Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi w brytyjskich pociągach

WiFi w brytyjskich pociągach

WitekT 28 Kwietnia 2006 11:31

0 0

Kilka dni temu firma GNER, jeden z operatorów kolejowych w Wielkiej Brytanii, uruchomił bezprzwodowy Internet na pokładzie 21 z 41 swoich pociągów. Z uwagi na ogromne zainteresowanie pasażerów do sierpnia dostęp do sieci zostanie uruchomiony we wszystkich pociągach. Wcześniejsze plany zakładały zakończenie prac w maju przyszłego roku.

Klient, który chce skorzystać z dostępu do sieci może wybrać jedną z czterech form płatności zależną od czasu połączenia. I tak za 30 minut korzystania zapłaci 2,95 funta (16,30 zl), za 60 minut 4,95 funta (27,45 zł), za 120 minut 7,95 funta (44,10 zł) i za 180 minut 9,95 funta (55,18 zł). Opłaty dotyczą pasażerów podróżujących podstawową klasą. Pasażerowie pierwszej klasy nie ponoszą dodatkowych opłat za korzystanie z sieci.
Do świadczenia usług w technologii WiFi firma GNER wykorzystała połączenia składu pociągu z wykorzystaniem kombinacji dostępu satelitarnego i komórkowego (GPRS/3G). Dane przesyłane są z pociągu do sieci za pomocą systemu telefonii komórkowej, natomiast odbierane za pomocą anteny satelitarnej.

Podobne rozwiązania testował w grudniu zeszłego roku PKP Intercity. Nie wiadomo kiedy zakończy się ono w Polsce wdrożeniem.

Źródło tekstu: onet.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~poznaniak  2006-04-28 17:46:44  host: 213-238-105-172.adsl.inetia.pl

    A kiedy w PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o. ?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet