Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone 7 w nowych Nokiach - to już prawie pewne

Windows Phone 7 w nowych Nokiach - to już prawie pewne

LuiN 10 Lutego 2011 19:12

0 0

Nokia i Microsoft są w finalnym stadium rozmów dotyczących partnerstwa programistycznego - donosi Bloomberg. Informację potwierdza The Wall Street Journal.

Według źródeł Bloomberga Nokia jest już bliska ogłoszenia partnerstwa programistycznego z Microsoftem. The Wall Street Journal wtóruje, że jeśli uda się zakończyć rozmowy na czas, to już w piątek 11. lutego Nokia ogłosi w Londynie warunki współpracy.




Podobne rozmowy Nokia prowadziła też z Google, jednak w tym momencie jest mało prawdopodobne by dały pozytywny efekt. Zdaje się to też potwierdzać dzisiejsza uszczypliwa wypowiedź, którą umieścił na Twitterze Vic Gundotra, wiceprezes Google odpowiedzialny za oprogramowanie.

Szerzej o rewolucyjnych planach prezesa Nokii pisaliśmy w tej wiadomości oraz w felietonie Prezes Nokii zapowiada skok w otchłań.

Źródło tekstu: Bloomberg, WSJ     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    35.  2011-02-10 23:46:35

    ja tam podtrzymuje swoje zdanie.nokia zastosuje wp7 jako protezę i po cichu przygotuje atak meego na kilku frontach.nie można nagle zrezygnować ze współpracy z firmą taką jak intel na rzecz microsoftu...a symbian zostanie i będzie stopniowo tracił na znaczeniu wraz z rozwojem sprzętu... nokia nie moze sobie pozwolić na spadek do drugiej ligi jaką stanowią producenci sprzętu jeśli chce utrzymać pozycję lidera... to producenci systemów rozdają w tej chwili kary na tym rynku

  • 0

    36. ~  2011-02-11 00:59:28  host: p10-07.opera-mini.net

    Nokia nawet nie że tu tacy analitycy rynku

  • 0

    37. ~...  2011-02-11 02:32:09  host: 188.146.217.25.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @36 A szkoda. Zobacz co przez ostatnie lata zrobili analitycy z Nokii.

  • 0

    38. ~  2011-02-11 04:55:50  host: z25-01.opera-mini.net

    Uczmy sie kochac Nokie tak szybko odejdzie. Microsoft jest przez inwestorow uwazany za trupa. A trolom przypominam iz do Apple zalozylo firme ARM to Apple zrobilo komputer osobisty zanim w IBM pomysleli o PC. To apple wprowadzilo nowy system i nowy telefon ktory nie mial sie udac.

  • 0

    39. ~v  2011-02-11 06:17:24  host: 77-253-28-111.adsl.inetia.pl

    Czy mi się wydaję, czy Nokia jest nadęta? Nie wiem jak można wybrać system po tym, czy rozmowa "wyszła"... wygląda trochę jakby poszło o kasę :P

  • 0

    40. ~heloo  2011-02-11 07:23:24  host: bvm10.internetdsl.tpnet.pl

    ludzie kupują nokię właśnie bo to nokia a nie jakieś HTC z windowsem. Samobója stzrelą sobie sami.

  • 0

    41. ~SuperCOW  2011-02-11 07:27:22  host: apn-95-40-13-129.dynamic.gprs.plus.pl

    Oj i po co ta agresja! Ja uwazam, ze to super posuniecie, a w szczegolnosci jak wiejdzie Windows8 na procesory ARM to bedzie pozamiatane na rynku. Jak obecnie sprzedza telefon z logiem "ready Windows8" - nigdy twoj osobisty PC nie byl tak maly. PS. Happy N900 user

  • 0

    42. ~JK  2011-02-11 07:30:42  host: dob170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście nie wiadomo jak rozwinie się mobilny Windows ale na dziś to conajmniej ryzykowne partnerstwo. Szczególnie ze strony Nokii. Wyniki sprzedaży są bardzo słabe i niestety zasłużenie. Czy Nokia N8 na Windowsie stanie się lepszym telefonem? Zobaczymy.

  • 0

    43. ~siwy256  2011-02-11 07:46:18  host: 195.182.9.20

    Od razu przyznaję, że nie miałem w ręku telefonu z WP7 ale oglądałem filmy na youtube z telefonami z WP7 i ja nie widzę żadnej rewelacji. Wręcz przeciwnie. System wygląda tak prosto, że aż ubogo. Gdzieś już nawet ktoś zwrócił uwagę, że to może być wada. Oczywiście mogę się mylić ale na ten moment zdecydowanie wolę symbiana.

  • 0

    44.  2011-02-11 08:17:03

    @39 - tak, lepiej wybrac system bez porozumienia z jego tworcami :D

  • 0

    45. ~v  2011-02-11 08:47:17  host: aeh3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    * 44 - Jakoś innym producentom nie przeszkadzało zaimplementować Android'a do ich produktów, a także wybrać więcej niż jeden system. Nie wiem, w czym rozmowa mogłaby zaszkodzić. Chyba, że Nokia im coś negatywnego powiedziała :P

  • 0

    46. ~  2011-02-11 08:54:31  host: z27-06.opera-mini.net

    Nokia z WP7 TO JUZ PEWNE NA 100% http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=27721

  • 0

    47. ~  2011-02-11 09:00:45  host: z15-09.opera-mini.net

    Co Wy macie z tymi systemami... Podniecacie się nimi, a i tak z nich w pełni nie korzystacie na codzień. Co taki telefon z Androidem może więcej od Symbiana czy wp7? Tylko proszę o konkretną rzecz, usprawnienie a nie grzebanie w sofcie, którego nikt normalny nie robi.

  • 0

    48.  2011-02-11 09:02:43

    dobre wiesci - trzesienia ziemi niema ale drbne tornadzo przejdzie... zmiana struktur zarzadzania w firmie moze wyjsc na dobre, nie rezygnuja z wlasnych systemow (zarowno symbian jak i meego pozostaja w grze - a to znacznie lepsze niz calkowite przejscie na systemy zewnetrzne) teraz trzeba zaczac sledzic dzialania HP - ten moze niezle namieszac na rynku w tym roku :)

  • 0

    49.  2011-02-11 09:19:51

    a najwazniejsze jest to, ze to bedzie pelna obustronna wspolpraca a nie jedynie wdrozenie wp7 przez nokie - zaczynam wierzyc, ze z tego systemu moze wyjsc cos naprawde ciekawego i to juz w najblizszym czasie...

  • 0

    50. ~kalifar  2011-02-11 09:20:53  host: z25-09.opera-mini.net

    Czy to dobrze ze nokia wybrała WM to nie wiem bo aż tak sie nie znam Myślę ze czas pokaże Mnie cieszy mnie tylko fakt ze w firmie cos zaczęło sie dziać Moze jak sie przejadą na WM to przejdą na androida:-)

  • -1

    51.  2011-02-11 09:28:32

    Uważam że to dobre posunięcie ze strony Noki! WP będzie się rozwijało, więc powinni teraz wypuścić kilka solidnych pozycji na WP 7 i ciągle pracować nad Meego żeby nie odstawili fuszerki. Prawda jest taka że muszą obrać jakiś konkretny kierunek a każdy chyba wie że symbian się już kończy...

  • 1

    52. ~PATA  2011-02-11 10:48:16  host: user-188-33-140-219.play-internet.pl

    Od paru lat cały ten zarząd Nokii chyba chce pogrążyć firmę [*]

  • 1

    53. ~...  2011-02-11 11:53:36  host: 178.182.142.185.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @47 No widzisz. Jest inaczej. Jako użytkownik Androida mogę się zgodzić z "fachowcami" od systemów że Symbian jest TEORETYCZNIE lepszy od Androida. Bo coś tam, coś tam. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że wszystkie możliwości potrzebne w telefonie MOŻE zawierać jeden i drugi system/teleon. A jeśli tak to patrzę na pozostałe rzeczy. I dla mnie Android jest szybszy (w znaczeniu szybciej działa a nie jest bardziej wydajny), łatwiejszy w obsłudze i tańszy do porównywalnych telefonów z Symbianem. I o to chodzi. Każdy pojedynczy użytkownik ma KONKRETNY model teflonu. Porównania systemów sensu za dużego nie mają. Powiem więcej, jak kupowałem telefon (gt 540) to jeszcze myślałem nad 5800, 5530 a nawet nad najtańszą wersją x6. I moja konkluzja była prosta. Nokie w porównaniu do tego LG miały zdecydowanie lepszy dźwięk z głośnika- odtwarzanie mp3. Wszystkie pozostałe rzeczy odstawały i to znacznie. Obsługa tych telefonów w porównaniu do LG była bardzo niewygodna. Przeglądarka, międzymordzie- wszystko chodziło lepiej na LG. Personalizacja też lepsza/wygodniejsza. Zasięg LG trzyma bez zarzutu. Rozmawia się dobrze bo ma głośną słuchawkę. Bateria- nie wiem jak w x6, 5800 ale po tygodniowym używaniu 5530 stwierdzam że bateria w tej Nokii jest kiepska. W LG też potrafi się dość szybko skończyć, ale jak nie przesadzamy z multimediami to 1500mAh robi swoje i można uznać baterię za przyzwoitą. I teraz. Pewnie zaraz będzie o nowszych Nokiach typu N8 czy C7. Nie używałem, ale widać po różnych testach i filmach znaczną poprawę w szybkości działania. Tylko co z tego? Dalej do ideału trochę brakuje, dalej jest to symbian z jego wszystkimi wadami/zaletami. Ceny są wysokie bo to Nokia. Bo niby dobra jakość wykonania... Wcześniej używałem 6220c i jego największą wadą była właśnie jakość wykonania. Tyle.

  • 0

    54.  2011-02-11 12:32:31

    Amerykański prezes...wybrał MS ;)

Dodaj swoją opinię