Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Więzienie i 24 tys. zł kary za fałszywe telefony o podłożonej bombie

Więzienie i 24 tys. zł kary za fałszywe telefony o podłożonej bombie

LuiN 26 Sierpnia 2016 13:29

6 1

Ponad dwa lata więzienia i 24 tys. zł. kary dla autora fałszywych alarmów bombowych na Lotnisku Warszawa/Modlin oraz na Lotnisku Chopina.

25 sierpnia, w Nowym Dworze Mazowieckim, zakończyła się sprawa Emila Ś., który w kwietniu tego roku trzykrotnie dzwonił na dwa warszawskie lotniska z fałszywą informacją o bombie, co w konsekwencji wywołało alarmy i ewakuację całego terminala.




Po podsumowaniu strat związanych z zakłóceniem pracy lotniska, władze portu zgłosiły sprawę nowodworskiej prokuraturze i wnioskowały o ukaranie sprawcy. W efekcie zakończonego wczoraj procesu, Sąd w Nowym Dworze skazał go na dwa lata i cztery miesiące więzienia oraz nakazał zapłatę po 12 tys. złotych na rzecz obu portów.

Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze, dlatego każdą przesłankę o zagrożeniu, traktujemy z największą powagą - mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa lotniska. Zawsze w takich sytuacjach będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów tego typu fałszywych informacji, które wywołują alarm i w konsekwencji paraliżują funkcjonowanie całego portu lotniczego. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić takie "żarty" w przyszłości - dodaje.

Źródło tekstu: Lotnisko Warszawa/Modlin     

Dodaj do:

Tagi: alarm bombowy | lotnisko

w sumie: 36
  • 0

    17. ~  2016-08-26 18:57:35  host: apn-37-248-165-153.dynamic.gprs.plus.pl

    Ten wlo jakiś prymitywny jest. Pewnie popiera korwina.

  • -2

    18.  2016-08-26 19:09:09

    17 - jeśli popieranie Korwina świadczy o poziomie... Nie - uważam go za chorego człowieka. Nie głosowałem na niego nigdy, nigdy za grosz nie zgadzałem się z jego opiniami. Też w czasach kiedy zajmował skrajnie prawy fotel na sali sejmowej ;-)

    Co dalej?

    Aaa!! Na PiS też nie głosowałem ;-)

  • -1

    19. ~Thunder  2016-08-26 19:31:24  host: 85.219.163.130

    No i dobrze kretynowi.

  • 0

    20.  2016-08-26 21:42:41

    Za RMF FM:
    "Wyrok w tej sprawie zapadł w czwartek. Skazany - na mocy wyroku - ma odbywać karę w warunkach terapeutycznych w związku z uzależnieniem od alkoholu. Na poczet kary sąd zaliczył mu okres tymczasowego aresztowania od końca kwietnia do końca sierpnia."

    Czyli kara bezwzględnego pozbawienia wolności, choć nie wiem co znaczy "w warunkach terapeutycznych"...

  • -2

    21. ~olw  2016-08-26 22:24:32  host: n13-02-04.opera-mini.net

    Czyli na PO, idź sie leczyc , głosować na złodziei z PO to jest powod do wstydu, no chyba ze sam kradniesz co zmienia postac rzeczy.

  • -2

    22. ~olw  2016-08-26 22:26:11  host: n13-02-04.opera-mini.net

    18.Czyli na PO, idź sie leczyc , głosować na złodziei z PO to jest powod do wstydu, no chyba ze sam kradniesz co zmienia postac rzeczy.

  • 1

    23. ~  2016-08-27 10:16:04  host: chaos.tpnet.pl

    18.
    > nigdy za grosz nie zgadzałem się z jego opiniami

    Czyli jesteś fanatykiem albo czytelnikiem "GW", co na jedno wychodzi. Normalny człowiek znajdzie chodź jedną opinię Korwina, z którą się zgodzi.

  • -1

    24.  2016-08-27 10:31:10

    23 - też bym chciał nie płacić podatków ;-) Może być?
    Może byśmy do meritum wrócili? To nie jest chyba polityczny serwis?
    Poza tym - dlaczego w was tak mało tolerancji jest? Każdy ma prawo głosować na kogo mu się podoba, czytać gazety jakie lubi, słuchać ulubionego radia itd. - mimo, ze to nie są wasze ulubione rzeczy? No cóż... polskie kołtuństwo ;-)

  • -1

    25.  2016-08-27 10:32:09

    22 - idź z tym na policję... Albo lepiej do psychiatry ;-)

  • 0

    26. ~  2016-08-27 11:01:59  host: 87-205-76-145.adsl.inetia.pl

    Politycy co chwilę wtrącają się w telekomunikację, więc można nazwać telekomunikację polityką i serwis jest wtedy polityczny. Chciałbym, żeby operator wydawał moje pieniądze na inwestycje pozwalające np. dać więcej GB transferu za taką samą cenę, a nie wpłacał do skarbu państwa (aukcje częstotliwości z absurdalnymi warunkami), z którego trafiają one m.in. do śmiecących obok mojego domu, śmierdzących, rozwrzeszczanych alkoholików, a do branży telekomunikacyjnej nie wraca prawie nic.

  • -1

    27.  2016-08-27 11:03:31

    26 - to zupełni co innego niż komusze wtykanie się w prywatne sprawy innych ludzi, nie sądzisz?

  • 0

    28. ~  2016-08-27 11:07:11  host: blade-server.leasevps.com

    24 Europejczyk, swiatowiec to juz wiem dlaczego tak bredzi od lat i w taki slowotoku sam ze soba rozmawia. Zakopleksiony sloik co sie rodzicow i pochodzenia z Polski wstydzi.

  • -1

    29.  2016-08-27 11:26:44

    28 - celna diagnoza ;-)

  • -1

    30.  2016-08-27 11:28:45

    @23, w jaki sposób można chodzić z opinią?

  • 0

    31. ~  2016-08-27 15:44:28  host: 5.254.65.131

    30. Dzięki. Nawet nie zauważyłem tego błędu.

  • 0

    32. ~Cakm7  2016-08-27 17:20:41  host: doi104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo, zobacz czy Cię niema w monopolowym?

  • 0

    33. ~Calm7  2016-08-27 17:23:20  host: doi104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo, zobacz czy Cię niema w monopolowym?.

  • 0

    34. ~Interfetus denatus 666  2016-08-27 19:03:06  host: n13-04-07.opera-mini.net

    On sam zawinił? Choroba? Mącenie?

  • 0

    35. ~Baobab  2016-08-29 10:26:48  host: 89-65-224-117.dynamic.chello.pl

    Jak już nie na temat tu wszyscy jadą, to strasznie mnie irytuje brak szacunku przez ludzi mających „Ajfona” w stosunku do ludzi mający inny telefon jako gorsza kategoria. Mam nadzieję, że niebawem się to skończy bo wychodzą świetne telefony „inne”. Ja gdybym chciał kupił bym sobie ten wynalazek, ale nigdy nie wyszedł bym z nim na ulicę. Mam uprzedzenia do tego wyrobu, pomijając aspekt techniczny, marny zresztą, poparty ostatnim złamaniem systemu. Mi kojarzy się ten telefon szczególnie różowy i biały jak to trzyma facet z gejostwem, sorry ale tak mam.

  • 0

    36. ~a ja uważam  2016-08-29 19:00:01  host: user-94-254-225-179.play-internet.pl

    i nigdy nie głosowałem za PO, wolę PiS

Dodaj swoją opinię