Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi i Bluetooth w jednym

WiFi i Bluetooth w jednym

WitekT 17 Maja 2005 19:09

0 0

bluewiflyTajwańskiej firmie Suncore udało się połączyć moduły Bluetooth 1.2 i Wi-Fi 802.11b/g w jednej "wtyczce" USB 2.0.

Urządzenie o nazwie BlueWiFly jest o tyle wyjątkowe, że obie technologie komunikacyjne pracują w tym samym paśmie, co powoduje wysokie ryzyko interferencji. Inżynierom z Suncore udało się jednak rozwiązać ten problem, wobec czego przygotowane przez nich urządzenie oferuje posiadaczom notebooków (i nie tylko) niezwykłą wygodę. BlueWiFly zajmuje tylko jeden port, a pozwala na równoczesne korzystanie z sieci W-Fi i współpracę z urządzeniem korzystającym z technologii Bluetooth. Zasięg anteny to 100 metrów we wnętrzach i 400 metrów na otwartej przestrzeni.
Cena BlueWiFly wynosi około 90 dolarów.

Źródło tekstu: Engadget, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet