Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows 10 Mobile teraz z 16 aplikacjami działającymi w tle

Windows 10 Mobile teraz z 16 aplikacjami działającymi w tle

LuiN 22 Lutego 2016 15:00

5 3

Z 8 do 16 zwiększa się limit działających równocześnie w tle aplikacji pod Windowsem 10 Mobile. Wysyłka aktualizacji już ruszyła.

Build 14267 nie przynosi wielu zmian w oprogramowaniu, jednak zwiększenie limitu pracujących w tle programów powinno pozwolić na bardziej efektywne wykorzystanie pamięci RAM. Tej ostatniej w najnowszych telefonach Microsoftu nie brakuje, niewiele jest natomiast aplikacji wykorzystującą ją w pełni. Aktualizacja dotyczy wyłącznie telefonów z pamięcią RAM większą niż 1 GB, w przypadku pozostałych limit zostaje na dawnym poziomie.




Większy limit nie spowoduje krótszego czasu pracy urządzeń, chyba że pracujące w tle aplikacje będą wykonywały dodatkowe czynności, takie jak pobieranie danych, synchronizacja czy nawigacja satelitarna. Najwięcej pożytku z nowego limitu będą miały osoby korzystające z Windows Continuum, czyli możliwości szybkiego przeskoczenia z ekranu telefonu na pracę na dużym ekranie.

Źródło tekstu: winbeta, wł     

Dodaj do:

Tagi: micorosft | lumia | windows 10 mobile

w sumie: 38
  • 0

    24.  2016-02-22 19:18:02

    @jarko - robiłeś przywrócenie do ustawień fabrycznych bez wczytania kopii zapasowych?

  • 0

    25. ~jarko  2016-02-22 19:38:35  host: afqb227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @klimasz wlasnie nie, moze to dlatego. Robilem reset z przywracaniem i on tez wiele pomogl. Telefon przestal sie przegrzewać i lagowac. Zbieram sie do tego i zbieram ale czasu brak.. To moj glowny telefon i intensywnie go używam. Ciągle musi być "na chodzie" i tak mi leci czas... Myślisz, ze to pomoże? Bo na forum wiele osób mialo ten sam problem na roznych modelach

  • 0

    26. ~Misiek  2016-02-22 20:14:31  host: gateway1.cebit.com.pl

    @18 - a da się wreszcie załączyć do jednego maila dwa różne załączniki z dwóch różnych aplikacji? Da się przesłać załącznikiem plik, do którego nie ma przypisanej aplikacji?

  • 0

    27. ~J  2016-02-22 20:30:49  host: d92-199.icpnet.pl

    O jejku Ale czad

  • 0

    28. ~HD  2016-02-22 20:31:48  host: 89-77-210-169.dynamic.chello.pl

    ŁAAAAAŁ !! Już byłem pewien że kupię S7 a jednak trza będzie się rozejrzeć za jakoś Lumio :D

  • 0

    29. ~HD  2016-02-22 20:32:49  host: 89-77-210-169.dynamic.chello.pl

    PS: na Windowsa można pobrać watsapa? :D

  • 0

    30. ~Zielenian-san  2016-02-22 20:57:00  host: 89-72-166-107.dynamic.chello.pl

    Czy mi się zdaje czy całkowicie olaliście prezentację HP Elite x3? Win10 na Snapdragonie 820 nie jest godny uwagi ani umieszczenia w bazie telefonów?

  • 0

    31. ~atomfx  2016-02-22 21:06:25  host: 178.213.94.61

    motov3. Każdy system ma swoje wady i zalety. Office działa również na androidzie, póki co, bez płatnie. Program do skanowania(składnik offica) oczywiście też jest, i działa wyśmienicie. Więc to nie jest argument, przemawiający za w10. Jedynie, co mnie przekonuje, to fakt identycznie, wyglądających programów zarówno w wersji na smartfona, jak i na PC. A nawet jest możliwość podłączenia smartfona do monitora, myszki i klawiatury. I mamy przeniśnego kompa.

  • 0

    32.  2016-02-22 21:11:12

    30, Zielenian-san - mogło Ci umknąć, bo news za newsem leciał: http://tlp.is/94c

  • 0

    33.  2016-02-22 21:12:32

    29, HD - druga z aplikacji, które recenzuję w linku poniżej odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące dostępności aplikacji dla Windows Phone/Windows10Mobile: http://tlp.is/94n

  • 0

    34.  2016-02-22 21:44:33

    Wysyłka aktualizacji rozpoczęła się dal tych, którzy są zarejestrowani w programie Insider w szybkim kanale aktualizacji. Z treści informacji można omyłkowo wywnioskować, że ta aktualizacja jest rozsyłana do wszystkich telefonów z fabrycznie zainstalowanym Win 10 Mobile.

  • -2

    35. ~pablosox123  2016-02-22 22:02:32  host: 77-255-244-154.adsl.inetia.pl

    Windows mobile 10 jest tragedia a 1,1 runku to potwierdza.

  • 0

    36.  2016-02-23 01:32:38

    @16 Redstone teoretycznie po zmianie w rejestrze można wgrać od soboty. Ja się w mod nie bawiłem, bo w10 th2 chodzi płynnie. Poczekam te kilka dni na oficjalny update redstone w insiderze, bez modowania rejestru.

  • 0

    37. ~Calm7  2016-02-23 06:59:10  host: cox205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy premiera Windows Phone 10 na smartfony.

  • 0

    38. ~ddd  2016-02-23 08:47:25  host: host-52-67.compi.net.pl

    z czego 10 aplikacji w tle to szpiegi od M$ :)

  • 0

    39. ~Master Chief  2016-02-23 08:56:45  host: 83-238-213-212.static.ip.netia.com.pl

    Obawiam się, że przy aktualnej ilości aplikacji dostępnych na W10 ciężko było by znaleźć nawet te 8 do odpalenia na raz sensownych...

  • 0

    40.  2016-02-23 10:49:12

    @jarko - co prawda nie ma gwarancji, ale często taki zabieg pomagał na wiele rzeczy. Sam na początku na swojej L830 miałem problemy z wiadomościami, dwa razy przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu pomogło. (raz nie mogłem w ogóle do nich wejść, drugi raz problem z dźwiękami powiadomień) Zgraj sobie tylko pliki z telefonu na komputer. Kontakty masz zapisane na koncie mailowym w chmurze, także z nimi nie powinno być problemu.

    @Misiek - np. z aplikacji Zdjęcia + To urządzenie + Ostatnio używane da się. Odnośnie drugiej części Twojego pytania - możesz podać jakiś przykład - sprawdzę.

    @HD - http://tlp.is/94s

    @pablosox123 - problemy z czytaniem ze zrozumieniem? udział w sprzedanych smartfonach w IVq tyle. Udziału w rynku nikt na koniec 2015 nie podał, zresztą jak mogło się to skończyć (ta marna sprzedaż), skoro przez rok nie pokazali żadnego! telefonu ze średniej półki?!

    @38,39 - faktycznie błysnęliście oboje :-)

  • 0

    41. ~Pyt do znawcow WP  2016-02-23 14:16:12  host: n29-06-10.opera-mini.net

    Czy w WP 7/8/10 da sie odlozyc przypomnienie o dowolna ilosc czasu czy nadal jest na sztywno 15 minut, 1 godzina itp?

  • 0

    42. ~@41  2016-02-23 19:45:50  host: ip-89-161-81-204.tel.tkb.net.pl

    Niestety dokładnie trzeba wybrać coś z listy.

  • 0

    43. ~Patenty  2016-02-24 19:00:50  host: n26-03-07.opera-mini.net

    Pewnie jakis patent nie pozwala im tego poprawic.

Dodaj swoją opinię