Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wieloletnie partnerstwo strategiczne Motoroli i Intela

Wieloletnie partnerstwo strategiczne Motoroli i Intela

LuiN 14 Stycznia 2012 14:59

0 0

Firmy Intel i Motorola Mobility poinformowały o zawarciu wieloletniego partnerstwa strategicznego. Umowa obejmuje smartfony z procesorami Intel Atom i platformą Android, które Motorola wprowadzi do sprzedaży w tym roku.

Współpraca, która obejmuje również tablety, połączy krzemową technologię procesorową i innowacje komputerowe Intela z doświadczeniem Motoroli w dziedzinie projektowania urządzeń mobilnych, umożliwiając opracowanie produktów cechujących się wysoką wydajnością, długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym oraz wygodą obsługi niezbędną w coraz bardziej mobilnym życiu.

Cieszymy się, że dzięki partnerstwu z Intelem będziemy mogli dostarczać konsumentom i firmom smartfony oraz tablety z procesorami Intel Atom - powiedział Sanjay Jha, prezes i dyrektor generalny Motorola Mobility.Choć na świecie jest 5 miliardów abonentów sieci komórkowych, obecnie mniej niż 800 mln używa smartfonów. Pozycja Androida jako czołowego systemu operacyjnego dla smartfonów oraz postępy w technologii komputerowej oznaczają, że rynek wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych ma ogromny potencjał.




Obie firmy będą planować wykorzystanie energooszczędnych intelowskich układów SoC w ofercie urządzeń mobilnych Motorola Mobility. Pierwsze rozwiązanie tego typu zaprezentował już Lenovo - o jego ekstremalnie wydajnym smartfonie pracującym w oparciu o procesor Intel Atom pisaliśmy w tej wiadomości.

Motorola Mobility rozpocznie dostawy intelowskich smartfonów w drugiej połowie tego roku.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~pabloki  2012-01-14 15:12:49  host: apn-77-115-156-21.dynamic.gprs.plus.pl

    mamy chinska tandete (hua, zte) bedziemy miec hamerykanskom. a telefony pewnie po minimum 2000pln.kiedys lubilem moto teraz jnuz nie.

  • 0

    3.  2012-01-14 15:29:17

    a ja dawno juz nie mialem produktu motoroli ale kupilem ostatnio motorola defy i jestem bardzo zadowolony.

  • 0

    4. ~mirekb  2012-01-14 17:36:58  host: apn-95-40-107-115.dynamic.gprs.plus.pl

    na marke motorola juz sie w swoim zyciu nie skusze mimo ze v3 i v6 milo wspominam.dzis juz jest inny rynek..a tak swoją droga qualcom i koreanczycy juz dawno zrobili podobnie.co z tego wyjdzie?za kilka lat ocenimy

  • 0

    5. ~TLC  2012-01-14 17:47:31  host: w3cache.dialog.net.pl

    Google już przejęły Motkę czy jeszcze nie? Bo to wygląda bardziej na wspołpracę google+intel

  • 0

    6. ~gt  2012-01-14 18:08:00  host: 178-73-20-226.home.aster.pl

    Siłą Androida jest łatwość uruchomienia na platformach ARM. Na intelowskich tabletach będzie równie popularny jak na pecetach. Co z tego, że się da, jak do wyboru mamy dziesiątki lepszych rozwiązań? Nawet, jeżeli ktoś bardzo kocha linuxa, to i tak Ubuntu wybierze.

  • 0

    8. ~observer  2012-01-15 02:29:20  host: user-109-243-252-211.play-internet.pl

    @7 :-D Mota + Intel HAHAHAHA!!! a kiedyś mieli WŁASNE procki.. :-D

  • 0

    10.  2012-01-15 16:06:01

    Nie wiadomo nic o nowej ofercie + na kartę?

  • 0

    11. ~  2012-01-15 16:28:03  host: 178235137153.wagrowiec.vectranet.pl

    @10 Też czekam na jakieś nowości, mam nadzieję, że Plus w końcu pokaże ciekawą ofertę (i zmiany na lepsze w prepaidzie).

  • 0

    12.  2012-01-15 16:42:18

    na gorsze już nie może być

  • 0

    13. ~  2012-01-15 16:45:12  host: 178235137153.wagrowiec.vectranet.pl

    na początek roczna ważność konta ;)

  • 0

    14.  2012-01-15 21:34:33

    #6 - a te SoC Intela to nie są procesory RISC (tak samo jak ARM)? Bo ja nie wiem jak jest, ale szczerze wątpię żeby one były w architekturze x86.

  • 0

    15. ~  2012-01-15 21:41:02  host: z36-09.opera-mini.net

    Intel gra na dwa fronty, jeśli nie więcej ;)

  • 0

    16.  2012-01-15 22:14:30

    a_lex @14: nie, mają to być procesory Intel Atom, czyli zbiór instrukcji x86. Cóż z tego, że to jest CISC? Zresztą współczesne procesory CISC tak naprawdę rozkładają najpierw instrukcje CISC na "mikrooperacje" RISC. To już nie lata 90-te, gdzie różnica między RISC a CISC była znacząca. Teraz ważniejsze jest to, co dany chip potrafi. Triumf odnosi idea System on Chip.

  • 0

    17.  2012-01-15 22:28:08

    Muddy - tak właśnie gdzieś słyszałem, i dlatego nie zapytałem czy są CISC, tylko czy x86. Ale pomimo tego pseudoCISC i tak chyba były zdecydowanie bardziej prądożerne niż np. ARM. Dlatego nie jestem do końca przekonany, że te nowe Intele do telefonów są mniej więcej takie same, w takiej architekturze jak stare Atomy.

Dodaj swoją opinię