Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi4EU: darmowe hotspoty dla mieszkańców Unii Europejskiej

WiFi4EU: darmowe hotspoty dla mieszkańców Unii Europejskiej

msnet 30 Maja 2017 19:01

3 2

hotspot ue

Darmowe hotspoty miałyby się pojawić w miejscowościach, w których nie ma zasięgu Internetu. Unia Europejska chce na to przeznaczyć 120 mln euro.

Na mapie Unii Europejskiej można znaleźć wiele miejsc, w których bardzo ciężko jest uzyskać dostęp do Internetu. Aby temu jakoś zaradzić, Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski podjęły wspólną decyzję, że przeznaczą do 2020 roku do 120 mln euro na uruchomienie darmowych hotspotów w ramach inicjatywy WiFi4EU.




Działania związane z WiFi4EU mają dotyczyć od 6 do 8 tysięcy miejscowości we wszystkich krajach Unii Europejskiej, gdzie nie ma zasięgu Internetu. Darmowe hotspoty będą uruchamiane w miejscach publicznych, takich jak parki, place, biblioteki publiczne i placówki służby zdrowia. Szczegóły techniczne inicjatywy powinny zostać wypracowane do końca 2017 roku.

Oczywiście nie wszystkie koszty związane z hotspotami będą pochodziły z unijnej kasy. Unia pokryje koszty sprzętu i instalacji punktów dostępowych, natomiast koszty ich utrzymania będą ponosić władze lokalne.

Zobacz: Na granicy zasięgu, czyli pomyśl zanim rzucisz wszystko i wyjedziesz w Bieszczady

Źródło tekstu: europa.eu     

w sumie: 18
  • 4

    1. ~  2017-05-30 19:47:31  host: 082139003236.radom.vectranet.pl

    Internet w parku jest najbardziej potrzebny, żyć bez tego nie można siedząc na ławce zwłaszcza zimą.

  • 0

    2.  2017-05-30 19:54:26

    zeby jeszcze te wszystkie hotspoty dzialaly poprawnie

  • 0

    3.  2017-05-30 19:54:35

    U nas te wszystkie publiczne hotspoty można już zwinąć i puścić je dalej. Kasa jest pewnie wywalana w błoto.

  • 0

    4.  2017-05-30 20:09:45

    120. Milionów. Euro. Naszych pieniędzy! Tzn. moich na pewno, bo ciężko pracuję i płacę podatki, ZUSy, srusy i inne daniny na rzecz państwa i mocarnej Unii. A Wy to nie wiem, pewnie za 500+ baluj.

  • -3

    5. ~ania  2017-05-30 20:19:50  host: n08-05-03.opera-mini.net

    ja podatkow nie place. mnie placa ju 5×500+ wezcie przyklad ode mnie. robota bardzo przyjemna.

  • 0

    6.  2017-05-30 20:21:28

    @5 ania, mam swój honor i godność człowieka i nie będę wyciągał łap po cudze. Mam nadzieję, że kolejny rząd utnie wam te łapy (nie dosłownie oczywiście).

    PS. Dawanie dupy to nie robota.

  • 0

    7.  2017-05-30 20:24:34

    Że też ta Unia nie ma większych problemów....

  • 0

    8.  2017-05-30 20:34:39

    chca doprowadzac do tego by mozliwie wszedzie byl dostep do internetu to niech i tak bedzie.

  • 0

    9. ~tak  2017-05-30 21:26:29  host: 188.146.13.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To sie oplaca to wifi uzywac

  • 0

    10. ~Piotrek  2017-05-30 22:06:41  host: apn-37-7-70-41.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak to ma być w miejscowościach gdzie nie ma dostępu do internetu to CZYM te hotspoty będą się łaczyc z internetem?? VIA SATELITA? Nie sztuka takie coś pobudować sztuka to utrzymać :P Bo nie wierze że puszczą 10 kilometrów światłowodu pfzez las by w jednym parku zdrojowym był internet

  • 0

    11. ~tkubon  2017-05-30 23:41:58  host: 178.43.208.130.ipv4.supernova.orange.pl

    Internet z publicznego hotspota w dobie pakietów internetowych w PL i ich cen to:
    1. Technicznie jakaś lipa (celowo tak zrobiona, żeby nie robić konkurencji komercyjnym dostawcom), która się do niczego innego niż czytanie stron www nie nadaje
    2. Nonsens - pakiet w tel zawsze lepszy

  • 0

    12. ~mkkot  2017-05-31 01:06:45  host: user-94-254-225-207.play-internet.pl

    Myślę, że w miejscowościach kompletnie odciętych od Sieci (to w ogóle takie są?) rozwiązaniem nie jest jakiś publiczny hotspot, tylko Internet satelitarny. Co mi po wifi w parku czy przychodni? To tak, jakby mój operator oferował mi zasięg tylko na dworze, ale konkretnie na jakiejś górce (co było prawdą jeszcze parę lat temu w Wambierzycach na Dolnym Śląsku, chyba że ktoś miał Erę).

  • 0

    13. ~klimass  2017-05-31 09:20:33  host: 212.160.172.84

    Po co to w tych czasach, pytam po co? W czasach abonamentów no-limit z dużymi pakietami za 40-50 PLN, w czasach 1GB/1PLN w prepaid, w czasach Roaming Like At Home, po co wydawać bezsensownie pieniądze?

  • 0

    14.  2017-05-31 10:12:03

    @13 roam at home jeszcze nie zaistniało w praktyce, a z wifi będą mogli skorzystać np. turysći spoza UE.

  • 1

    15. ~Tomasz  2017-05-31 10:53:18  host: ANancy-555-1-110-178.w92-161.abo.wanadoo.fr

    Durny Polak zazdrości 500+ tylko co za to glowno można kupić Nic Jecie do innych Krajów zobaczycie co to social W Polsce to jest wielkie jedno Glowno i Bda Białych Murzynów którzy dają się wykorzystywać na każdym kroku Potem ciężko Pracują idioci

  • 0

    16.  2017-05-31 11:39:27

    @13 przeczytałeś chociaż jedną linijkę czy tylko nagłówek? Przecież to ma być w miejscowościach gdzie jest słaby net komórkowy albo wcale go nie ma. Wystarczy że odwiedze dziadków na wsi i jestem odcięty od neta a wystarczyło by w takiej i podobnych miejscowościach postawić te hotspoty i problem z głowy i dla mieszkańców i dla turystów np na mazurach tez zawsze jestem bez neta. Oby tylko nie spartaczyli wykonania.

  • 0

    17.  2017-05-31 13:52:45

    Nie lepiej rozbudowywać normalny internet mobilny niż jakieś badziewne wifi srifi?

  • 0

    18.  2017-05-31 20:06:47

    wszedzie powinno byc wifi, sczegolnie w turysztycznych miastach

Dodaj swoją opinię