Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone 7.8 już w środę?

Windows Phone 7.8 już w środę?

LuiN 26 Listopada 2012 13:07

0 0

winphone7.8Już w środę 28. listopada Microsoft udostępni Windows Phone 7.8 - donosi serwis WMPoweruser. Aktualizacja przyniesie szereg nowych funkcji smartfonom z Windows Phone, które trafiły na rynek w ostatnich dwóch latach.

Aktualizację Microsoft zapowiedział w czerwcu, wraz z prezentacją Windows Phone 8. Nowy system okazał się niekompatybilny z dostępnymi na rynku urządzeniami i właśnie dla nich postał Windows Phone 7.8, który oferuje część funkcji z "pełnej" ósemki.

Przede wszystkim zmieni się wygląd interfejsu, począwszy od bazującego na serwisie Bing ekranu blokady, przez aktywne kafelki o trzech rozmiarach, po udogodnienia typu podtrzymywanie transmisji Wi-Fi przy zablokowanym urządzeniu.




Nie czekając na oficjalną premierę aktualizacji, programiści z XDA-Developers przygotowali już własne ROM-y bazujące na WP 7.8. Szukać należy ich pod tym adresem.

Źródło tekstu: WMPoweruser, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    19. ~  2012-11-26 17:18:26  host: 77-255-116-42.adsl.inetia.pl

    Jesli mówimy już o aplikacjach na poszczególne systemy, to faktem jest, ze generalnie WP i symbian są olewane - np. polskie banki, aplikacja viera remote (do urządzeń panasonica) czy do tv innych producentów.

  • 0

    20. ~lumia710  2012-11-26 17:35:35  host: d200-67.icpnet.pl

    11. Racja. Bawiłem się wieloma topowymi androidami, i interfejs w mojej lumii 710 chodzi o niebo lepiej. Oczywiście WP ma swoje ograniczenia (czasami wkurzające), ale jeśli chodzi o szybkość działania to zostawia androida daleko w tyle.

  • 0

    21. ~a_lex  2012-11-26 17:58:31  host: 78.133.192.18

    Będzie na HTC Mozarta?

  • 0

    22. ~Piotr  2012-11-26 18:15:30  host: 156.17.156.120

    @19 Racja, rozumiem jakby mieli pomijać badę lub Maemo, ale olewanie Symbiana i WP7 to jakaś kpina, wśród klientów (w Polsce) na pewno mają więcej użytkowników tych systemów niż iOS. Prezesi pewnie zamawiają appkę na iOS dla siebie. Dla ludu zrobią jeszcze aplikacje na androida i tyle.

  • 0

    23.  2012-11-26 18:31:28

    Jak można nazwać w ogóle telefon z WP7 smartfonem? Sam posiadam Lumie 800 i telefon fajny, interfejs szybki, ale to nie jest smartfon. Jest poczta i internet a potem nic. Bo o telefonowaniu i smsowaniu nawet nie piszę. WP może za 2 lata będzie można brać pod uwagę, bo na tą chwile po prostu brak jest aplikacji. Zero oferty banków, nie ma aplikacji VOIP typu CSiple. W *** mam chińskie gry, latarki w 100 wersjach, jak nie ma tego co potrzebne dla użytkownika. Telefony z WP na tą chwilę to nie są smartfony. O tych ograniczeniach w bluetoth itp nawet nie chce mi się pisać.

  • 0

    24. ~suker killah  2012-11-26 18:52:57  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @22 - ale do kogo masz pretensję - do deweloperów? A powiedz mi komu się opłaca robić apki dla systemu który ma 2% udziału w rynku, zastanów się czy gdybyś Ty był deweloperem, to robił byś aplikację na Androida który ma 70% rynku, na iOS który ma prawie 25% rynku, czy na WP który ma 2%? Zgadzam się co do meritum, ale tutaj jest problem z Microsoftem - i 100% winy jest właśnie MS, który najpierw nie potrafił zachęcić deweloperów w odpowiedni sposób, a teraz kopie w d... wszystkich którzy zainwestowali cokolwiek w WP7, raczej taka polityka nie zachęca an dewów, ani tym bardziej konsumentów... @23 - zgadzam się, a teraz zamiast właśnie rozwijać ten system, dając więcej ludziom którzy zaryzykowali i wybrali WP - Microsoft wprowadza nowy system bez możliwości aktualizacji i zostawia de facto na lodzie swoich dotychczasowych użytkowników.

  • 0

    25. ~  2012-11-26 19:34:47  host: 89-75-109-176.dynamic.chello.pl

    Kupiłem lumie 610 za 500zł dostałem wp 7,5 a niedługo dostane 7,8. mój kumpel kupił Samsunga Galaxy Mini 2 za 500zł dostał androida Gingerbread sprzed 2 lat bez możliwości aktualizacji. i kto tu jest olany?

  • 0

    26. ~Piotr  2012-11-26 19:42:11  host: 156.17.156.120

    Jakbyś przeczytał dokładnie mojego posta to wiedziałbyś, że odnosiłem się do rynku polskiego i nie kwestionowałem pozycji Androida tylko iOS. Nie wiem skąd wziąłeś te 25% dla Appla? Mógłbym się założyć, że w Polsce Symbian ma większy udział niż iOS. A udział WP na pewno jest już blisko iOS.

  • 0

    27.  2012-11-26 19:43:30

    @25 ale ten twój kolega będzie miał na tym "archaicznym" systemie możliwość zainstalowania aplikacji o których ty możesz tylko pomarzyć.

  • 0

    28. ~  2012-11-26 19:47:18  host: 89-75-109-176.dynamic.chello.pl

    @27 Wszytkie aplikacje które mi są potrzebne już mam, a on nawet dobrej nawigacji nie ma nie mówiąc o szybkości działania i jakości wykonania

  • 0

    29. ~  2012-11-26 19:53:06  host: v44-03.opera-mini.net

    @25 l610? Mojej żonie kupiłem l710 co z tego ze telefon chodzi płynie i ma nawigację od Nokii która do jazdy po Polsce jest słaba mam auto mapę lub navi na moim galaxy s2, a jeżeli chodzi o mini 2 można wejść na forum i dograc nawet 4.1

  • 0

    30. ~  2012-11-26 19:59:59  host: 89-75-109-176.dynamic.chello.pl

    @29 Nokia mapy w Polsce są dokładniejsze niż google zobacz sobie na internecie i przekimawszy są darmowe. Nie wstyd ci że tania lumia 610 jest lepiej wykonana niż twój flagowiec? Na mini 2 można dograć 4.1 ale będzie beznadziejnie chodził bo nie jest dedykowany.

  • 0

    31. ~paz  2012-11-26 20:08:47  host: 082139002074.radom.vectranet.pl

    A Orange wypuści aktualizację w pierwszym kwartale pierwszego roku. Idealnie

  • 0

    33. ~  2012-11-26 20:13:51  host: user-46-113-92-205.play-internet.pl

    @25 ale Mini 2 dostanie aktualizację do Androida 4.1

  • 0

    34. ~Piotr  2012-11-26 22:01:26  host: 156.17.156.120

    @32 jednak trochę ma. Przy aktualizacji do Tango telefony z Orange dostały aktualizację w sierpniu @31 tym razem nie powinno być opóźnień z Orange, na forach są informacje, jakoby Plus i Orange przygotowały już swoje softy, tym razem to T-Mobile może zaliczyć opóźnienie.

  • 0

    35. ~  2012-11-26 23:06:12  host: v15-07.opera-mini.net

    @16 dostały i to jest właśnie wp7.8 oprócz nowego internet exploer i nowości których telefony i tak by nie uciągnęły.

  • 0

    36. ~Milllllllllllllllllllllllllllll  2012-11-27 05:31:13  host: dpj28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja jestem tydzień po wymianie Motoroli Razr na Lumię 900. I jestem zachwycony. Przed zakupem sprawdziłem czy progamy których używam są dostępne na wp więc w tej materi nic mnie zaskoczyło. Do tego telefon jest O WIELE szybszy niż androidowiec, nie wiesza się, włącza się parę sekund, nie traci zasięgu i mam pewność aktualizacji. Jestem BARDZO zadowolony.

  • 0

    37. ~franco baresi  2012-11-27 07:45:01  host: public90355.xdsl.centertel.pl

    Lumia 900 :) ile waży to twoje cudo ? Lubisz nosić ze sobą takie kloce ? toć to sprzęt wykorzystywany w kulturystyce przy wzmacnianiu mięśni przedramion i stawów w nadgarstkach. Choć jestem fanem Nokii niemal od samego początku sprzedaży telefonów tej marki na polskim rynku, takiej cegły jak Lumia 900 w życiu bym nie zakupił.

  • 0

    38. ~Tak sobie gadam  2012-11-27 08:50:58  host: 078088027166.sieradz.vectranet.pl

    Hmm odwieczna walka, a android ma to , a iOS ma to, a Wp7 nie ma. Pytam tylko co z tego? Kupiłem nokię z wp7 bo mi się podoba ten system, jak komuś nie odpowiada to go nie kupuje ot i cała filozofia. A wszyscy tu na siłę próbują uszczęśliwiać innych. Ludzie zrozumcie wreszcie, opinia o systemach jest jak d.pa każdy ma swoją :)

  • 0

    39. ~trysil  2012-11-27 10:21:28  host: public4719.xdsl.centertel.pl

    @37: To chyba jesteś sama "skóra i kości", skoro nie możesz unieść 160 gram. Proponuję konsumować więcej białka!

Dodaj swoją opinię