Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi Calling Orange dla (prawie) każdego Androida

WiFi Calling Orange dla (prawie) każdego Androida

msnet 26 Lipca 2017 21:17

16 1

wifi calling orange

Klienci sieci Orange mogą od dzisiaj pobrać ze sklepu Google Play aplikację WiFi Calling, służącą do wykonywania połączeń telefonicznych przez sieć Wi-Fi.

Aby skorzystać z możliwości dzwonienia ze swojego numeru telefonu przez sieć Wi-Fi, wystarczy zainstalować na smartfonie z Androidem aplikację WiFi Calling, która można pobrać pod tym adresem, zgodzić się na otrzymywanie dostępu do naszych kontaktów, podłączyć się do sieci Wi-Fi i włączyć. Przy nazwie operatora pojawi się pomarańczowa ikona ze słuchawką, a po drugiej stronie obok znaku Wi-Fi - kluczyk. W tym momencie wszystkie rozmowy - zarówno te inicjowane przez kontakty, jak i przez samą aplikację, będą przechodzić przez WiFi Calling.

wifi calling orange




Rozmowy przez WiFi Calling rozliczane są identycznie jak zwykłe rozmowy telefoniczne, zgodnie z cennikiem posiadanej oferty taryfowej. Polskie stawki obowiązują także gdy dzwonimy z dowolnego kraju na świecie do Polski. W przypadku połączeń na numery zagraniczne, są one taryfikowane tak, jak rozmowy międzynarodowe wykonywane z Polski. WiFi Calling nie działa za granicą na kartach prepaid. Jeśli szybkość połączenia jest wystarczająca, dzwonić będziemy w jakości HD Voice.

Aplikacja wymaga systemu Android w wersji 5.0 lub nowszej. Sam telefon może pochodzić z innej sieci komórkowej, byle tylko miał w środku kartę SIM pomarańczowej sieci. Jest jednak jedno istotne ograniczenie: aplikacja nie zadziała na telefonach, które maja funkcję WiFi Calling wgraną przez producenta lub operatora, czyli Samsungach S8, S7 i S6.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | wifi calling

w sumie: 88
  • 0

    71.  2017-07-27 13:33:55

    Może coś jest z siecią, że na domowym wi-fi nie mogę zalogować się.

  • 0

    72.  2017-07-27 13:46:35

    Małe sprostowanie, jak ktoś do mnie dzwoni, to wychodzi na to, że cały czas z kimś rozmawiam ( 6-8 razy próbowałem się dodzwonić)
    Ja mogę zadzwonić, bo na LTE dla domu odebrałem na 1 sek połączenie.

  • 0

    73. ~  2017-07-27 15:22:16  host: user-94-254-144-212.play-internet.pl

    To HD Voice poprzez Wi-Fi calling będzie działać tylko w Orange?

  • 0

    74. ~Marcin  2017-07-27 16:46:20  host: gateway1.cebit.com.pl

    Nie tylko mnie dziwią uprawnienia do plików - dlaczego ta apka tego potrzebuje?

  • 0

    75. ~  2017-07-27 20:22:14  host: user-94-254-130-4.play-internet.pl

    A w Play nadal tylko dla wybranych

  • 0

    76. ~  2017-07-27 21:51:24  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 60. ~boncio: Piszesz:
    "Dla tych co marudzą przypomnę, że w Europie sa kraje poza UE. Ja często jeżdzę do Bośni i dla mnie WiFi calling jest super, bo mogę długo rozmawiać bez płacenia 5zł za minutę."
    Albo ja czegoś nie rozumiem, albo TY! Bo w artykule napisano wyraźnie:
    "Rozmowy przez WiFi Calling rozliczane są identycznie jak zwykłe rozmowy telefoniczne, zgodnie z cennikiem posiadanej oferty taryfowej. Polskie stawki obowiązują także gdy dzwonimy z dowolnego kraju na świecie do Polski. W przypadku połączeń na numery zagraniczne, są one taryfikowane tak, jak rozmowy międzynarodowe wykonywane z Polski."
    Więc na czym ma polegać ta Twoja oszczędność?

  • 0

    77.  2017-07-27 22:06:18

    76 - a doczytałeś regulamin, ze cokolwiek kwestionujesz?
    Regulamin nic nie mówi o zagranicy UE i innej zagranicy ;-) Dla każdej zagranicy cena połączenia jest taka jak wykonana w Polsce, wg posiadanego plany ;-)

    Mimo wszystko pozdrawiam, chociaż z zaleceniem zapoznania się z przedmiotem dyskusji, do której się włączasz ;-)

  • 0

    78. ~Tomek  2017-07-27 22:42:23  host: public-gprs405976.centertel.pl

    W końcu mogę korzystać z telefonu na działce. Mam wifi z routera LTE. Podłączonego do anteny na dachu, ale telefony 0 zasięgu.

  • 0

    79. ~  2017-07-28 00:39:28  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 77. wlo: Nic nie kwestionuję, tylko po prostu zadałem pytanie! O WiFi Calling wiem tyle ile wyczytałem w artykule, a z tego opisu nie wynikało żeby na tym WiFi Calling można było zrobić jakieś istotne oszczędności, linku do regulaminu też nie było.

  • 0

    80.  2017-07-28 14:10:53

    Nie wynika? Co powiesz na cytat z newsa:

    Rozmowy przez WiFi Calling rozliczane są identycznie jak zwykłe rozmowy telefoniczne, zgodnie z cennikiem posiadanej oferty taryfowej. Polskie stawki obowiązują także gdy dzwonimy z dowolnego kraju na świecie do Polski.

    Nie było mowy o istotnych oszczędnościach a o oszczędnościach w określonej sytuacji - kiedy dzwoni się spoza obszaru unijnego. Różnica w stawce jest "wielokrotna". Jeśli nie widzisz oszczędności (nawet znaczących) to po co w ogóle włączasz się do dyskusji?
    I nie, nie odebrałem tego jako pytania o oszczędności.

  • 0

    81. ~  2017-07-28 16:35:00  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Kluczem do zrozumienia problemu jest określenie "polskie stawki", które dla mnie jest całkowicie niejednoznaczne.
    Domyślam się, że dla Ciebie oznacza ono tylko i wyłącznie koszt połączenia wykonanego z Polski na numer należący polskiego operatora, natomiast dla mnie równie dobrze może ono oznaczać cenę jaka nalicza polski operator za połączenie do Egiptu, na Haiti lub gdziekolwiek indziej, gdyż niewątpliwie ta cena też jest "polska stawką".
    Ja ze swojej strony kończę te dyskusję, gdyż nie widzę sensu dalszego jej prowadzenia.

  • 0

    82.  2017-07-28 16:44:37

    No rzeczywiście, nie ma sensu, jeśli oczekujesz, ze w każdym newsie poświęconym technologii, będą przypominać co to za technologia, jakie regulaminy obowiązują, jak się zmieniały itd. - zamiast poznać - o ile jesteś w ogóle zainteresowany. Jak nie, to właśnie lepiej co innego porobić ;-)

  • 0

    83. ~Celtic  2017-07-28 20:21:53  host: 185.137.18.212

    A czy nie jest lepsze google duo?

  • 0

    84. ~Oszczędny  2017-07-29 09:39:44  host: KD113144006220.ppp-bb.dion.ne.jp

    Przydała by się jakaś gratyfikacja za odciążanie sieci radiowej.
    Choćby groszowa na zachętę. Pazerny ten o.

  • 0

    85. ~Bolo  2017-07-30 09:49:32  host: 178.43.128.54.ipv4.supernova.orange.pl

    @84. Japerdzielę, jaka cebula. Kuźniar to mało. Nie dość że dostajesz fajną funkcjonalność, to jeszcze mają ci dopłacać żebyś z niej korzystał ? Przyznaj się, jesteś zakamuflowaną babą z Radomia !

  • 0

    86. ~Bolo  2017-07-30 09:53:02  host: 178.43.128.54.ipv4.supernova.orange.pl

    @19. Zapraszam do mojej teściowej. Obrzeża Łodzi, a każda sieć ma tam taki sobie zasięg. Natomiast światłowód z Orange dotarł, więc i WiFi jest.

  • 0

    87. ~tkubon  2017-07-30 14:54:34  host: 178.43.215.43.ipv4.supernova.orange.pl

    Super sprawa i bardzo dużo przez tę aplikację telefonów z androidem doszło, które mogą jechać z rozmowami po wifi. Na LG Nexusie 5x działa super. Bardzo szybko wybiera numer. Dla osób, które np. mieszkają daleko od BTSa i mają w domu zasięg np. 1-2 kresek, ale w praktyce rwie rozmowę rozwiązanie jest rewelacyjne.

  • 0

    88. ~  2017-07-31 15:36:58  host: 082139003236.radom.vectranet.pl

    Nie podoba mi się ta aplikacja.
    1. W regulaminie usługi jest punkt, że połączenie rozpoczęte w tej aplikacji przez WIFI jest zrywane gdy stracimy zasięg wifi, aplikacja nie potrafi przerzucić połączenia do 3G lub do innej sieci wifi
    2. żeby wifi calling działało aplikacja musi utworzyć i utrzymywać połączenie VPN...a to pożera baterię, nie pozwala na korzystanie z VPN

  • 0

    89. ~  2017-08-01 23:05:48  host: user-94-254-131-85.play-internet.pl

    d.u.p.a nie widzi karty jak są dwie karty w telefonie

  • 0

    90. ~Artur  2017-08-02 14:11:52  host: 212.160.172.84

    Jak ktoś ma telefon na dwie karty to niech przełoży kartę Orange do slotu nr 1, powinno zatrybić. Z kolei VPN to kwestia bezpieczeństwa. Dałoby się zrobić bez VPN i też by działało, ale wtedy byłaby furtka dla hakierów, więc można przeboleć.

Dodaj swoją opinię