Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WiFi Calling dla iPhone'a dostępne w Orange i Play

WiFi Calling dla iPhone'a dostępne w Orange i Play

Koala 27 Marca 2017 23:24

5 1

wifi logo

Dobra wiadomość dla posiadaczy iPhone'ów. Od dziś Play i Orange umożliwia korzystanie z WiFi Calling. Wcześniej taką możliwość wprowadził T-Mobile. Z usługi skorzystać mogą użytkownicy iPhone'ów 5C i 5S oraz wszystkich nowszych.

WiFi Calling umożliwia wykonywanie połączeń głosowych a także wysyłanie smsów za pośrednictwem sieci WiFi w sytuacji w której nie mamy dostępu do sieci komórkowej a nasze urządzenie połączone jest z siecią WiFi.

Jak pisze na swojej stronie Play - Usługa jest szczególnie przydatna gdy wyjedziesz za granicę. Dzięki Wi-Fi Calling w Play rozmowy wykonane za granicą są rozliczane jak w sieci Play. Usługa działa na całym świecie.




Dzięki temu, będąc w USA i dzwoniąc do Polski połączenie jest taryfikowane jak lokalne połączenie w Polsce, z kolei będąc w USA i dzwoniąc do Wielkiej Brytanii, połączenie jest taryfikowane jak to z Polski do Wielkiej Brytanii.

Warto zauważyć, że w Orange iPhone'y otrzymały także możliwość korzystania z VoLTE (realizacja połączenia głosowego w sieci LTE).

Zobacz: T-Mobile: VoLTE i Wi-Fi Calling w liczbach
Zobacz: T-Mobile: VoLTE i VoWiFi dostępne w iPhone'ach
Zobacz: Orange uruchamia WiFi Calling
Zobacz: Ruszyła V tura testów Wi-Fi Calling w Plusie
Zobacz: VoWiFi i VoLTE dostępne w T-Mobile

Źródło tekstu: play, orange, wł     
Źródło zdjęć: wikipedia, apple

Dodaj do:

Tagi: orange | wi-fi calling | apple iphone | play

w sumie: 40
  • 0

    21. ~BCh  2017-03-28 10:17:52  host: 212.160.172.85

    @15, @17 Faktycznie, jest jakiś kłopot w Orange. Proszę o chwilę cierpliwości.
    @18 Nie, na razie WiFi Calling w Orange nie obsługuje SMSów. Ale to też się zmieni. ;-)

  • -2

    22. ~GaduAirowiec  2017-03-28 10:38:29  host: ip41.dknadmin.be

    Ja mam androida a nie iphone. I nie potrzebuje wifi calling bo mam voip calling wifi jak jestem zagranica. Swoj numer stacjonarny mam i z niego dzwonie z komorki:)) Wiec po co mi jakies wifi calling.

  • -1

    23.  2017-03-28 10:51:24

    orange falstart zalicza kolejny, że im się jeszcze chce

  • 0

    24. ~rad_i7  2017-03-28 11:28:58  host: 212.160.172.83

    Mi WiFi Calling działa super na iPhonie w Orange. Wystarczyło zrestartować telefon. Badziew z jabłkiem nie radzi sobie z nowinkami technicznymi.

  • 1

    25. ~Zapytanie  2017-03-28 11:38:38  host: public-gprs387076.centertel.pl

    Potwierdzam VoWiFi na IPhonie działa po restarcie systemu. Mega fajna sprawa. Nawet w trybie samolotowym można wykonywać połączenia :)

  • 0

    26. ~tkubon  2017-03-28 11:42:12  host: 178.43.194.230.ipv4.supernova.orange.pl

    Załapał po restarcie wifi

  • 0

    27. ~Zapytanie  2017-03-28 11:51:23  host: public-gprs393287.centertel.pl

    VoLTE tez już u mnie śmiga :) wiec chyba już pomarańczowi poradzili sobie z problemem.

  • -1

    28.  2017-03-28 13:36:50

    nie trzeba restartu telefonu bo to nie wina telefonu ze to nie dziala, wystarczy ponowne logowanie do sieci orange i wszystko jest ok

  • 0

    29.  2017-03-28 15:31:14

    U mnie ruszyło, ale nie mogę wykonać żadnego połączenia ;(

  • 0

    30.  2017-03-28 15:32:14

    Pokazuje "połączenie nieudane ..."

  • 0

    31.  2017-03-28 15:32:59

    Teraz ruszyło ;)

  • 0

    32.  2017-03-28 15:53:58

    @31 jaką masz taryfę w Play? U znajomego w Formule Rodzinnej Unlimited wciąż nie działa

  • 0

    33. ~####  2017-03-28 18:21:36  host: public-gprs211885.centertel.pl

    U mnie VoLTE działa w Orange. Mam jednak pytanie czy podczas WiFi Calling powinno być na Iphone napisane, że połączenie jest realizowane przez WiFi ? Bo nic takiego nie mam.

  • 0

    34.  2017-03-28 18:40:25

    no tak play sie z orange przerazilo, ze tmobile juz ma iphone z tymi funkcjami to i oni wprowadzili

  • 0

    35. ~do kinoman  2017-03-28 19:22:28  host: 178235004070.warszawa.vectranet.pl

    Kinoman, jak Ty mało wiesz, żal jest takich ludzi. Wypowiedź w stylu naszych obecnych władz.

  • 0

    36.  2017-03-28 19:52:37

    Działa tylko na 10.3?

  • 1

    37. ~tkubon  2017-03-28 21:36:26  host: dynamic-78-10-104-226.ssp.dialog.net.pl

    @33: jest Orange WiFi jako nazwa sieci

  • 0

    38. ~Nr.Mario  2017-03-28 21:43:22  host: public-gprs358889.centertel.pl

    Po aktualizacji do iOS 10.3:
    iPhone 7 - wyświetla się Orange LTE (dotychczas było Orange 4G)
    iPad Air - wyświetla się Orange 4G

    Brakuje spójności nazewnictwa.
    Tak ma być?

  • 0

    39.  2017-03-29 17:21:17

    Czy usługa będzie działać w Orange na iPhone kupionym w sklepie Orange w opcji telefonybezumowy? Czy jest możliwość korzystania z wificalling na iPhone kopinym z wolnej dystrybucji u któregoś opa?

  • 0

    40. ~tkubon  2017-05-06 15:08:14  host: 178235042168.dynamic-ww-07.vectranet.pl

    Ktoś wie kiedy smsy i mmsy po wifi? Przydatne szczególnie za granicą. Dodatkowo w iPhone nie zawsze jest pewność, że idzie po wifi, bo nazwa sieci się czasem zmienia. Za granicą raz miało iść po wifi i nie poszło, innym razem wyświetlała się nazwa zagranicznego opa i poszło po wifi

Dodaj swoją opinię