Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX w Austrii od Alcatela

WiMAX w Austrii od Alcatela

WitekT 5 Września 2005 15:56

0 0

Alcatel poinformował o zdobyciu kontraktu na dostarczenie i wdrożenie gotowej sieci WiMAX dla firmy WiMAX Telecom, spółki zależnej przedsiębiorstwa Swiss WiMAX Telecom.

Firma WiMAX Telecom była jedynym operatorem, który 4. października 2004 r. uzyskał w przetargu prawa do korzystania w całej Austrii z częstotliwości WiMAX. Będzie to pierwszy w Austrii komercyjny, bezprzewodowy system dostępu szerokopasmowego oparty na nowym standardzie WiMAX.

Ukończenie pierwszego etapu wdrażania jest planowane na wrzesień - umożliwi to wybranej grupie użytkowników z południowo-wschodnich krajów związkowych Styria i Burgenland korzystanie z bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego do Internetu. Każdy użytkownik będzie miał do dyspozycji łącze symetryczne o maksymalnej prędkości 2 Mb/s.
Po udostępnieniu usług szybkiej transmisji danych gospodarstwom domowym, małym i średnim firmom oraz urzędom znajdującym się na terenach podmiejskich i słabo zaludnionych, firma WiMAX Telecom zajmie się zapewnieniem masowego dostępu przedsiębiorstwom i mieszkańcom miast. Dzięki temu bezprzewodowy dostęp szerokopasmowy uzyskają wszyscy zainteresowani z terenów miejskich i podmiejskich na terytorium Austrii.

W ramach tego kontaktu, zdobytego w otwartym przetargu, firma Alcatel zaopatrzy WiMAX Telecom w swoje kompleksowe rozwiązanie WiMAX, m.in. stacje bazowe oraz urządzenia instalowane u klienta.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pk  2005-09-05 17:21:39  host: osmo2.osmosys.tv

    No i tradycyjne komórki pójdą w zapomnienie ...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet