Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielkie cięcia w HTC

Wielkie cięcia w HTC

orson_dzi 6 Sierpnia 2015 21:50

3 1

HTC planuje cięcia budżetowe. Firma planuje zwolnienia i zmianę w polityce tworzenia smartfonów.



Oszczędności HTC mają dotknąć wydatków, zatrudnienia i smartfonów. Firma planuje zmniejszyć ilość tworzonych modeli, a także chce odejść od idei produkowania urządzeń, które mają za zadanie przede wszystkim konkurować z iPhone'ami i flagowymi modelami Samsunga. Smartfony tajwańskiego producenta, których cena oscyluje w granicach 250-400 dolarów, dobrze sprzedają się jedynie w Indiach, gdzie posiadają 20% rynku.




Na chwilę obecną HTC pokłada duże nadzieje w nadchodzącym smartfonie HTC Aero. Niestety na chwilę obecną wiadomo o nim, że będzie posiadać ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i aparat z obiektywem f/1,9, który będzie wykonywać zdjęcia w formacie RAW.

HTC planuje mocno oszczędzać przynajmniej do I kwartału 2016 roku.

Źródło tekstu: Reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: htc

w sumie: 22
  • -1

    3.  2015-08-06 23:10:53

    Samsung i Apple nie będą wiecznie na topie. Przyjdzie czas i na htc. Pewnie nie dziś, ale za kilka lat....

  • 0

    4.  2015-08-06 23:19:16

    Niech robią kompakty to i chętni się znajdą na ich produkty, ale przede wszystkim niech zejdą z ceną na ziemię gdyż Polska to nie UK czy Fracja i zarobki są tu 5 krotnie mniejsze.

  • 1

    5. ~Rupert  2015-08-07 00:22:16  host: apn-37-7-19-232.dynamic.gprs.plus.pl

    Dlaczego tekst o VM jest zatytułowany "Test:" skoro to zwykła reklama i nie ma tam żadnego testu?!

  • 3

    6.  2015-08-07 01:14:24

    "Niestety na chwilę obecną wiadomo o nim, że będzie posiadać ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i aparat z obiektywem f/1,9, który będzie wykonywać zdjęcia w formacie RAW." Polska trudna język?
    @4 Kompakty nie za bardzo się sprzedają, sprzedaż phabletów rośnie gwałtownie. Cen nikt nie obniży, nikogo nie obchodzi ile kto zarabia, na ich koszty nie ma to żadnego wpływu, a i zarabiać trzeba.

  • 1

    7. ~  2015-08-07 05:50:52  host: aeef38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3, chyba że wcześniej padnie.

  • 1

    8. ~Szerszym  2015-08-07 06:39:54  host: apn-31-1-90-116.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja też następny telefon kupię sobie phablet.

  • -1

    9.  2015-08-07 08:30:05

    Wiele razy Apple było krytykowane za 1 model w ofercie, ewentualnie 2 + te z poprzednich generacji kiedy konkurencja oferuje ich masę w każdej klasie - czyli dla każdego taki wybór że klient głupieje. Okazuje się słowami prezesów Samsunga, Sony, LG a teraz HTC że taka strategia była całkowicie błędna i nic nie daje oprócz dużego zwiększenia kosztów.

  • -1

    10. ~  2015-08-07 09:07:46  host: n27-05-02.opera-mini.net

    Aero - co za głupia nazwa dla smartfonu! aaaa...!
    9). oj, niemądryś Ty, oj niemądry....

  • 0

    11.  2015-08-07 09:34:20

    3 rzeczy, które uśmiercają HTC:
    - (nie)wymienna bateria
    - nieuzasadniony brak kart pamięci w niektórych modelach
    - brak aktualizacji, lub z bardzo dużymi opóźnieniami
    No i 4 rzecz: ceny nieadekwatne do jakości sprzedawanych urządzeń.

    W wypadku Apple, zdecydowanie zawyżone ceny mają jeszcze sens, gdyż Apple przez długi czas daje aktualizacje. O tyle HTC nie ma nic, co mogłoby tłumaczyć ceny tak wysokie w stosunku do rzeczywistej wartości urzadzenia.

  • 0

    12. ~  2015-08-07 10:13:01  host: n27-05-02.opera-mini.net

    Htc robi cięcia, a tymczasem kolejne czarne chmury nad androidem:
    ,, System Android nie umożliwia w żaden sposób
    unieważnienia certyfikatów, które zapewniają
    uprzywilejowane uprawnienia. Bez patcha, bez
    możliwości obejścia problemu, urządzenia są
    podatne od razu po wyjęciu z pudełka." Ceryfi-gate.

  • 1

    13. ~gorylla  2015-08-07 10:35:28  host: public37735.xdsl.centertel.pl

    @up i nie tylko

    Głupie jest to ubolewanie, że firma nie daje aktualizacji i np. przez to ktoś nie kupi jej sprzętu (takie komentarze są niestety częste).

