Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wiemy prawie wszystko o Xiaomi Mi 5 i Mi 5 Plus

Wiemy prawie wszystko o Xiaomi Mi 5 i Mi 5 Plus

LuiN 23 Lutego 2016 18:28

7 2

24 lutego odbędzie się oficjalna prezentacja nowych flagowców Xiaomi: Mi 5 i Mi 5 Plus. Już teraz wiemy o nich prawie wszystko.



xiaomi mi 5




Xiaomi Mi 5 ma 5,2-calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli, IPS), Snapdragona 820, 4 GB pamięci RAM, 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (brak czytnika kart), główny aparat 16 Mpix z podwójną diodową lampą i przednią kamerkę 8 Mpix. Wariant z 16 GB pamięci będzie kosztował 499,99 dolarów, a z 64 GB pamięci 599,99 dolarów.

Xiaomi Mi 5 Plus to z grubsza taka sama specyfikacja, ale połączona z większym ekranem 6 cali i odpowiednio powiększonym akumulatorem. Telefon będzie dostępny wyłącznie w opcji z 64 GB pamięci wewnętrznej, za którą zapłacimy 599,99 dolarów. Oba urządzenia pracować będą pod kontrolą MIUI 7 i zaoferują łączność LTE.

Źródło tekstu: gsmarena, xiaomidevice, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | xiaomi mi 5 | xiaomi mi 5 plus

w sumie: 28
  • 1

    9.  2016-02-23 19:20:35

    Nomedaj - a po co dodatkowa pamięć? Żeby nie mogli kontrolować danych przechowywanych w chmurze ;-)

  • -1

    10. ~Marcin  2016-02-23 19:29:05  host: 188.146.71.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Odpowiednio pomniejszonym akumulatorem? A nie powinno być odpowiednio powiększonym?

  • 1

    11.  2016-02-23 19:29:27

    2000 lub 2400 za chińczyka, który na starcie pewnie nie będzie miał pl menu i zablokowany bl. A jak doliczyć do tego vat to wychodzi tyle samo co S7.

  • 1

    12. ~Marcin  2016-02-23 19:30:22  host: 188.146.71.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @10 a coś mi się pokręciło, już widzę, że pojemniejszym :)

  • 1

    14. ~-  2016-02-23 19:57:30  host: user-94-254-224-52.play-internet.pl

    Trochę popularności zdobyło xiaomi i dowalili ceny. Kto to kupi?

  • 1

    15. ~Mariusz  2016-02-23 20:04:26  host: i123.dbsinternet.pl

    Fajny telefon ale cena zaczyna dobijać do markowych sony, samsung. Jest za drogi Lepiej wziąć redmi note3 za 700zł.

  • 0

    16.  2016-02-23 20:09:56

    @10, Marcin - dzięki :)

  • 1

    17.  2016-02-23 20:10:44

    WIDZĘ ŻE NIKT NIE NAPISAŁ, WIĘC JA TO ZROBIĘ - Specyfikacja, ceny oraz zdjęcia są z dupy wzięte (dokładnie to chińskiej dupy, męskiej). Xiaomi nie ustaliło takiej ceny. Xiaomi nie ustaliło ŻADNEJ ceny. To tylko plotki sklepu. A cena będzie mniejsza, Xiaomi to nie Samsung by płacić 2000 tysiące.

  • 0

    18. ~rrrr  2016-02-23 20:13:42  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    brak czytnika kart w przypadku 16Mb to faktycznie dyskwalifikacja , 600 dolarów to dużo jak za chińczyka , ale reszta narzekań to przesada , xiaomi robi dobre telefony , z tego co gdzieś tam pisali chcą wchodzić na rynek polski , o wsparcie czy serwis to bym się nie martwił, MIUI jest chwalone i raczej na 100% będzie od początku dostępne także w języku polskim, pozostanie kwestia oficjalnej ceny w Polsce, bo inne chińskie telefony, które są już oficjalnie dostępne wcale nie są takie tanie np Huawei P8 , czy Honor.

  • 0

    19. ~rrrr  2016-02-23 20:15:55  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    16 Gb miało być..

  • 0

    20. ~Xiaomi  2016-02-23 20:40:05  host: d92-199.icpnet.pl

    Nawet nie wiadomo jaki gruby jest

  • 0

    21.  2016-02-23 20:57:20

    @16 LuiN. Było "pojemniejszym akumulatorem", Marcin przeczytał "pomniejszonym" i ci zwrócił uwagę, za co potem przeprosił. A ty łyknąłeś i poprawiłeś dobre na nie lepsze.

  • 1

    22. ~lolek  2016-02-23 21:05:06  host: nat-i507.elomza.pl

    Taki Samsung powinien się uczyć od Xiaomi jak powinien wyglądać soft w telefonie. Touchshit Samsunga przy MIUI wygląda jakby robił go ktoś upośledzony.

  • 0

    23.  2016-02-23 21:36:37

    @22: jako byłemu użytkownikowi Galaxy S4 i obecnemu Redmi Note 2 nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z przedmówcą.

  • 0

    24.  2016-02-23 21:42:06

    im wiecej o tym sprzecie czytam tym bardziej pragne go miec :)

  • 0

    25. ~miro  2016-02-24 06:02:50  host: 088156134142.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    @24 a ja nie, tak się wzorują na japku, że szok. Ta sama pamięć wewnętrzna bez obsługi kart pamięci. Tą samą głupotę zrobili przy Redmi Note 3 a za chwilę wypuścili poprawkę z obsługą kart pamięci tyle, że już na snapie a nie na MTK

  • 0

    26. ~Xiaomi  2016-02-24 09:31:53  host: d92-199.icpnet.pl

    Redmi to sprzęt dla gminbusow i dlatego nie na snapie
    Chcesz porzadny to kup mi4 mi4c lub 5

  • 0

    27.  2016-02-24 10:43:41

    Tak jak pisałem wyżej, wszystko ładnie zmyślone ; )

  • 0

    28.  2016-02-24 10:43:57

    Zaktualizujcie parametry i ceny, bo są już nieaktualne. Najtańsza wersja Mi5 z 32GB za nieco ponad 300 dolarów, to już nie jest cena z kosmosu.

  • 0

    29. ~do 26  2016-02-24 22:08:04  host: nsithb13.blokowe.pl

    Gimby to krzyczą mamo chce iphone i tyle. Xiaomi to dobra marka dla osób co nie chcą przeplacic. A jakość jest na wysokim poziomie. Co do redmi to tez nie złe telefony a x10 to świetne procki. Snapdragon 810 to była kompromitacja a mediatek ma się coraz lepiej. Co do mi5 zobaczymy. Mam wrażenie że ich szczytowe osiągnięcie to mi3 i mi4 a teraz może być już gorzej.

Dodaj swoją opinię