Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielu Polaków nie wie, że ma smartfon

Wielu Polaków nie wie, że ma smartfon

WitekT 17 Października 2012 11:42

0 0

smtf tns polskamW rękach polskich użytkowników jest ponad 10 mln smartfonów - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Jednak tylko 3 mln osób deklaruje, że je posiada - wynika z kolei z danych TNS Polska.






Tak duża różnica między penetracją mierzoną w oparciu o subiektywną deklarację a przyjęciem kryteriów opartych o parametry techniczne wskazuje na niewielką świadomość Polaków czym w ogóle jest smartfon. I nie ma znaczenia płeć czy miejsce zamieszkania - poziom rozbieżności między deklaracją a rzeczywistym stanem posiadania pozostaje ten sam. W ten sposób 2/3 rynku pozostaje "głucha" nie rozumiejąc prostego zdawałoby się przekazu w stylu "pobierz naszą aplikację na swojego smartfona". To olbrzymia bariera dla rozwoju usług mobilnych i marketingu mobilnego - tak ten wynik komentuje TNS Polska.

Źródło tekstu: TNS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 74
  • 1

    58. ~a_lex  2012-10-17 16:35:23  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    No i już wiadomo - co jest smartfonem a co nie decydują "operatorzy komórkowi oraz firmy badawcze".

  • 1

    59. ~  2012-10-17 16:50:29  host: apn-31-1-154-31.dynamic.gprs.plus.pl

    40, idioto, nie przez wszystkich, bo gdyby wszyscy sie stosowali, nie byloby tej dyskusji.

  • 0

    60. ~qwas  2012-10-17 16:52:26  host: 093105021069.skarzysko.vectranet.pl

    Dla wielu Polaków smartfon to po prostu telefon. Niektórzy nie czują potrzeby jarania się tym

  • 0

    61.  2012-10-17 18:49:51

    Smartfon jest to mieszczący się w kieszeni komputer, którego głównym przeznaczeniem jest komunikacja za pomocą połączeń głosowych, wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail oraz przeglądanie stron WWW. Niezbędnym warunkiem uznania danego urządzenia za smartfon jest fakt, że działa ono pod kontrolą systemu operacyjnego umożliwiającego instalowanie dodatkowych aplikacji, rozszerzających jego funkcjonalność. Zobacz więcej: http://www.chip.pl/blogi/mobileblog-wszystko-o-sprzecie-mobilnym /2010/01/pytania-fundamentalne-co-to-jest-smartfon#ixzz29ZlISOTf

  • 0

    62.  2012-10-17 19:32:10

    Ja czynnie użytkuję Nokię E61i - mam smartfona czy nie w końcu? Witek... Ja wczoraj z kolegą romawiałem, mówił mi o problemach córki z internetem gdzies gdzie studiuje. Jak się zapytałem o komputer, powiedział, ze ona nie ma komputera... Pytam to jak ona te maile chce wysyłać itd. - ona ma laptopa ;-)

  • 0

    63.  2012-10-17 19:34:10

    Nadmienię, jeśli zapomniałeś, że to znacznie starszy model od takiej E52 ;-) A co powiesz o klawiaturze zewnętrznej, np. bluetooth podłączonej do Telefonu z symbianem, który nie jest smartfonem?

  • 0

    64.  2012-10-17 19:53:24

    E52 smartfonem? my ass

  • 0

    65.  2012-10-17 19:58:14

    @64 no patrz... nawet p800 czy chocby takie egzotyki jak 6600 czy 6670 byly smartfonami...

  • 0

    66. ~  2012-10-17 20:42:59  host: ip-78-30-108-174.free.aero2.net.pl

    @1 Znajomy właśnie zareklamował SGS twierdząc że to nie możliwe żeby w nowym telefonie(!) bateria (!) trzymała po sformatowaniu (!) tylko dwa dni (!)

  • 0

    67.  2012-10-17 21:03:38

    @66 niemożliwe żeby ją sformatował.

  • 0

    68.  2012-10-17 22:52:57

    format Bat:

  • 0

    69. ~  2012-10-18 01:59:31  host: host25.v47.interkam.pl

    @WitekT A co z klawiaturami AZERTY itp.?

  • 0

    70. ~Wojtaszek  2012-10-18 06:50:30  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    Ja mam telefon nokia 700 i zawsze będę miał TELEFON bo to urządzenie służy do dzwonienia, reszta to dodatk

  • -1

    71. ~Janes  2012-10-18 09:57:22  host: user-164-126-98-72.play-internet.pl

    A skąd maja wiedzieć jak ida do salonu i tam wciskają im to co trzeba sprzedać i to co może im nabic dodatkowo rachunek a nie to czego potrzebują

  • 1

    72.  2012-10-18 10:22:07

    @71 nie zawsze. Wczoraj byłem na głupa w salonie Play i udawałem kompletnego laika. A mimo to miła pani wyperswadowała mi branie telefonu w abo twierdząc, że taniej wyjdzie mi w jakimś markecie na raty 0% oraz zaproponowała ofertę niższą niż moja maksymalna zadeklarowana kwota na miesięczny abonament, ale taką, która idealnie spełnia przedstawiony przeze mnie profil korzystania z telefonu. Wcześniej jak o telefony pytałem mówiła sensowniej niż nie jeden gość w dziale "jaki telefon wybrać". Więc w salonach pracują nie tylko rządne forsy od naiwniaków cwaniaczki ale i ludzie z "powołaniem".

  • 0

    73. ~  2012-10-18 10:32:10  host: z54-16.opera-mini.net

    72. Oj, akurat byłeś w jej typie, albo pani dopiero zaczęła pracować i jeszcze jej plaj- machina nie wciągnęła...

  • 0

    74. ~user8888  2012-10-18 13:59:48  host: ip-94-42-13-198.multimo.pl

    Już nokie z serii Communicator były smartfonami.

  • 0

    75.  2012-10-18 14:24:19

    Maniiiek - no miałeś szczęscie chyba ;-) Ja kiedyś wszedłem do nowego punktu Play i też "na głupa" zapytałem o ofertę, ze chcę przenieść numer itd. Gadka cały czas była o abonamentach, pakietach kwotowych, minutach itd. Kiedy już powiedziałem, że no tak, ten by mi odpowiadał, pani powiedziała - no ale niestety do tej taryfy nie dostanie pan telefonu za złotówkę chyba, że zwykłą Nokię... Tak sama z siebie ;-) Na co ja, że kupuję telefony w sklepie i oczekiwałem oferty minut bez telefonu... To niemożliwe, poza tym się panu nie opłaca - bo przecież w sklepie zapłacę za telefon, nie pamiętam modelu jaki mi podawała, ale 1000 zł powiedziała, a u niej... 29 złotych ;-)

  • 0

    76.  2012-10-18 15:40:44

    @73 myślisz? Bo kobitka niezwykle urodziwa.

  • 0

    77. ~  2012-10-18 15:59:01  host: z54-16.opera-mini.net

    76. No, albo to drugie. Hehe.. Widzę, że zrobiła na Tobie dwa duże wrażenia :-) nie przegap szansy, ale też jej nie zawal :-)

Dodaj swoją opinię