Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Mobile w Apple iPhone?

Windows Mobile w Apple iPhone?

LuiN 13 Października 2008 17:00

0 0
Niemożliwe stało się możliwym. Młody norweski programista, Erik Kristiansen, zaprezentował telefon Apple iPhone 3G, na którym równolegle obok standardowego oprogramowania Apple'a zainstalowany jest Windows Mobile.

Podczas uruchamiania telefonu wystarczy wybrać system operacyjny, który nas aktualnie interesuje. Oprogramowanie jest obecnie w fazie testów, programista planuje udostępnić je bezpłatnie szerszemu gronu odbiorców już w styczniu.



Szczegóły projektu nie są znane. Oprócz tego krótkiego wywiadu nie ma żadnych dowodów potwierdzających działanie Windows Mobile na telefonach Apple'a.


Źródło tekstu: wmpoweruser, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~dechomenon  2008-10-13 22:00:07  host: 212.67.159.28

    heheh pytanie do programisty..czy masz dziewczyne hehee

  • 0

    20. ~  2008-10-13 22:29:29  host: aavb23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziewczyna koniecznie musi być z akceleracją. Modele bez akceleracji niestety wolno startują. :D

  • 0

    21. ~  2008-10-14 00:29:33  host: aum35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I hate Windows!: nie ma większego syfu od produktów APPLE jeżeli chodzi o oprogramowanie.

  • 0

    22.  2008-10-14 01:04:36

    21 - to zdecyduj się w końcu:) No chyba, że Linuksa używasz, ale tam jeszcze ciężej o dopracowane oprogramowanie użytkowe.

  • 0

    23. ~  2008-10-14 02:02:25  host: chello089078012081.chello.pl

    #22. LuiN jeszcze raz popatrz na komentarz #16 a później na #21 ;)

  • 0

    24. ~asdfgh  2008-10-14 06:57:19  host: 87-205-195-219.adsl.inetia.pl

    Dziennikarka stara się o względy programisty :P.

  • 0

    25. ~  2008-10-14 07:41:53  host: gog250.internetdsl.tpnet.pl

    Może dziennikarka chce też mieć WM na swoim Iphone ;-)

  • 0

    26. ~empireus  2008-10-14 08:48:07  host: dyl114.internetdsl.tpnet.pl

    14*** wcale nie musi to byc procek Intela. WM chodzi na zupelnie innych architekturach niz komputerowe wersje Windowsow. Akurat nie wiem jaki procek jest w iPhone, aczkolwiek jesli jest tam jakis procek z rodziny na ktorej chodzi np WM to odpalenie WM nie jest az takie trudne-wystarczy odpowiednio zmodyfikowac bootowanie itp Po tym co bylo widac na filmie, to pomimo wszystko, ze technicznie moze to byc mozliwe, uwazam iz jest to fake...

  • 0

    27. ~  2008-10-14 09:15:44  host: f96-042.opera-mini.net

    @21 - a od kiedy to Apple jest producwntem winowdsa? Ja wiem, ze mialem ciezki weekend, ale takiefo newsa przespac;)

  • 0

    28.  2008-10-14 09:22:51

    Steve'go szlag trafia , a Gates sie cieszy, wzrosnie sprzedaz mobilnego windowsa ;-)

  • 0

    29. ~do 26  2008-10-14 09:50:55  host: 87-205-35-19.adsl.inetia.pl

    Ja mówię o windowsie deskopowym a nie mobilnym -_-. Wydaje mi się (jak już mówiłem) zrobił całe te menu we flashu odpalił przeglądarkę zrobił na pełen ekran. PS: On dla mnie wygląda podejrzanie młodo jakieś 20-23 lata. A to trochę za mało jak na takiego programistę

  • 0

    30. ~****  2008-10-14 10:18:34  host: 213.25.189.50

    iPhone-to ..... -i chyba nic mu nie pomoże!!Kampania reklamowa jednak na tyle dobra okazała się,że wielu uwierzyło w ten tel. i jego "bajery"!!No,cóż-tak to jest jak sie chce zaszpanować-brak wiedzy-bo reklam to nie wszystko!!

  • 0

    31. ~***  2008-10-14 10:20:08  host: 213.25.189.50

    reklama

  • 0

    32.  2008-10-14 10:41:34

    @29 O ile dobrze wychwyciłem to miał 15 lat w 2002, tak mówią na początku filmiku.

  • 0

    33.  2008-10-14 12:08:04

    Tez mi się wydaje że to fake, nie widziałem jeszcze tak szybko bootującego sie WM, a widziałem już ich sporo :>

  • 0

    34.  2008-10-14 12:38:23

    Ekhm a jak on sie dostal do samego boot sektora? Z tego co sie orientuje jeszcze nie ma takich narzedzi. Czyzby sam to wszystko opracowal? W takim razie to jakis geniusz.

  • 0

    35.  2008-10-14 14:58:52

    vonski: tak szybko bootowal sie 2002 i 2003 (FE/SE) ;) Wiec moze, moze ... ;)

  • 0

    36. ~alf  2008-10-14 18:41:24  host: mobileinternet4.o2.ie

    filmika jeszcze nie widziałem bo przeglądam to właśnie na iphonie. Jeżeli to jest ściema to napewno nie we flashu bo jak ogólnie wiadomo iphone NIE obsługuje flasha, firma acrobat pracuje nad flashem dla iphone.

  • 0

    37. ~do 36  2008-10-15 16:35:26  host: 77-253-86-223.adsl.inetia.pl

    Nie oficjalny plugin pewnie jest

  • 0

    38. ~xxx  2008-10-15 17:04:10  host: 77-253-86-223.adsl.inetia.pl

    a tak po zastanowieniu się to można zrobić nawet w powerpoincie czy html

Dodaj swoją opinię