Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX od NASK w swiętokrzyskim

WiMAX od NASK w swiętokrzyskim

WitekT 1 Sierpnia 2006 20:59

0 0
NASK uruchamia w województwie świętokrzyskim system radiowego dostępu do Internetu.Mamy przed sobą ostatni etap realizacji projektu. Wszystkie niezbędne przetargi zostały zakończone, a wykonawcy wybrani. Instalacją radiowych stacji bazowych w sześciu głównych miastach województwa: w Kielcach, Grzybowie, Jędrzejowie, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu, zajmuje się firma Ericsson. Zakończenie prac instalacyjnych i gotowość operacyjna systemu spodziewane jest w trzecim kwartale tego roku – mówi dyrektor Maria Trąmpczyńska z NASK

Sieć radiowa NASK umożliwi mieszkańcom i instytucjom województwa świętokrzyskiego tani, szybki i bezpieczny dostępu do Internetu. Dzięki promieniowi zasięgu stacji bazowych ok. 30 km system będzie pokrywał 64% powierzchni województwa. W jego zasięgu znajdą się tereny zaliczane do słabiej zurbanizowanych, gdzie często nie dociera infrastruktura innych operatorów. W ofercie NASK dla województwa świętokrzyskiego znajdą się wszystkie usługi świadczone przez tego operatora. Są one skierowane do wszystkich grup odbiorców: do jednostek samorządu terytorialnego, instytucji publicznych, edukacyjnych, firm komercyjnych oraz - za pośrednictwem lokalnych dostawców usług internetowych - do indywidualnych użytkowników.

Źródło tekstu: NASK     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Ben  2006-08-01 21:34:05  host: bma6.neoplus.adsl.tpnet.pl

  2 lata zalatwiania formalnosci papierkowych i ok. 2 miesiace budowa tejze sieci - tak wlasnie wyglada polska biurokracja!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~poznaniak  2006-08-01 21:43:14  host: 213-238-96-40.adsl.inetia.pl

  Czemu się dziwisz. To jest firma zarządzana przez profesorków, którzy o biznesie nie mają zielonego pojęcia i żyją tylko z publicznych pieniędzy. W Pozaniu Instytut Biochemii PAN też chciał WiMAX-u, ale p. Strzeżyńska unieważniła przetarg :-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2006-08-02 12:12:08

  jeśli unieważniła to widocznie miała powody ale to nie jest wina profesorków że mamy tak złodzeojską biurokrację:/

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~asdfghj  2006-08-02 13:35:32  host: bed192.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Grzybow ?? :o A gdzie Busko Zdrój :( ??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet