Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa z nagrodą European Broadband Awards 2016

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa z nagrodą European Broadband Awards 2016

orson_dzi 14 Listopada 2016 20:31

6 2

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa została ogłoszona jednym z laureatów konkursu European Broadband Awards 2016.

Projekt Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej został laureatem konkursu w kategorii innowacyjne modele finansowania, biznesu i inwestycji ze względu na model finansowania, dzięki któremu spółce udało się pozyskać inwestorów, którzy wnieśli kapitał w celu zabezpieczenia wkładu własnego (15%) na realizację projektu poprzez objęcie akcji nowej emisji. Pozostałe 85% środków pochodziło z funduszy unijnych.




Projekt WSS zakończył się sukcesem. Jest on zarazem najtaniej wybudowaną, jak i najdłuższą regionalną siecią szerokopasmową w Polsce. Dzięki temu przedsięwzięciu 80% gospodarstw domowych w Wielkopolsce znajduje się w bezpośrednim zasięgu sieci WSS.

Źródło tekstu: europa.eu; wł     

w sumie: 14
  • 1

    1. ~krzysp  2016-11-14 20:41:19  host: 89-70-33-41.dynamic.chello.pl

    Pięknie. Aż się wierzyć nie chce, że sieć finansowana z naszych podatków (środki UE) jest najtaniej wybudowaną siecią szerokopasmową w Polsce. Czekamy na podobny sukces w Małopolsce :)

  • 1

    2.  2016-11-14 20:46:10

    Nie wiem jak w innych częściach Wlkp ale w mojej okolicy sieć leży odłogiem, nikt nie kupuje od nich ruchu... :-(

  • 0

    3. ~  2016-11-14 20:51:55  host: host-37-190-149-127.dynamic.mm.pl

    Dla przypomnienia - prezesem WSS była Pani Streżyńska.

  • 0

    4. ~  2016-11-14 20:52:36  host: host-37-190-149-127.dynamic.mm.pl

    Minister Streżyńska, tak jest prawidłowo :-)

  • 0

    5. ~  2016-11-14 20:52:47  host: 218.etlink.pl

    Tu pozostali nagrodzeni. IMHO wszyscy ciekawsi niż WSS ;-) http://tlp.is/brc

  • 1

    6. ~Ola  2016-11-14 20:53:47  host: apn-31-0-69-118.dynamic.gprs.plus.pl

    Tylko mali IP. maja KOSMOS ceny, a orange na to nie wpuszczają....

  • 0

    7. ~mati  2016-11-14 21:20:05  host: ejq17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W 80% populacji wielkopolski to bym uwierzył, ale w 80% gospodarstw w zasięgu ciężko uwierzyć.

  • 0

    8.  2016-11-14 21:40:51

    A Internet dla Mazowsza? Leży i kwiczy. Eh.

  • 1

    9. ~  2016-11-14 22:53:04  host: 188.146.167.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @6: Orange ze swoim automatycznym odnawianiem umów na okresy 6-miesięczne, gigantycznymi karami za rozwiązanie umowy (kwota ulgi wzięta "z kosmosu"), 200 zł opłaty aktywacyjnej (przy wyborze papierowej faktury) oraz opłatą 29zł za utrzymanie łącza?

  • 0

    10.  2016-11-14 23:54:10

    A to jednak jakiś RSS udało się zbudować, bez upadku żadnej firmy i wypłacając wszystkim pieniądze? Tak bez skandaliku żadnego?No to rzeczywiście innowacyjne jest. ;)

  • 0

    11.  2016-11-14 23:55:32

    @6 orange nie powinien być wpuszczony nigdy do PL.

  • 1

    12.  2016-11-15 08:12:01

    Właśnie miałem o to spytać ,jakiś czas temu koło mnie kopali i kładli kable ,mimo że idzie kablówka,pytałem ich po co znowu kopią w innym miejscu ,odpowiedz była że to inna firma za kasę unijną .Było to już chyba ze 2 lata temu,od tego czasu nic się nie dzieje,więc jestem ciekaw o co w tym chodzi i na co to robili ?

  • 0

    13. ~  2016-11-15 21:25:08  host: 199.115.116.49

    Po co te sieci, jak zaraz i tak większość będzie siedziała na mobile?

  • 0

    14. ~  2016-11-15 21:29:44  host: 87-205-29-78.static.ip.netia.com.pl

    No i co z tego. Skoro tylko i wyłącznie po kablu neo do 1,2M. Punkt jest a sieci do domów brak.

Dodaj swoją opinię