Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows jest popularny, ale nie w wersji mobilnej

Windows jest popularny, ale nie w wersji mobilnej

orson_dzi 22 Sierpnia 2014 17:30

5 1
W Polsce 84% połączeń z Internetem odbywa się za pomocą sprzętu z systemem Microsoftu. Jednak odsetek sprzętu z Windows Phone jest wśród nich niewielki.



Najpopularniejszym systemem Microsoftu w Polsce jest Windows 7, z którego korzysta 48% Polskich internautów. Pomimo braku wsparcia, nadal dużą popularnością cieszy się Windows XP, zainstalowany na 19% urządzeń. Windows 8 i 8.1 znajduje się w 11% urządzeń, natomiast Vista w 6%. Gdzie w tym wszystkim znajduje się Windows Phone? Jest niemalże niezauważalny. W lipcu udział w ruchu internetowym mobilnego Windowsa wyniósł 0,5%. To o połowę mniej niż jeszcze w kwietniu tego roku.

Windows 8 bardzo powoli wchodzi do naszych domów. W sumie z wersji 8 i 8.1 pochodzi 11,5 proc. ruchu internetowego. Przy czym z tej drugiej 5 proc., podczas gdy w kwietniu było to 3 proc. Specyfika polskiego rynku sprawia, że trudno o jednoznaczne prognozy, ale wygląda na to, że część użytkowników czeka na premierę Windowsa 9 i zmiany, jakie ma przynieść według zapowiedzi Microsoftu - mówi Maciej Modziński, ekspert z Akademii Leona Koźmińskiego.

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach www (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 35 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Źródło tekstu: Gemius     

w sumie: 16
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    1.  2014-08-22 19:06:34

    Windows jest popularny na komputery bo od dawien dawna byl i kazdy z niego korzysta. Linux probuje sie przebic ale troche ciezko mu to szlo i idzie chyba w dalszym ciagu. Tak samo jest z androidem. Od wielu lat jest na smartfonach i jego dominacja nie ma konca.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    2.  2014-08-22 19:23:44

    Windows przespał bum na smartfony, dlatego teraz zbiera resztki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3. ~Spider  2014-08-22 19:23:48  host: n09-10-02.opera-mini.net

    Przeciętny użytkownik linuxa ma wystarczającą wiedzę aby zablokować Gemiusa i inne szpiegowskie wynalazki, przez co Linux jest niedoszacowany

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4.  2014-08-22 19:36:51

    @3 no baaa..... GNU/Linux to taka szara eminencja. Tak na prawdę komputerów jest na świecie z 7-8 razy więcej, ale działają na niewykrywalnym GNU/Linux. Tylko nieliczni głupcy dają się przyłapać i stąd te 2% wg statystyk.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~Calm7  2014-08-22 19:46:13  host: n05-07-07.opera-mini.net

    4). Maniek, tym razem ja znajdę Twój dom: ,,naprawdę" :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~stz  2014-08-22 20:33:15  host: 078088122189.zuromin.vectranet.pl

    http://tlp.is/3j8

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~  2014-08-22 22:59:08  host: ip-78-30-122-218.free.aero2.net.pl

    "wygląda na to, że część użytkowników czeka na premierę Windowsa 9". Moglibyście dopytać miszcza Modzińskiego jak wielka jest ta część?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-08-22 23:06:04

    @7 Ja ;) sukcesywnie omijam co drugą wersję Windowsa i nawet nie robię tego celowo, jakoś tam samo wychodzi. Jednak ta 8-ka była jakaś dziwna i mało kto miał ochotę ją wypróbować. Ludzie czekają z 7-ką żeby zmienić ją na 9, omijając 8.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~nick  2014-08-23 12:40:34  host: ten.emfme.net

    Póki co,niewiele jest smartfonów z prawdziwym systemem, czekam aż Lumia 630 dual sim będzie tańsza...

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    10. ~ABP  2014-08-23 16:49:33  host: ecr41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie na nic nie czekają. Przeciętny użytkownik ma na komputerze tę wersję systemu z która go kupił. I będzie miał te wersję do końca użytkowania tego komputera. W przeszłości rozwój komputerów był bardzo szybki, więc co kilka lat ludzie wymieniali je na nowe, o o wiele większych możliwościach i z nowym systemem. Od jakiegoś czasu takiej potrzeby nie ma, gdyż do codziennej pracy czy rozrywki, oczywiście za wyjątkiem najnowszych gier, śmiało starczają komputery sprzed kilku lat. Ktoś kto nie gra, nie czuje potrzeby żeby komputer zmieniać.
    Jest jeszcze jedna sprawa: Bardzo często nowego systemu na starym sprzęcie się nie postawi z powodu braku sterowników. Producent sprzętu nie jest zainteresowany aktualizacją sterowników do sprzętu, którego już nie produkuje. Z tego powodu często nawet jeśli ktoś chciałby zmienić system, to nie może, bo musiałby równocześnie zmienić sprzęt. I nie robi tego, bo po co ma płacić za wymianę czegoś co działa i mu wystarcza.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-08-24 18:04:19

    Kupiłem Nokie 635, bo spodobal mi się WP 8.1, u mojej zony, ktora zaktualizowala 625 do tej wersji systemu. Na poczatku bylem tym systemem zauroczony, ale teraz. nie wiem co jest nie tak, ale telefon co chwile sie wiesza. I to nie jest mankament mojego telefonu, ale u zony po aktualizacji tez zaczął wariować i sie wiesza. Nie wiem co oni odwalili. Takich zwiechow w golej 8 nie bylo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~luk  2014-08-24 20:35:34  host: public-gprs514632.centertel.pl

    Ja mam 630 ds i nawet nie wiem co to zwieszanie systemu...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13. ~Calm7  2014-08-24 20:46:19  host: n05-07-07.opera-mini.net

    Thomas: bierz przykład ze mnie. Od nowości Nokia 5230 nie aktualizowana, i daje radę :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~  2014-08-24 22:37:59  host: rtr-5-225.interkar.pl

    @11 Może to problem z urządzeniami mającymi pól giga ramy, bo na swojej 1320 po aktualizacji zauważyłem jeszcze większą wydajność i jeszcze dłuższe życie baterii zwłaszcza przy duży obciążeniu www+wifi+mp3 w tle.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-08-26 19:38:12

    @calm7, ale Nokia 635 ma fabrycznie wgranego WP 8.1