Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiMAX na Białorusi

WiMAX na Białorusi

WitekT 1 Lipca 2005 10:09

0 0

Siemens podpisał z białoruskim operatorem telefonii stacjonarnej Best porozumienie mające na celu dostarczenie technologii WiMAX na tereny Białorusi.

Szerokopasmowe łącze radiowe, dostarczone przez firmę Siemens, jest częścią planu mającego na celu umożliwienie Białorusinom korzystanie z szybkiego dostępu do sieci. Dodatkowo rząd Białorusi zamierza wykorzystać WiMAX do nowoczesnych rozwiązań telemetrycznych. Pomysł zakłada m.in. automatyczne przesyłanie danych za zużycie energii w gospodarstwach domowych wprost do centrum rozliczeniowego.
Sieć planowo ma zostać oddana do użytku pod koniec bieżącego roku. Siemens zobowiązał się ponadto, dostarczyć odpowiedni sprzęt, który zarejestruje i prześle dane z gospodarstw domowych do wspomnianych wcześniej centrów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet