Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX na fali

WiMAX na fali

WitekT 1 Sierpnia 2005 10:44

0 0

Specjaliści z Infonetics Research przewidują, że sprzedaż sprzętu WiMAX w tym roku sięgnie poziomu ponad ośmiokrotnie wyższego niż miało to miejsce przed rokiem, generując około 124,5 mln dolarów.

Analitycy twierdzą, że technologia ta trafi do urządzeń przenośnych około 2007-2008 roku. Ratyfikacji wymaga jeszcze odpowiedni standard, opisywany oznaczeniem 802.16e.
WiMAX posłużyć ma nie tylko jako wsparcie dla hotspotów WiFi, ale i dla komunikacji 3G. Specjaliści podkreślają, że technologia będzie mogła konkurować z innymi metodami dostarczania szerokopasmowego dostępu do sieci (DSL i kablowymi) Analitycy widzą też szansę dla tej technologii wykorzystanej przez operatorów na potrzeby usług VoIP (Voice over IP).

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet