Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX w Żywcu

WiMAX w Żywcu

WitekT 20 Grudnia 2005 10:15

0 0

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego standardu komunikacji bezprzewodowej, od 14. grudnia SferaNET oferuje swoim klientom praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu na obszarze całego miasta i Kotliny Żywieckiej.

Nowoczesna sieć bezprzewodowa została zbudowana przez lokalnego operatora - firmę SferaNET z wykorzystaniem sprzętu Alvarion opartego na chipsecie Intela. Na górze Grójec w Żywcu został zainstalowany nadajnik, którego zasięg wynosi kilkadziesiąt kilometrów.

Podłączenie użytkownika do sieci jest bardzo proste - ogranicza się praktycznie do podpisania umowy i dostarczenia klientowi końcowego urządzenia. Żywiec jest drugim miastem w Polsce, po Bielsku-Białej, w którym firma SferaNET uruchomiła komercyjną sieć WiMAX.
Kilka miesięcy temu, gdy uruchamiana była pierwsza tego typu instalacja w Bielsku-Białej, wyraziliśmy przekonanie, że to dopiero początek prawdziwej rewolucji w obszarze bezprzewodowego, szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce. Kolejna sieć, uruchomiona tym razem w Żywcu dowodzi, że owa rewolucja nabiera rozpędu – powiedział Andrzej Gałan z firmy Intel.

W przyszłym roku SferaNET planuje zainstalować nadajniki WiMAX w 13 kolejnych miastach południowej Polski.

Źródło tekstu: SferaNET     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2005-12-20 11:37:35

  Do tego oferta ciekawa pod względem cen http://www.sferanet.pl/oferta/net_line.html

 • 0

  2. ~mijan  2005-12-20 14:05:04  host: ara51.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To jest bardzo dobra wiadomość. Jestem strasznie ciekawy jaki budżet SferaNet wydała na kupno i postawienie tego nadajnika?? Moim marzeniem jest aby współuczestniczyć w takim projekcie w mojej miejscowośći.

 • 0

  3.  2005-12-20 20:52:55

  co?! Ceny tragiczne no ale moze kolo czerwca przyszlego roku cos sie ruszy jak WiMAX zacznie na dobre konkurowac z tepsa;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.