Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone 7.8 dopiero w 2013 roku

Windows Phone 7.8 dopiero w 2013 roku

LuiN 29 Listopada 2012 11:06

0 0

wp 7.8Terry Mersson, wiceszef działu zajmującego się Windows Phone w Microsofcie, poinformował, że aktualizacja starszych smartfonów do Windows Phone 7.8 będzie możliwa dopiero w 2013 roku.

Informacje opublikowane przez między innymi WMPoweuser okazały się niestety nieprawdziwe. Zamiast udostępnienia nowej wersji oprogramowania, 28. listopada czekał nas tylko długi wpis na blogu Windows Phone, informujący o "nowych doświadczeniach" związanych z Windows Phone 7.8 i trwającej współpracy z producentami sprzętu.

Mersson zapowiedział, że wkrótce dostępne będą pierwsze smartfony z preinstalowanym Windows Phone 7.8, zaś w kwestii aktualizacji dla starszych modeli pojawiła się informacja, że system jest testowany przez producentów i trafi na rynek na początku 2013 roku - w wersji dla tylu urządzeń, ile to tylko możliwe.




Lista smartfonów, które w pierwszej kolejności otrzymają aktualizację nie jest jeszcze znana. Spodziewać można się, że będą to Nokie Lumia 800 i Lumia 900, z racji ścisłej współpracy Nokii z Microsoftem.

Źródło tekstu: Windows Phone Blog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Kuba  2012-11-29 11:24:20  host: nat2-24.ghnet.pl

    Ciekawe co z HTC Mozart? Wie ktoś?

  • 0

    2.  2012-11-29 11:25:33

    @1 dostanie w swoim czasie.

  • 0

    3. ~  2012-11-29 11:32:24  host: 192.92.94.23

    Śmieszne. Nie dość, że wszyscy użytkownicy czekali na tą aktualizację sądząc, że będzie w tym roku, to dodatkowo dobili tym, że nie każdy model ją dostanie (z jeszcze większym opóźnieniem). Biegnę do sklepu po WM!

  • 0

    4. ~dag  2012-11-29 11:36:28  host: 91-231-53-2.holicon.pl

    Trochę szkoda. Z drugiej strony informacja o dacie 28 listopada była podejrzanie optymistyczna.

  • 0

    5. ~  2012-11-29 11:37:20  host: afjl118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie dlatego trzeba poczekać, bo system jest optymalizowany i ma być dla jak największej liczby urządzeń. To chyba dobra wiadomość.

  • 0

    6. ~tadek  2012-11-29 11:38:35  host: 81.168.254.14

    Nikogo to nie dziwi. Skoro Win 7.8 jest podobny do Win8 (wizualnie) a wiele osob na to patrzy to jak chcą wypromować Win8. Normalny zabieg

  • 0

    7. ~sucker killah  2012-11-29 18:09:02  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    To jak to jest, jest testowany, czy zaraz będzie w sprzedaży na nowych telefonach?!? MS się kompromituje swoimi oświadczeniami, skoro musi być testowany to dlaczego będzie preinstalowany na nowych? A jeśli może być preinstalowany, to dlaczego nie może być udostępniony wszystkim?! Już sam fakt że ci co się dali nabrać na kupno telefonu z WP7... nie dostana aktualizacji do WP8 to był strzał Microsoftu w stopę, a te opóźnienia WP7.8 i kretyńskie tłumaczenia to strzał w głowę, żeniua.

  • 0

    8. ~sucker killah  2012-11-29 18:13:23  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @5 - to jak wg. ciebie musi być jeszcze optymalizowane, to dlaczego "wkrótce dostępne będą pierwsze smartfony z preinstalowanym Windows Phone 7.8"??? Pomyśl trochę! @6 - mnie to dziwi, a ty, tak na przyszłość, mów tylko za siebie, OK?

  • 0

    9.  2012-11-30 09:37:37

    A na HTC HD2 już jakiś czas temu był :)

  • 0

    10. ~Marcin  2012-11-30 09:45:09  host: user-109-243-161-243.play-internet.pl

    NIe wierzcie w zasłyszane w internecie daty aktualizacji.Było ich wiele i zadna nie była potwierdzona przez MS To nic innego jak próba zniechęcenia dotychczasowych klientów do produktów WM przez goog-szaj-konkurencje

  • 0

    11.  2012-11-30 12:35:52

    7: Czytaj ze zrozumieniem, bo potem niepotrzebnie sie emocjonujesz :) Napisane jest jasno, że system jest testowany na starszych modelach. Na nowych widocznie już został przetestowany i działa ok. To naturalne, że producent wpierw testuje nowe urządzenia - by wypchnąć je na rynek, a dopiero potem testuje nowy soft na starych. Nie ma co się emocjonować, bo aż tyle nowości nie wprowadza nowa wersja. Aż tak potrzebne Ci te 3 rzędy kafelek? Z dwoma bardzo dobrze się pracuje. Zresztą jak Ci to tak przeszkadza to zrób sobie aktualizację na właśną rękę, bo można (poszukaj na xda), tylko potem nie płacz, że masz masę błędów, bo zainstalowałeś nie do końca sprawdzony system.

  • 0

    12. ~sucker killah  2012-12-01 01:21:49  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @11 - tiaaaa, widzę jesteś bardzo naiwny, skoro można wprowadzić na telefony które są teraz w sprzedaży to można i na podobne/ekwiwalentne które już są na rynku, to nie są telefony bardzo różniące się od siebie, więc ten bełkot Microsoftu może przyjąć tylko bardzo naiwny człowiek... "aż tyle nowości nie wprowadza nowa wersja" no i to jest właśnie ten policzek który sprzedał swoim klientom MS, nie dał możliwości aktualizacji do nowego systemu - WP8, też coś bełkocząc, co chyba nikogo na świecie nie przekonuje, jakoś IOS i Android może być na starych urządzeniach i w dodatku aplikacje są kompatybilne, a MS zostawił swoich klientów na lodzie, zostawiając im system który nie będzie rozwijany, na którym nie będą działać aplikacje robione na WP8, a na osłodę dali nową "tapetę" czyli trochę inne kafelki na ekranie startowym, w dodatku jeszcze z jakimś monstrualnym opóźnieniem to wprowadzając - bezczelna firma która za to zapłaci głową, już teraz mają tylko 2% udziału mimo buńczucznych zapowiedzi, a po tym ruchu ten udział nie wzrośnie, a może nawet i spadnie, bo nie wiem co za frajer kupi telefon z WP8 tylko po to żeby potem się dowiedzieć że wchodzi WP9 do którego nie można aktualizować, a WP8 już nie będzie rozwijany, bo JAK WIDAĆ taka jest praktyka Microsoftu! "{ Zresztą jak Ci to tak przeszkadza to zrób sobie aktualizację" ooo tak, zrobię sobie aktualizację, za 2-3 miesiące zrobię sobie aktualizację do... Androida, już zdecydowałem że kupię Nexusa 4 i nigdy więcej nic wspólnego z WP nie chcę mieć!

  • 0

    13.  2012-12-03 08:42:06

    12: W takim razie miłego użytkowania androida, gdzie na x rdzeniach, 2 GB ramu i cenie kilkukrotnie wyzszej niz WP7 bedzie Ci lagowac menu i klawiatura :) Masz racje, ze brak WP8 to olanie klientow, ale z drugiej strony ile Ci potrzebnych gier czy aplikacji? Juz teraz masz ponad 100 000, ile z nich uzyjesz? Mi spokojnie wystarcza i do wszystkiego, czego potrzebuje mam aplikacje. Za te pieniadze co dalem za Lumie 710 nie kupie rownie sprawnie dzialajacego telefonu. Jak sobie tylko przypomne te kilka telefonow na Androidzie jakie mialem - zawsze lag, problemy, zawieszanie, kombinacja z romami, bo przeciez kazdy kolejny jest stabilny i szybki....

Dodaj swoją opinię