Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi na 200 km

WiFi na 200 km

WitekT 2 Sierpnia 2005 10:39

0 0

Amerykański zespół entuzjastów udowodnił, że 55 mil, na jakie wysłali w zeszłym roku sygnał WiFi bez wzmocnienia nie był granicą nie do pokonania.

Grupa Team PAD podczas imprezy Defcon Wi-Fi Shootout wysłała sygnał na odległość 125 mil (ponad 200 km). Zadanie byłoby niemożliwe, gdyby nie wykorzystanie specjalnie do tego celu przygotowanych anten. Były to talerze o średnicy około 4 m. Podobno jakość połączenia była tak dobra, że udawało się uzyskać nawet pingi w okolicach 12 ms.
Być może podobny zestaw anten zostanie wykorzystany do pobicia rekordu w komunikacji Bluetooth, wynoszącego obecnie 1,08 mili (niecałe 1740 metrów). Użyte w teście karty komunikacji bezprzewodowej to 300-miliwatowe modele Z-Com 300 z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet