Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi w autobusach kłodzkiego PKS-u

WiFi w autobusach kłodzkiego PKS-u

WitekT 3 Grudnia 2010 12:52

0 0

W najbliższych dniach autobusy PKS Kłodzko zostaną wyposażone w bezpłatne hotspoty WiFi zapewniające dostęp do Internetu. Usługa wprowadzona została głównie z myślą o studentach i ludziach biznesu, którzy dużo podróżują i często korzystają z dostępu do sieci - pisze Gazeta Wrocławska.

Na początek dostęp do sieci możliwy będzie tylko w kilku autobusach jeżdżących do Wrocławia ze Stronia Ślaskiego, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowy-Zdroju i Nowej Rudy - zapowiada Marek Bawecki, kierownik PKS Kłodzko.




Bawecki dodaje, że jeżeli pomysł spodoba się pasażerom i będzie taka potrzeba, to Internet pojawi się też w autokarach jeżdżących innymi trasami. Wszyskie autobusy, w których można bezpłatnie skorzystać z sieci, będą oznakowane.

Źródło tekstu: Gazeta Wrocławska     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~ala  2010-12-03 12:50:15  host: 93-181-162-129.internetia.net.pl

    a sygnał temu PKS to kto im zapewni?

  • -1

    2. ~A.  2010-12-03 12:55:35  host: static-208-25.is.net.pl

    No właśnie :-) to jest ciekawe ;P

  • 1

    3.  2010-12-03 12:57:21

    To może raz na jakiś czas zamiast wracać z kłodzka pkp zmienie na pks:D

  • -1

    4. ~  2010-12-03 13:03:14  host: 212.160.172.70

    dobre pytanie, sygnał to satelitarnie czy jak. Jakaś mądra głowa może to wytłumaczyć ;> pozdrowionka banan777666

  • 0

    5. ~sebaa  2010-12-03 13:07:50  host: dvu73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie poleci via jakiś internet mobilny. Oferta to typowy czysty marketing. Cudów się nie spodziewajcie.

  • 0

    6. ~wilk100  2010-12-03 13:15:05  host: 81.168.254.12

    @1,@2 Router 3G

  • 0

    7. ~  2010-12-03 13:16:06  host: z-cache.wcss.wroc.pl

    ludzie biznesu nie jeżdżą pksami

  • 1

    8. ~kolega spod Radomia  2010-12-03 13:27:30  host: adnb189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Internet z modemu 3g , a potem router z wifi. Cudów nie będzie ale może gg pójdzie :) Ale duży plus za inwencję . Nakład niewielki a oddźwięk duży. O PKSach z kłodzka pewnie teraz dyskutują inne zarządy PKSów w Polsce oraz w branżowych forach

  • 0

    9.  2010-12-03 13:52:03

    ej kabelek ethernetowy zapewnia lepsze pingi :) ! nie dadzą rady ? ! nono ah ta polska ! alee pomysl dobry ! tylko zastanawiam się czy nie się to nieofcjalne testy jakiegoś operatora gdzie ludziska myślą że to nasze kochane pks daje im za darmo pajęczynkę a może to być umowa na testy modemów .. Wie ktoś czy są jakieś pozwolenia na LTE koło Wrocławia ?? pZdr

  • 0

    11.  2010-12-03 14:07:29

    Tam są uzdrowiska (kudowa) i białe plamy, ciekawe jak im te modemy 3g sygnał złapią...

  • 0

    12. ~tomolu  2010-12-03 14:08:35  host: 178.56.222.87

    Do takiego zastosowania idealnie nadają się routery z wbudowanym modemem CDMA. Pomarańczowy op. ma takie coś w ofercie pod nazwą Orange Freedom Pro. Up i down do 3Mbit/s. Całkiem przyjemnie śmiga i zasięg też przyzwoity;)

  • 0

    13. ~  2010-12-03 14:45:27  host: z12-05.opera-mini.net

    To ma sens bo pasazerowie pks niekoniecznie wszyscy maja pakiety mobilne a poza tym taka autobusowa antena moze byc czulsza niz w telefonie, netbooku. Jedyna uwaga to kwestia poziomu sygnalu tego wifi, moze ekranowania kabiny kierowcy. Pasazerowie podobnie jak imprezowicze w barze sa tam przez chwilke natomiast kierowca/barman narazony jest na promieniowanie/dym papierosowy codziennie przez wiele godzin.

  • 0

    14.  2010-12-03 14:52:18

    haha no tak ja mam antene wifi 11 db w domu i zyje ! Wyposarza kierowcow w stozkowe czapki z folii aluminiowej a odpromiennik tez mu pewnie dadza Haha pZdr czasami naprawde humor sie poprawia jak sie czytania niektore opinie !

  • 0

    15.  2010-12-03 14:54:26

    no to fajnie że nie jeździe z tymi autobusami... ale ja już jechałem takim autobusem którym "był" w Wifi tylko podłączyć się nie udało..

  • 0

    16. ~Antoni  2010-12-03 17:24:54  host: ip-94-42-11-149.multimo.pl

    WiFi za darmo, ale bilet droższy.

  • 0

    17. ~do 13  2010-12-03 18:24:02  host: accg13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Masz rację, a dla kierowcy dadzą licznik Geigera i osobisty skafander

  • 0

    18.  2010-12-03 18:43:31

    Jak operatorzy dali łączność w metrze to maszyniści o tamtej pory nic innego nie robią tylko piszą SMS'y i dzwonią na stacjach opóźniając odjazdy. Podobnie będzie w tych PKS-ach. Co jakiś czas kierowca, mam nadzieje że na postoju, pocztę sobie sprawdzi albo zobaczy czy pensja przyszła. Ludzie będą korzystać z tego sporadycznie, bo co to za przyjemność korzystania z komputera jak wszystko się trzęsie.

  • 0

    19. ~one  2013-02-08 16:08:35  host: public-gprs629386.centertel.pl

    wlasnie korzystam z takiego wifi (trasa Lodz-Belchatow). i powiem tak, bardzo dobra predkosc, zasieg jest pelny. pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem i jestem pozytywnie zaskoczony. (nazwa wifi: orange router)

Dodaj swoją opinię