Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX od NASK w swiętokrzyskim

WiMAX od NASK w swiętokrzyskim

WitekT 1 Sierpnia 2006 20:59

0 0

NASK uruchamia w województwie świętokrzyskim system radiowego dostępu do Internetu.

Mamy przed sobą ostatni etap realizacji projektu. Wszystkie niezbędne przetargi zostały zakończone, a wykonawcy wybrani. Instalacją radiowych stacji bazowych w sześciu głównych miastach województwa: w Kielcach, Grzybowie, Jędrzejowie, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu, zajmuje się firma Ericsson. Zakończenie prac instalacyjnych i gotowość operacyjna systemu spodziewane jest w trzecim kwartale tego roku – mówi dyrektor Maria Trąmpczyńska z NASK
Sieć radiowa NASK umożliwi mieszkańcom i instytucjom województwa świętokrzyskiego tani, szybki i bezpieczny dostępu do Internetu. Dzięki promieniowi zasięgu stacji bazowych ok. 30 km system będzie pokrywał 64% powierzchni województwa. W jego zasięgu znajdą się tereny zaliczane do słabiej zurbanizowanych, gdzie często nie dociera infrastruktura innych operatorów. W ofercie NASK dla województwa świętokrzyskiego znajdą się wszystkie usługi świadczone przez tego operatora. Są one skierowane do wszystkich grup odbiorców: do jednostek samorządu terytorialnego, instytucji publicznych, edukacyjnych, firm komercyjnych oraz - za pośrednictwem lokalnych dostawców usług internetowych - do indywidualnych użytkowników.

Źródło tekstu: NASK     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Ben  2006-08-01 21:34:05  host: bma6.neoplus.adsl.tpnet.pl

  2 lata zalatwiania formalnosci papierkowych i ok. 2 miesiace budowa tejze sieci - tak wlasnie wyglada polska biurokracja!

 • 0

  2. ~poznaniak  2006-08-01 21:43:14  host: 213-238-96-40.adsl.inetia.pl

  Czemu się dziwisz. To jest firma zarządzana przez profesorków, którzy o biznesie nie mają zielonego pojęcia i żyją tylko z publicznych pieniędzy. W Pozaniu Instytut Biochemii PAN też chciał WiMAX-u, ale p. Strzeżyńska unieważniła przetarg :-)

 • 0

  3.  2006-08-02 12:12:08

  jeśli unieważniła to widocznie miała powody ale to nie jest wina profesorków że mamy tak złodzeojską biurokrację:/

 • 0

  4. ~asdfghj  2006-08-02 13:35:32  host: bed192.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Grzybow ?? :o A gdzie Busko Zdrój :( ??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet