Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows 10 Mobile Anniversary Update już dostępny

Windows 10 Mobile Anniversary Update już dostępny

LuiN 16 Sierpnia 2016 19:49

6 2

Microsoft oficjalnie udostępnił aktualizację Anniversary Update dla urządzeń z systemem Windows 10 Mobile.

Nową wersję systemu otrzymają m.in. smartfony Microsoft Lumia 430, Microsoft Lumia 435, Microsoft Lumia 532, Microsoft Lumia 535, Microsoft Lumia 540, Microsoft Lumia 550, Nokia Lumia 635, Microsoft Lumia 640 LTE, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Microsoft Lumia 650, Nokia Lumia 730 Dual SIM, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 930, Microsoft Lumia 950, Microsoft Lumia 950 XL, Nokia Lumia 1520 oraz wersje dual-SIM niektórych z w/w. Telefon musi mieć minimum 1 GB pamięci RAM.

Jeśli nie pojawił się jeszcze u Was stosowny monit, możecie wymusić aktualizację wchodząc w ustawienia telefonu, następnie w pozycji "Aktualizacje i Zabezpieczenia" otworzyć "Aktualizacje Telefonu" i sprawdzić dostępność nowych.




Po aktualizacji na użytkowników czeka skrót do aparatu na ekranie blokady i kontrolki odtwarzacza muzycznego, konfigurowalna szuflada skrótów (Szybkie akcje), grupowane powiadomienia, szereg zmian w interfejsie i ustawieniach, Skype oddzielony od aplikacji wiadomości, więcej kart w liście ostatnich aplikacji czy skuteczniejsza korekta pisowni.

Znika natomiast aplikacja radia FM i pakiet nawigacyjny Here (zastępują go Mapy bazujące na Here). Pełną listę zmian znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

w sumie: 24
  • 0

    5.  2016-08-16 21:01:03

    @4, Słuszna uwaga, dodałem informację w tekście. Aktualizacja pobiera się strasznie ślamazarnie i dopiero przeglądam interfejs u siebie. Radia rzeczywiście nie ma.

  • 0

    6. ~ja  2016-08-16 21:09:47  host: apn-95-40-239-69.dynamic.gprs.plus.pl

    Najlepiej nie aktualizować. 435 ds nie dostał wp 10 . I nie dostanie zmiany

  • -1

    7. ~  2016-08-16 21:11:37  host: 89-64-60-197.dynamic.chello.pl

    Dobra, ale wlasciwie to kto jeszcze tego uzywa?

  • 0

    8.  2016-08-16 21:13:20

    No. Mam nadzieję, że teraz W10m będzie działać lepiej. Po dłuższym czasie używania i niewielkiej liczbie wolnego miejsca na urządzeniu dzieją się dziwne rzeczy (częste wznawianie aplikacji, lagi, zwiechy, czasami restart). Zobaczymy jak teraz będzie. Może coś z tym zrobili...

  • 0

    9. ~r  2016-08-16 21:15:31  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Zabawne. U mnie z poziomu aktualizacji nie wykryło aktualizacji. Dopiero przez aplikację "doradca uaktualnienia" coś tam się pojawiło. Cały majkrosoft.

  • 0

    10. ~r  2016-08-16 21:24:50  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Tylko teraz jak dział mobilny microsoftu się zwija to trochę strach aktualizować :-)

  • 0

    11. ~vainglorious  2016-08-16 21:46:29  host: 188.146.67.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @3: faktycznie brak radia jest ogromnym plusem! ;)

  • 2

    12. ~~~~  2016-08-16 23:01:57  host: eir147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żałuje, że sprzedałem l735, jeden z lepszych telefonów jaki miałem. Skusiło mnie na androida, a tu muł straszny. A WP nie muliło :(

  • 0

    13.  2016-08-17 00:13:14

    @2. LUIN. Mapy HERE sa w sklepie ale spojrz dokladniej. Tylko pod 8-ke. Pod 10-tka pisze o niezgodnosci.
    MAPY - to zaden dubel Here. Niby na tych samych mapach dzialaja - ale chyba nie do konca skoro myla prosta droge. Zobaczymy. Mogliby rozszerzyc OneDrive bo 5GB to dzis smiech na sali. Zamiast uatrakcycjnic i byc moze zdobyc uzytkownikow bezplatna 50GB chmura to zrobili platna. Sam coraz powazniej zastanawiam sie nad downgrade do 8.1.
    Obecnie nawet Panoramy w aparacie nie ma - a przypominam ze pod 8.1 chodzila Lumia Camera z pelnym pakietem opcji.

  • 0

    14. ~Adorr  2016-08-17 08:53:08  host: 83.137.1.216

    @13 akurat w Aniversary update jest panorama, i działa lepiej (nie trzeba klikać)

  • 0

    15.  2016-08-17 09:23:11

    @6: ja jakoś mam W10 na 435 dual sim

  • 0

    16.  2016-08-17 09:40:53

    OK. Panowie uscislijmy bo ja czegos nie rozumiem.
    Aktualizacja zrobiona dzis w nocy. LUMIA 930. Kompilacja systemu operacyjnego 10.0.1.14393.67.

    Jakos nie widze:
    - Panoramy w Aparacie
    - Skrotu do aparatu na ekranie blokady

    Czy ktos mnie moze oswiecic ? Czy moze znowu M$ robi cos na raty ?

  • 0

    17. ~Marek.  2016-08-17 10:38:38  host: user-31-175-101-155.play-internet.pl

    Ja mam Lumię 640 LTE i taką kompilację 10.0.10586.545 więc o czym tu piszecie.
    Kilkanaście razy ręcznie sprawdzałem i żadnej innej wersji systemu nie mam.

  • 0

    18. ~~~~  2016-08-17 11:34:24  host: eir147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyczyść telefon do zera

  • 0

    19. ~prozac  2016-08-17 11:51:21  host: hnx222.internetdsl.tpnet.pl

    Czyszczenie nic nie dało :(

  • 0

    20. ~Marek.  2016-08-17 12:10:00  host: user-31-175-101-155.play-internet.pl

    Co ciekawe na lumi 535 syna przeszła aktualizacja

  • 0

    21.  2016-08-17 12:23:22

    Mam Lumię 535 i aktualizację dostałem jakieś miesiąc temu. Radio jest, here nie kompatybilne, wiec wywaliłem, ale co ważne na tej Lumii nie chciał działać GPS, teraz działa bardzo dobrze. Nawet łapie "fixa" w mieszkaniu jak skieruje telefon w kierunku okna. Przed aktualizacja na dworze nie chciał sygnału złapać, albo łapał jak mu się chciało, w pociągu, czy w samochodzie nie łapał nigdy, teraz bez problemu i w ogóle przyśpieszył sam telefon. Na tych parametrach co ma ta Lumia pewnie Android by się zatrzymał w miejscu.

  • 0

    22. ~NoNo  2016-08-17 13:48:33  host: host-31-6-144-255.dynamic.mm.pl

    @16 Co prawda na Lumii 640 XL, ale u mnie skrót aparatu jest. Choć na początku nie skumałem gdzie ma się pokazywać.

    @17 Na mojej Lumii kompilacja systemu ma nr 10.0.14393.67
    Zaktualizowałem w nocy.

    @9 U mnie wręcz przeciwnie. Doradca uaktualnienia nic nie wykrył.

  • 0

    23.  2016-08-17 15:50:16

    @22. A moze ten skrot aparatu pokaze sie tyko w tych smartach co maja Glance screen? Chociaz bez sensu bo mowili o ekranie blokady a tu nie ma zadnego problemu. A Panorame ci dodali ?

  • 0

    24. ~nowy  2016-09-10 13:44:25  host: user-94-254-161-69.play-internet.pl

    Lumia 640 uaktualnić czy się nie opłaca?

Dodaj swoją opinię