Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone 7 szybszy od 98% telefonów - wyniki akcji promocyjnej

Windows Phone 7 szybszy od 98% telefonów - wyniki akcji promocyjnej

Q! 9 Maja 2012 22:47

0 0

Microsoft opublikował statystyki dotyczące akcji promocyjnej Smoked by Windows Phone. Najważniejszymi w nich liczbami są ponad 50 tys. oraz ponad 98%.

Zasady akcji były proste: użytkownik telefonu z systemem innym niż Windows Phone miał wykonać określone czynności szybciej niż osoba z telefonem z tym systemem. Jeśli mu się udało - otrzymywał nagrodę pieniężną (100 lub 1 tys. dolarów) lub rzeczową. Szerzej o akcji pisaliśmy m.in. w tej wiadomości.




Teraz Microsoft poinformował, że w akcji, która rozszerzona została na 36 krajów, wzięło udział łącznie ponad 51 tys. uczestników. Zaledwie 638 z nich udało się wygrać zakład co oznacza odsetek na poziomie niewiele ponad 1%.

Pozostałe liczby mówią m.in. o ponad 8 mln odsłon materiałów wideo związanych z konkursem czy ponad 100 mln osób, które kiedykolwiek miały styczność z akcją (np. czytały o niej). Oznacza to, że cała akcja odniosła sukces, co potwierdzają przedstawiciele Microsoftu.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 2

    17. ~a_lex  2012-05-10 09:17:52  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #16 - a w czym przypomina Ci te Sony Ericssony? Bo akurat mój podstawowy telefon to k550, a noszę ze sobą też Mozarta i kompletnie żadnych podobieństw nie widzę.

  • -2

    19. ~rain86  2012-05-10 09:21:17  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @17 w funkcjonalności. Taki np c905 ma gps, ma działanie aplikacji w tle :) tak samo ograniczone jak w WP, można strzelić sweet focię i wysłać za pomocą wi-fi na facebooka, można posłuchać muzyki, uruchomić film mp4, ale ma jeszcze karty micro sd, kompiuter wykrywa go jako pamięć usb, nie wiesza się, chodzi szybko i sprawnie :)

  • 1

    20.  2012-05-10 09:27:02

    @16, co dla Ciebie oznacza "dostosowany do standardów współczesnych smartfonów"? Mam nadzieję, że nie o oznacza to "zoptymalizowany tak fatalnie, jak Android". ICS do *sprawnego* działania potrzebuje lepszego sprzętu niż Windows XP. WP8 na pewno nie będzie aż tyle wymagał.

  • 1

    21.  2012-05-10 09:27:50

    @16, a może powiesz, że ICS ma większe możliwości niż XP czy bardziej złożony interfejs, cokolwiek? Nie, on tylko więcej danych o Tobie przesyła do Google.

  • 1

    22.  2012-05-10 09:32:09

    @15, krótkie kody działały zawsze. Problem był z rozmowami głosowymi na numery rozpoczynające się od * i został szybko usunięty. Usłyszycie gdzieś, coś, przekręcicie i wykorzystujecie jako argument. Od takiego .enia dzieci się mogą urodzić i to jakieś zdeformowane, więc na drugi raz zanim to zrobisz, zabezpiecz się. @19, wskaż mi telefon na WP7.5, który wiesza się, nie chodzi szybko i sprawnie.

  • -1

    23. ~m  2012-05-10 09:35:49  host: 67-mo7-4.acn.waw.pl

    Nie wiem czym się tu ekscytować albo krytykować - wiadomo, że wybrali tylko takie zadania, w których WP powinien być szybszy od konkurencji. Gdyby konkurs organizował Apple albo Google wyniki byłyby odwrotne. A dla tych, którzy tak zachwalają szybkość WP (a mam Lumię, Androida i iPada, więc nie jestem ślepo zapatrzony w jedną platformę) mam dla Was zadanie - np. udostępnijcie swój telefon jako modem. O... nie da się? :) To że komuś pasuje dany telefon, nie znaczy, że jest obiektywnie najlepszy dla wszystkich. Mój Android przycina co powien czas (na dokładnie takim samym CPU/GPU jak Lumia - Snapdragon 1,4 GHz/Adreno 205), ale póki co jest znacznie bardziej funkcjonalny niż WP.

  • -1

    24. ~rain86  2012-05-10 09:37:55  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @22 czytaj ze zrozumieniem. @18 foldery nie ułatwiają? no nie dobijaj mnie - mam kilkanaście gier, wrzucam to w jeden folder, na wp7 (o ile znajdę na tyle ciekawych tytułów w markecie) te kilkanaście gier muszę szukać na przewijalnej liście w dół, pamiętać nazwę itd. Po zainstalowaniu kilkudziesięciu aplikacji staję się to kłopotliwe, w ios kilkadziesiąt apliakcji mieści mi sięna 2 ekranach posortowanych w folderach tematycznie :). Posiadam ios i korzystam na co dzień z niego tak jak i z androida oraz symbiana. WP miałem aż nadto długo by jego brak funkcjonalności mnie do niego całkowicie zniechęcił - nie będę się oszukiwał, że coś jest super użyteczne jak nie jest w moim codziennym użytku w pracy, w domu, w aucie. Czekam na WP8 - jeśli system dojrzeje i będzie oferował funkcjonalności pozostałych systemów to czemu nie, na chwilę obecną zdecydowanie WP to zabawka do podstawowych zadań

  • 0

    25.  2012-05-10 09:44:40

    @15 O co chodzi z tymi krótkimi kodami? Jedni piszą że działają inni że nie.

  • 1

    26.  2012-05-10 09:47:52

    @25, działają i zawsze działały. Nie można było dzwonić na numery zaczynajace się od *, np. *500, ale i tę usterkę już wyeliminowano. Z kodami nie było problemu nigdy.

  • -1

    27.  2012-05-10 10:29:05

    Problemem WP7 nie jest przecież szybkość (choć jak inne strony podawały dosyć oszukany był ten konkurs), tylko funkcjonalność. Szkoda że nie wysyłali sobie na czas plików przez BT ;)

  • -1

    28. ~3m  2012-05-10 10:49:03  host: rtr-5-62.interkar.pl

    @17 W tym, że 1. pewne proste czynoości można zrealizować szybko i sprawnie i ogólnie działa płynnie. 2. Działa na o wiele wolniejszym H/W od konkurencji. 3.Nigdy nie zostanie zaktualizowany, 4.Ma pewne ograniczenia, których nie ma u konkurencji. Ale tak naprawdę jest krokiem wstecz dla nokii pod względem funkcjonalności. Symbiany były Smartfonami, Meego to były mobilne komputery. A WP ze swoimi ograniczeniami czasem bardziej przypomina feature phone, niż smartfona. Dla niewymagających użytkowników to jest dobre, 1 pulpit, spis aplikacji i finito.Nudzi się po 2 tygodniach i przy wiekszej ilosci aplikacji robi się niemiło, baaaaardzo niemiło

  • -1

    29. ~  2012-05-10 10:58:52  host: 37.130.224.22

    Kreślone czynności w określonym systemie. Niezła marketingowa ściema. A co z funkcjonalnością?

  • 0

    30. ~a_lex  2012-05-10 11:44:02  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #28 - z drugą częścią się plus minus zgodzę, a z podobieństwami w ogóle, szczególnie z 2 - PORÓWNYWALNE fony konkurencji zazwyczaj są (były - bo kiedy to było) sprzętowo gorsze, 4 - akurat jest odworotnie, to konkurencja ma ograniczenia których nie miało SE.

  • 1

    31. ~ternce  2012-05-10 11:53:09  host: 212.160.172.70

    @16, skad człowieku bierzesz te swoje madrosci o WP nie masz zielonego pojecia nawet go w ręku nie miałeś. WP8 zaktualizuje wszystkie obecne telefony z WP7 zostało to oficjalnie zapowiedziane przez microsoft

  • -1

    32. ~McCoy  2012-05-10 12:02:25  host: z34-06.opera-mini.net

    Lumia 800 i 710 też? Kolega z HTC twierdzi że jedynie ich Titan dostanie WP8.

  • 0

    33. ~terence  2012-05-10 12:33:36  host: 212.160.172.70

    może HTC nie wystawi aktualizacji dla swoich słuchawek ale beta testy jak podawał microsoft trwaja na nokiach 610 i 710 więc kompatybilne bedą też starsze słuchawki a które zaktualizują? generalnie aktualizacje robi microsoft czyli powinna być dla wszystkich, jednak może być tak jak z xp i win7 co z tego, ze win7 działa na starych kompach jak chcesz mieć to go kup

  • 0

    34. ~RobertX  2012-05-10 13:06:48  host: acin219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdybys mial do czynienia z WP7 to nie bredzilbys, ze gier trzeba szukac w menu bo one akurat znajduja sie w zakladce Xbox.

  • 0

    35. ~Lolek  2012-05-11 12:19:26  host: 212.160.172.70

    Jeśli ci nie działa bluetooth to zapraszam do mnie;) zarówno lumia 710 jak i 800 bez problemowo sobie z tym radzą(bez jakiejkolwiek aktualizacji) Dziwne? Nie czytaj-testuj

  • 0

    36. ~Luban  2012-05-11 20:08:10  host: gif58.internetdsl.tpnet.pl

    Za 1 miesiąc kupuje Lumie 710 lub 800. Nareszcie będe miał szybki telefon a nie tak wolny jak każdy szajsung. Kupujcie tylko wp 7 bo on jest przyszłościowy nie tak jak andek i apple.

  • 0

    37. ~applefan  2012-05-11 20:12:30  host: aajl238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @36 wiesz jaka jest sytuacja finansowa Nokii? Lepiej nie tykaj lumii bo b.szybko zostaniesz bez aktualizacji...

Dodaj swoją opinię