Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Mobile Standard przestaje być domeną HTC

Windows Mobile Standard przestaje być domeną HTC

LuiN 30 Stycznia 2008 20:54

0 0

HTC w dalszym ciągu jest liderem gdy chodzi o telefony z mobilnym Windowsem, zaopatrzone w dotykowe ekrany. Z roku na rok zmniejsza się jednak jego udział w rynku "windowsowych" telefonów, bez dotykowych ekranów.

W 2006 roku producent miał największy wpływ na rynek telefonów z systemem Windows Mobile for Smartphones (obecnie Windows Mobile Standard). Jego udział w rynku wynosił wtedy ponad 50%. Bilans 2007 roku wskazuje spadek do mniej niż 30%.
Za zmiany te odpowiedzialny jest Samsung i Motorola, które wprowadziły do sprzedaży bardzo popularne modele Samsung SGH-i600 (BlackJack) i Motorola Q 9h. Szczególnie popularność tego pierwszego uczyniła sporo zamieszania.

HTC zapowiedziało odświeżenie i poszerzenie swojej oferty, poparte dużą kampanią reklamową. W dziedzinie Windows Mobile Professional, firma w dalszym ciągu cieszy się ponad 50% udziałem w rynku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-01-31 03:26:03

    Nie chce się wypowiadać nt. WM Pro..., bo za wiele nie używałem, natomiast jeśli chodzi o WM standard, to więcej takich bubli jak Samsung i600 przyczyni się do ponownej dominacji HTC w sprzedaży urządzeń z tym OSem.

  • 0

    2. ~V  2008-01-31 13:40:02  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    nic dziwnego że udziały HTC w smartphonach spadają - wystarczy spojrzeć ile nowych modeli tych urządzeń przedstawili w zeszłym roku a ile z rodziny PPC.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet