Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone 7 sprzedaje się bardzo źle

Windows Phone 7 sprzedaje się bardzo źle

Q! 20 Maja 2011 19:17

0 0

Gartner przedstawił szacunki sprzedaży telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 7. Wyniki są, co tu dużo mówić, fatalne.

W I kwartale 2011 roku do odbiorców miało trafić około 3,6 mln telefonów pracujących pod kontrolą mobilnych okienek Microsoftu. Haczyk tkwi jednak w tym, że nie wszystkie z nich posiadały na pokładzie WP7.

Zaledwie 1,6 mln to telefony z Windows Phone 7. Oznacza to, że system który nie jest już wspierany od jakiegoś czasu przez Microsoft - Windows Mobile z linii 6 - sprzedaje się w większej ilości niż najnowszy WP7.




Co więcej, jest to ten sam system, który nieprzerwanie od chwili premiery w październiku 2010 roku jest silnie promowany przez Microsoft. Na ten cel zostało przeznaczonych 500 mln dolarów i… wciąż nie widać efektów.

Na jego korzyść nie działa również opieszałość Microsoftu z jego obsługą. Pierwsza aktualizacja Windows Phone 7 "NoDo" zakończyła się porażką - pojawiła się kilka miesięcy później niż pierwotnie zapowiadano, a do tego nie działała ona m.in. na telefonach Samsunga.

Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno temu firma badawcza Pyramid Research prognozowała, że Windows Phone 7 w 2013 roku prześcignie Androida pod względem udziału w rynku.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    11. ~belor  2011-05-21 08:24:27  host: 77-255-111-109.adsl.inetia.pl

    W sumie trudno się dziwić. Przebić się na rynku tak zagospodarowanym jak obecnie mobilnych systemów jest ciężko, trzeba zaoferować coś więcej niż konkurencja ale za mniej, tymczasem telefony z WP7 są drogie a system uproszczony i nie oferujący tyle co inne. Więc nawet wielomilionowe nakłady na reklamę i kupowanie sobie prognoz "badawczych" niewiele zmienią. Myślę, że WP7 będzie egzystował na marginesie rynku zdobywając jakąś niewielką część dla siebie w dłuższym czasie, ale jednak będzie to margines. Co będzie z nim dalej trudno powiedzieć.

  • 0

    12. ~  2011-05-21 09:18:16  host: V32-04.opera-mini.net

    krzysiop - w latach 80-tych, czytałem o Czechosłowaku który wierzył źe kształt piramidy egopskiej, wraz z odpowiednim ukierunkowaniem leczy raka, ostrzy źyletki, itd. Doświadczalnie sprawdziłem źe źyletki jak były tępe tak są tępe, owoce się psuły itd. To pewnie jego rodzina :)

  • 1

    13. ~  2011-05-21 09:38:23  host: v07-15.opera-mini.net

    WP7 to nie to co Winda 7. Tu się trzeba trochę więcej napracować. Aczkolwiek dziwne to u giganta dysponującego praktycznie nieograniczonymi zasobami finansowymi i ludzkimi.

  • 1

    14. ~  2011-05-21 10:35:54  host: aduh17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech obniżą ceny telefonów z tym systemem to sprzedaż błyskawicznie wzrośnie

  • 3

    15. ~bambus  2011-05-21 10:59:14  host: user-31-175-41-126.play-internet.pl

    stworzyli system w którym są same ograniczenia myśląc że powtórzą manewr jak Apple. Tylko że ludzie którym to nie przeszkadza i wybrali już iOS i nic nie zapowiada by mieli go porzucić. Całą resztę zgarnął Android i zostały same ,,resztki"(bez obrazy dla nikogo) rynku...Jak nie ,,pójdą" w otwartość systemu to przyszłość ich systemu czarno widzę

  • 2

    16. ~  2011-05-21 11:17:59  host: user-46-113-83-115.play-internet.pl

    WP7 żle się sprzedaje?...Etam raczej totanie beznadziejnie. Symbian^3 z beznadziejnym procesorem i oficjalnym "ukatrupieniem" na rzecz WP7, super sie sprzedaje/ w porównaniu do WP7/.

  • 0

    17. ~geniu  2011-05-21 12:02:17  host: public-gprs48715.centertel.pl

    Opinie rynkowe już znam. Pali mnie ciekawość na jaki komentarz do tych informacji zdecyduje się NOKIA. Stawiam na: No comment.

  • 0

    18.  2011-05-21 13:05:32

    A jakim cudem ma sie dobrze sprzedawac skoro jest tak malo telefonow z tym systemem np. w polskich sieciach jest chyba tylko jeden HTC i to jeszcze w angielskiej wersji. Poczekajmy jak u operatorow zagoszcza nokie z wp7, wtedy bedzie mozna cos powiedziec.

  • 0

    19. ~M  2011-05-21 14:54:28  host: bgh17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 A co Ty chcesz odkryć w telefonach z win 7 ciekawego??? Nikt nie kupuje i każdy co kupił to narzeka. Po prostu niewypał. ms i nokia są za bardzo zachłanne.

  • 0

    20. ~Mintaj  2011-05-21 17:10:37  host: abzr58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Począwszy od serii Visty Microsoft stawia na coraz większe shity. Vista/7 teraz WP7, przecież to wygląda jak jakaś zabawka dla dzieci. Kto przy zdrowych zmysłach kupi ten sprzęt i zrobi dla niego porządną aplikację? Dlatego w rankingach prowadzi iphone i android. Microsoft strzelił sobie w stopę. Najpierw wydajał dobry system na smartfony i przeznaczył ful środków na jego promocję. developerzy zaczeli robić aplikacje i rynek po paru latach był ładnie nasycony różnymi rozwiązaniami i miało to sens. a teraz dupki zamiast zmodernizować ten system, dają coś nowego, co zmusza developerów do nauki nowego systemu, opracowywania nowych technologii i wydawania kasy. a w sklepach nie dostanie sie juz prosto sprzętu ze starszymi systemami mobilnymi na windowsa - zostaje WP7. A WP7 to chlam. Wiec stawiając na kolejny niedopracowany system (jak dla debili) zrażają do siebie własnych, najcenniejszych klientów.

  • 0

    21. ~  2011-05-21 22:10:54  host: v06-03.opera-mini.net

    @18 - jest LG Swift 7 oraz HTC HD7. nie ma polskiej wersji WP7, miala byc jeszcze w tym roku. Ludki z HTC nic wiedza o polskiej wersji.

  • 0

    22. ~qba  2011-05-22 23:37:43  host: 90-156-42-154.internetia.net.pl

    @20 Jako taki co się właśnie dewoleperką zajmuje co nieco to powie ci tak: o tym ze bedzie zmiana na WP7 wiedziano od dawna ... nikt nie musi się niczego na nowo uczyć bo C# w którym się na WP7 aplikacje pisze jest na rynku darmowo dostępny od kilku paru lat. Więc ktokolwiek miał zamiar się odpowiednio przygotować mógł to za darmo (!) już dawno robić. Dodatkowo Oświadczam iż Windows 7 jest w tej chwili NAJLEPSZYM (Stosunek funkcjonalność-wsparcie-łatwa obsługa) systemem dostępnym na rynku i nie bez powodu żadne szanujące się firmy nie wykorzystują stacji roboczych z innymi systemami. Przyznaje że był to dla mnie szok op cierpkim owocu do przełknięcia którym była Vista ale zawsze na drodze do celu pojawią się jakieś potknięcia. I teraz najważniejsze Microsoft przy swoich szacunkach praktycznie nie bierze pod uwagi niczego opr. USA a to dla tego że jak dla nich Europa nie jest jeszcze wspierana i będzie dopiero PO tym jak wszyscy przejdą na WP7.5 (mango) więc nie ma co gadać na temat sprzedaży u nas... bo jesteśmy dopiero polem doświadczalnym i ktokolwiek kto uczęszcza na takie Eventy jak np. IFA, Cebit czy Expo doskonale o tym wie ... ofensywa MS dopiero się zacznie ....

  • 0

    23. ~Mintaj  2011-05-23 05:58:29  host: eov97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nikt nie musi się na nowo nic uczyć? Oczywiście, że musi - a wziąłeś pod uwagę fakt, że w przypadku poprzednika, tj. windows mobile developerzy pisali w także w c++ (.NET lub czystym api)? Rozumiem że dla takiego developera jak Ty przeportowanie średniej wielkości programu i sprawdzenie go w nowym systemie to godzinka roboty :P Hmm myślę, że żadne szanujące się nie firmy nie będą wykorzystywać mało wydajnych bądź kiepskich systemów. a jeśli dużo softu w robocie nie działa poprawnie z win7, bądź ludzie na niego narzekają to wybacz - firma wybiera wtedy XP - takie rozwiązania się zdarzają i nawet teraz większość fachowców pracujących na windach dalej korzysta z XP. nie bez powodu rozszerzono czas sprzedaży tego systemu. a to że więcej firm korzysta z 7 to efekt PR microsoftu wraz z lobbowaniem sklepów aby wycofywały stare wersje oprogramowania. gdyby zostawi je w równej proporcji ludzie na pewno nie postawiliby na nowy system!

  • 0

    24. ~  2011-05-23 08:18:59  host: V33-14.opera-mini.net

    Mintaj - dobrze mowisz z XP. Ostatnio dostalismy w firmie duza partie nowych Delli z preinstalowana siodemka, wiec format, instal XP :) ale siodemka poza problemami z kompatybilnoscia (ostatni raz kiedy tego nie bylo to chyba 98, ME i wielki 2K) to na prawde swietny system.

  • 0

    25.  2011-06-23 18:20:25

    wp7 to totalna pomyłka nowy prezes wp powinien wyleciec na ryj za to wszystko on poprostu załatwił na cacy Bila Gaetsa dałem sie omamic ładnemu z pozoru interfejsowi ale to system bardziej zamkniety od iphone apple to zenada nie kupujcie ludzie tego szmelcu jestem zawiedziony musze teraz sprzedac temn HD7 albo wrzuce go do kosza na smieci to bezużyteczny złom dałem sie nabrac tym nieudacznikom z Redmond

  • -1

    26.  2011-06-23 18:31:58

    nie mozna kupic żadnej aplikacji z Marketplace w Polsce, brak jezyka,brak wykorzystania kompasu, magnetometru,prawie brak aplikacji googla!!! aplikacje sa słabej jakosci to buble oprócz paru gierek które sa tez drozsze niz w innych systemach to najdroższy system na swiecie apple przy nim to taniocha, system słaby graficznie brak wibry w klawiaturze, brak darmowych lub tanich dobrych aplikacji, brak chyba wszystkiego co daje apple i android ten system jest owiele gorszy od windowsa 6.5 czy ci ludzie nie mieli sumienia wziąść tyle pieniedzy za taki bubel systemowy Mango juz powinno wejsc moze ale powinno ono byc juz od samego poczatku dlaczego dopiero po roku sie ockneli i uważaja to za sukces to tylko chwyt tonacy chwyta sie żyletki

  • 0

    27.  2011-06-23 18:41:38

    jak nie otworzą systemu to system zniknie z powierzchni ziemi moim zdaniem

  • 0

    28.  2011-06-23 19:15:36

    jak nie doczekam sie Mango to sprzedaje swoje HD7 dawajcie mango panowie wreszcie

  • 0

    29.  2011-06-28 09:36:08

    sprzedałem swój hd7 straciłem kase niestety wolę Androida jednak :)

  • 0

    30.  2011-06-28 09:37:52

    kupiłem sobie telefon z androidem teraz będe uważał bardziej na system i więcej czytał fora no cóż mój błąd

Dodaj swoją opinię