Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX w notebookach dzięki Intelowi

WiMAX w notebookach dzięki Intelowi

WitekT 12 Grudnia 2006 12:28

0 0

Intel poinformował o ukończeniu prac nad chipem pracującym w technologii WiMAX, którego pierwsze egzemplarze zostaną zainstalowane w notebookach na początku 2008 roku, jako komponent chipsetu WiMAX Connection 2300.

Nowy chipset WiMAX Intela został zaprezentowany na konferencji 3G World Congress and Mobility Marketplace w Hongkongu. To krok naprzód w zakresie realizacji planu koncernu Intel, jakim jest stworzenie platformy komunikacyjnej w całości opartej na technologii WiMAX, która ma szansę zdobyć większą popularność niż łączność WiFi. Układ WiMAX Connection 2300 łączy zalety obydwu tych technologii.
Kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju technologii WiMAX będzie planowane roczne testowanie układów, tak aby w 2008 roku trafić mogły do konsumentów.

Źródło tekstu: Yahoo, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet