Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX wygrywa z WCDMA pod względem poboru prądu

WiMAX wygrywa z WCDMA pod względem poboru prądu

WitekT 12 Stycznia 2007 13:02

0 0

Energia elektrycznej to trzecia pozycja po stronie kosztów operatora, więc zmiany jej cen mocno wpływają na koszty świadczenia usług, a także na potencjalne plany rozwoju. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku transmisji firma analityczna ABI Research przewiduje, że wzrost poboru prądu przez operatorów wzrośnie w 2011 roku do 124,4 mld kWh z 42,8 mld kWh w 2005 roku.

Większość wzrostu przypadnie na region Azji i Pacyfiku. Zmusi to operatorów do wybierania przez operatorów technologii, która jest najbardziej efektywna pod względem poboru prądu, zapewniając jednocześnie wysoki transfer danych.
Jak wynika z danych ABI Research, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie prądu na każdego użytkownika, WiMAX jest dwukrotnie bardziej efektywny, a WiFi - nawet pięćdziesięciokrotnie niż transmisja sieci w danych 3G (WCDMA). Jeżeli sprowadzi się osiągane prędkości do wspólnego mianownika okaże się, że WiMAX pobierze 11 razy mniej energii niż WCDMA.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~wimaxfan  2007-01-13 07:27:32  host: cqq109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech żyje WiMAX :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet