Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi na 200 km

WiFi na 200 km

WitekT 2 Sierpnia 2005 10:39

0 0
Amerykański zespół entuzjastów udowodnił, że 55 mil, na jakie wysłali w zeszłym roku sygnał WiFi bez wzmocnienia nie był granicą nie do pokonania.Grupa Team PAD podczas imprezy Defcon Wi-Fi Shootout wysłała sygnał na odległość 125 mil (ponad 200 km). Zadanie byłoby niemożliwe, gdyby nie wykorzystanie specjalnie do tego celu przygotowanych anten. Były to talerze o średnicy około 4 m. Podobno jakość połączenia była tak dobra, że udawało się uzyskać nawet pingi w okolicach 12 ms.

Być może podobny zestaw anten zostanie wykorzystany do pobicia rekordu w komunikacji Bluetooth, wynoszącego obecnie 1,08 mili (niecałe 1740 metrów). Użyte w teście karty komunikacji bezprzewodowej to 300-miliwatowe modele Z-Com 300 z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-87-71-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet