Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielkoformatowe nowości od Nokii

Wielkoformatowe nowości od Nokii

LuiN 13 Września 2013 07:57

7 2

Nokia nie traci impetu i do niesamowitej fotograficznie Nokii Lumia 1020 dołączy wkrótce 6-calowy phablet oraz 10,1-calowy tablet. wiemy jak będą wyglądały.

nokia lumia 1520 Nokia Lumia 1520 to pierwszy phablet w ofercie fińskiego (póki co) producenta. Urządzenie będzie miało 6-calowy wyświetlacz FullHD (1080 x 1920 pikseli), który pomieści jeszcze więcej kafelków niż najlepsze smartfony z Windows Phone 8. Bardzo ciekawą cechą urządzenia jest zastosowanie w nim zupełnie nowego modułu fotograficznego korzystającego z technologii PureView, o matrycy aż 20 Mpix.

nokia sirius win rt Tablet Nokii ma kodową nazwę Sirius, która prawdopodobnie zmieni się tuż przed premierą. Urządzenie bazować ma na czterordzeniowym Snapdragonie 800 z rdzeniami Krait taktowanymi zegarem 2,3 GHz, dostanie 10,1-calowy wyświetlacz FullHD (1080 x 1920 pikseli), łączność LTE, aparat 6,7 Mpix z optyką Carl Zeiss (prawdopodobnie ten z Lumii 720), pakiet aplikacji Nokii i wielofunkcyjną nakładkę na obudowę z wbudowaną baterią.




Wszystko to udało się zmieścić w obudowie o masie 589 gramów i grubości 8,89 mm. Cena wyniesie 499 dolarów, co niekoniecznie poprawi kondycję chłodno przyjętego przez rynek Windowsa RT, na którym bazować będzie Sirius (Microsoft Surface przyniósł 900 mln dolarów straty).

Premiera Nokii Lumia 1520 odbędzie się podobno już 26. września. Data premiery Siriusa nie jest znana, jednak przewijająca się w przeciekach cena sugeruje, że Nokia może być już gotowa do prezentacji.

Źródło tekstu: The Verge, evleaks     

Dodaj do:

Tagi: nokia | phablet | tablet

w sumie: 53
  • 0

    43. ~  2013-09-13 12:29:43  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    42. Miałem napisać, że chętnie bym skorzystał, bo promocja jest tylko w USA.

  • 0

    44.  2013-09-13 12:44:20

    @43 nie ma problemu, na szczęście Apple ma to do siebie ma wysoką cenę odsprzedaży. Pchniesz iPada za dobrą cenę i kupisz sobie super surface, bo mocne obniżki zrobili, bo nikt tego nie chciał kupować. Podejrzewam, że nic nie stracisz. Sklep też mają wypasiony w tym MS - tyle aplikacji dedykowanych do RT...

  • 0

    45. ~  2013-09-13 13:00:59  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    44. Ta jasne. Powiedz to tym co kupili akcje apple po 700$ a teraz już po 500 nikt ich nie chce. A co do ipda to aplikacji jest tam prawie zero. Znaczy są ale nic nie warte. Nie wiem jakiemu dziecku są potrzebne 4 aplikacje pogodowe. Mi wystarczy jedna. Ta z Bing jest super. Gry są ios beznadziejne. Wiem coś o prawdziwych grach bo mam ps vita i ps3. W RT mam pełnego office i dobrą przeglądarkę, najpopularniejszą na świecie pocztę oraz najpopularniejszy komunikator. Do niczego więcej tablet się nie nadaje. Co prawa na tablecie z W8 można odpalić rzeczy o których właściciele ipadów mogą pomarzyć. Mogą również pomarzyć o podłączeniu czegokolwiek. I jeszcze jedno. Ipada2 dostałem gratis i stwierdzam, że jest wart niewiele więcej.

  • 0

    46.  2013-09-13 13:13:38

    @45 ipad i Vita (porażka sprzedażowa ze względu na horrendalnie wysokie ceny gier) oraz PS3 to zupełnie różne produkty - jak można porównywać sprzęt z fizycznymi przyciskami i kontrolerami stricte do gier ze sprzętem o szerszych zastosowaniach. A jeśli już to surface ma w takim razie te same wady vs w/w konsole do gier więc gdzie tu przewaga tabletu od MS? W iOS 7 jest już możliwość podłączenia zewnętrznych kontrolerów więc biorąc pod uwagę ceny gier (ok 5 € dla iPada vs 200 PLN jak dla Vity) wróżę rychłe dobicie tej drugiej konsolki... Pocztę możesz mieć każda na ipadzie nawet tą w Exchange. Office też już jest od MS, hmm, a komunikatory - jest tego masa na iPadzie więc nie ma z tym żadnego problemu. W ipadzie możesz mieć każdą przeglądarkę na rynku, może oprócz explorera co jest akurat zaletą :) I teraz rozumiemy dlaczego surface się nie sprzedaje, a ipad bije własne rekordy :)

  • 0

    47.  2013-09-13 13:19:41

    @45 apropo przeglądarek to zobacz na Operę Coast - czegoś takiego na surface RT ani na androidzie długo nie zobaczymy...

  • 0

    48. ~  2013-09-13 13:31:02  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    46. Na ipadzie możesz mieć co najwyżej namiastkę gry biorąc po uwagę to co jest dostępne na konsole w tym na Xbox i PC, a że cię nie stać to mi przykro. Swoją drogą te gry na PC da się odpalić na tablecie z W8. Pytanie po co? Sterowania żadnego, grafika żadna, więc to bez sensu. Pocztę można mieć wszędzie to zgoda, że do tego styka android za 300zł. Rzecz jednak w tym, że MS oferuje znaczenie więcej niż poczta. Office na ios jest słabszy, więc to nie to samo. Ipad się sprzedaje, bo to masówka do przeglądania netu. W jednym ze sklepów są 32 modele ipadów i 4 surface.

  • 0

    49. ~  2013-09-13 13:33:41  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    47. Po ... mi 100 przeglądarek jak styka jedna dobra? Co do PS VITA to może działać jako telefon. Ma też obsługę kart pamięci, więc gier możesz mieć bez liku. Porządne gry sporo zajmują i są przez to lepsze, a że drogo? Nie wszystkich stać.

  • 0

    50.  2013-09-13 13:34:08

    @48 skoro jest tak super, nakłady na marketing potężne (większe kilka razy niż na ipada), sprzęt świetny, producent renomowany i produkt nie idzie. Dlaczego???

  • 0

    51.  2013-09-13 13:35:14

    @49 i dlatego nie kupują. Jak to powiedział prezes Nintendo: "ja się już nie boję Sony i ich Vita, ja się boję Apple"

  • 0

    52.  2013-09-13 13:35:57

    @49 to iPad ma najlepszą: Opera Coast - przeglądarkowa rewolucja. Czyli jako narzędzie do maila i przeglądania netu jest najlepszy.

  • 0

    53. ~  2013-09-13 13:37:03  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    50. Co nie idzie?

  • 0

    54. ~  2013-09-13 13:39:03  host: 37-128-115-116.ip.netia.com.pl

    @53 sprzedaż surface RT - bezpośredniego konkurenta ipada. Nie wspominaj już o W8 Pro bo to inny produkt i inny system i inna cena.

  • 1

    55. ~  2013-09-13 13:40:06  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    52. A co? Obsługuje flasha, którego pełno w necie? Poza tym skąd wiesz? Masz IE?

  • 0

    56. ~  2013-09-13 13:44:36  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    54. A czemu W8 na tablecie to inny produkt? Ja nie twierdzę, że RT jest super. Twierdzę jedynie, że ma swoje zalety i starciu z ios wcale nie jest gorszy.

  • 0

    57.  2013-09-13 13:49:11

    @56 najważniejsza przewaga ipada to potężna baza aplikacji. To ma decydujące znaczenia dla klienta.

  • 0

    58. ~  2013-09-13 13:57:10  host: bfd90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    57. Przewaga tabletu na W8 byłaby wtedy ogromna. Chyba, że chodzi ci o ilość, a nie jakość. Ja jakoś nie widzę żadnych użytecznych aplikacji które mogę wgrać na ipada. Pomożesz? Pomiń gry i te co są kopią stron internetowych.

  • 0

    59.  2013-09-13 14:07:06

    @46 Vity z iPadem porównać nie można ale merca z iPhonem już tak? Skończ...

  • 0

    60.  2013-09-13 14:10:40

    Opera coast to taka stara, dobra opera ale dostosowana do starszych osób, żeby obsługa nie była zbyt skomplikowana a jednocześnie irytująca dla ludzi obytych. Serio to ma być rewolucja? Nawet spdersweb, wylęgarnia fanbojstwa Apple ją krytykuje.

  • 0

    61. ~a_lex  2013-09-13 15:56:42  host: 91.222.58.84

    ~r - skopiowanie obudowy Nokii przez Apple polega na wzornictwie. Wystarczy spojrzeć na Lumie i to nowe plastikowe Apple.

  • 0

    62. ~polokokta  2013-09-13 17:58:21  host: user-94-254-193-159.play-internet.pl

    Artykul o Nokii a jak zawsze najwięcej ma do powiedzenia Aplefan. Co, boli ze Nokia tworzy lepszy sprzęt? Ze iPhone niczym nie zaskoczył i staje się pośmiewiskiem?

Dodaj swoją opinię