, że to Polska będzie jednym z pierwszych rynków gdzie WP7 dogoni Androida, dlatego że: 1. Nokia to u nas mocna marka - wielu ludzi nie uznaje innych telefonów. Więc jak będą instalować w niej WP7 to automatycznie zwiększy się udział systemu w rynku. 2. Automapa - program decydujący na naszym rynku który system wygra zawody. Jeśli Automapa będzie tylko na Windowsa to ludzie nie będą kupować Androida. Na miejscu Microsoft sypnął bym groszem dla autorów Automapy aby szybciutko napisali program na WP7 i właściwie polski rynek mają w garści.

  • 0

    14.  2011-05-11 22:06:06

    12, microsoft już postanowił o braku aktualizacji programu dla systemów linux i android :) tylko, że nieliczni o tym wiedzą :)

  • 0

    15.  2011-05-11 22:22:53

    @14, nie siej herezji... http://www.spidersweb.pl/2011/05/microsoft-skype-niezwykle-inter esujace-szczegoly-przejecia.html podają z komunikatu prasowego: "I najważniejsze – Microsoft obiecuje wspierać i inwestować w klienty Skype’a na wszystkich platformach nie należących do Microsoftu.I najważniejsze – Microsoft obiecuje wspierać i inwestować w klienty Skype’a na wszystkich platformach nie należących do Microsoftu." Tak więc wspierać Skype'a na Andka i iOS będą dalej. Po drugie: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113841,9577356,Windows_P hone___system__na_ktory_trzeba_zwrocic_uwage.html cytat z tekstu: Wśród ponad 1500 usprawnień systemu (...)... Mango ma dać ponad 1500 usprawnień!! Za jednym razem! Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem WP7 i nie mogę się doczekać jesiennej aktualizacji. Jeżeli zrobią to wszystko o czym piszą na różnego rodzaju forach i serwisach no to na możliwości WP7 nie będzie mocnych...

  • 1

    16.  2011-05-11 22:42:35

    Win 7 - sukces (zasluzony), Bing - powoli, ale do przodu (calkiem sprawna wyszukiwarka, polecam przynajmniej sprobowac), Office - od zawsze na szczycie, Xbox - bardzo dobrze, Kinnect - bije rekordy... a WP7 - ma spore szanse...

  • 0

    17.  2011-05-12 00:37:46

    pozyjemy - zobaczymy , ja jestem raczej sceptyczny

  • 2

    18. ~darbakan  2011-05-12 07:24:12  host: 78.133.244.110

    Microsoft miał już swój czas na rynku. Kiedyś wygryzał IBM-a, teraz sam jest wygryzany. Imper Microsoftu powoli kończy się. Od wielu lat odcina kupony i w nieskończoność obiecuje innowacyjne rozwiązania, licząc, na zaufanie. Jest jednak bardzo stabilna firmą. Potrafi również przyczaić się i atakować bezwzględnie z zaskoczenia. Najbliższe lata zapowiadają się bardzo ciekawie. Podobnie jak na polu rywalizacji przeglądarek internetowych, zyskuje najbardziej klient końcowy. Liczę, że konkurencja wielu rozwiązań przyniesie korzyści nam wszystkim, czyli klientom końcowym. Od dawna wiadomo, że telefonu w telefonie jest już coraz mniej, a przyszłością jest mini komputer z mobilnym internetem.

  • 0

    19. ~anty  2011-05-12 08:01:04  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    @7, @13- i wlasnie dlatego to wrozenie z fusow. Nie wiadomo, ktore i jakie telefony beda wyposazone w windowsa. Bo jezeli te tansze, to pewna popularnosc jest pewna(nie wiadomo tylko jaka). Natomiast jezeli w tych wyzszych, lepszych, to wcale nie jest taka pewna. Nie wiadomo jaka bedzie cena. A uzytkownicy smartfonow wydaja mi sie mniej fanatyczni. Pisanie jakichkolwiek prognoz bez pojawienia sie, a nawet bez zapowiedzenia konkretnego modelu to pisanie bajek.

  • -2

    20. ~  2011-05-12 09:09:31  host: p15-09.opera-mini.net

    Android?toż to java,fakt zmodyfikowana ale nadal java,żadne cudo

  • 0

    21. ~Adam  2011-05-12 13:14:56  host: apn-77-114-94-134.dynamic.gprs.plus.pl

    A jest juz jakies"spolszczenie",czy microsoft nie przewiduje polskiej wersji systemu?

  • 2

    22. ~cd59  2011-05-12 16:01:04  host: arv111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Polsce większość ludzi jeszcze nie wie że coś takiego jest jak WP7

  • 0

    23.  2011-05-12 21:56:50

    @21. Polska wersja wejdzie w 4 kwartale tego roku wraz z aktualizacją "Mango"

  • 0

    24.  2011-05-12 22:16:43

    Czasu mają mało, tym bardziej, że dopiero za pół roku rozszerzą sobie rynek wprowadzając nowe wersje językowe. Ilość aplikacji w sklepie WP rośnie szybciej niż w przypadku Androida. Funkcjonalność programów na telefony z Windowsem zawsze była na najwyższym poziomie. Do tego dochodzą możliwości platform Live i Zune. Pytanie do sceptyków: Kupilibyście telefon o parametrach Wave i jego cenie, za to z możliwościami platformy MS? Jednak wciąż mało czasu do 2013.

Dodaj swoją opinię