    Nie rozumiem tego w absolutnej większości nieuzasadnionego pędu do aktualizacji z dwóch głównych powodów:

    - po pierwsze zdecydowana większość użytkowników korzysta z telefonu dwa lata- potem łapie nowy model, który prawie zawsze ma już nowszy soft i po sprawie,
    - po drugie- nie zawsze aktualizacje są dobrze przygotowane, często bywają niedopracowane, mulą telefon i powodują tylko frustrację użytkowników, nie wspomnę o przypadkach padających fonów po aktualizacji (ja tak miałem z S Advance przez OTA). A ile było przypadków drenowania baterii na nowym sofcie? Aktualizacja ma sens, gdy naprawdę telefon ma jakieś problemy, ale jak wszystko działa jak trzeba to potrzebę aktualizacji uzasadnia tylko chyba lepsze samopoczucie usera. A fora są pełne opisów dramatów po aktualizacjach...

    Mój G2 działa od początku na 4.4.2. i ZERO problemów, wcale nie tęsknię do lollipopa, bo po co? Mogłem jeszcze zrozumieć aktualizację np. z Gingerbreada do JellyBeana, bo spora część aplikacji ze sklepu nie współpracowała już z "dwójką", rozumiałem też dawne problemy z aktualizacjami Wave-ów na Badzie, bo soft był młody i cały czas wymagał udoskonalania i tam zmiany były często naprawdę spore (ale też nie zawsze wcale na korzyść). Ostatnie softy to w większości kosmetyka.

    Niewymienna bateria też mi nie przeszkadza. NIGDY przez kilkanaście lat i przerobieniu dziesiątek telefonów nie wymieniałem baterii, telefon dojeździł spokojnie do nowej umowy i wymiany słuchawki. A teraz jak czytam posty to TAKI DRAMAT się zrobił, że bateria niewymienna, że hoho. I bardzo dobrze że niewymienna, przynajmniej nikt ci nie sprzeda np. w Allegro jakiegoś g. z podmienioną baterią.

    Ale ludzie zawsze muszą na coś narzekać...

    a tak na p

  • 1

    14. ~gorylla  2015-08-07 10:41:28  host: public37735.xdsl.centertel.pl

    w czasie pisania wkleił się user 12, a miało być up11
    no to teraz @11

    - popieram, że brak slotów kart pamięci jest niedobrym pomysłem, ale niestety to nie tylko przypadłość HTC

    A HTC to naprawdę fajne telefony, miałem sam chciałem kupić synowi 820-tkę, ale malutka bateria w tym phablecie mnie zniechęciła i padło na S4 w wersji i9506.

  • -1

    15. ~  2015-08-07 10:54:28  host: aeef38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do aktualizacji, to mam podobne zdanie jak "gorylla" w #13. Trochę sprzętu już się przez moje ręce przewinęło (zarówno z Androidem jak i z iOS) i wszędzie aktualizacje dawały tylko powód do narzekań. Na iPadzie najchętniej wróciłbym do iOS6.

  • 0

    16.  2015-08-07 11:04:38

    Lepsze - wrogiem dobrego.
    Nie naprawiamy tego, co dobrze działa.
    i Uważajcie na ZIELONE !
    :-)

  • 1

    17. ~  2015-08-07 11:29:24  host: abeu104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "po pierwsze zdecydowana większość użytkowników korzysta z telefonu dwa lata- potem łapie nowy model, który prawie zawsze ma już nowszy soft i po sprawie"
    Nowszy soft pełen nowszych błędów, które nie będą poprawiane, bo po co łatać, skoro za 2 lata użytkownik i tak wymieni na kolejny nowszy. Użytkownik przemęczy się i będzie szczęśliwy, że ma po 2 latach nowy telefon. Szczęśliwy przez tydzień, dopóki nie uderzą w niego nowe błędy, z którymi będzie męczyć się 2 lata. A tak, gdyby to połatać, to użytkownik zostałby może przy starym telefonie. Ale przecież nie o to chodzi w tym biznesie, żeby użytkownik tkwił przy starym telefonie. Zatem, brak aktualizacji, to jest jakaś forma strategii zwiększania sprzedaży nowych telefonów.

  • 0

    18.  2015-08-07 12:14:47

    @13 Nie porównuj wymienności baterii dziś i lata temu. Lata temu to miałeś miniaturowy wyświetlacz i 2G. Co najwyżej wydzwoniłeś 300 minut w miesiącu, bo o nielimitowanych nikt nawet nie śnił. Wtedy to nikomu nie było potrzebne. Dziś masz wyświetlacze QHD, standard LTE, nielimitowane rozmowy i duże paczki netu za małe pieniądze. Do tego chmury, aplikacje i coraz lepsze aparaty fotograficzne. Nawet jak niewymienna bateria wytrzyma Ci jeden dzień, to kosztem ograniczeń. A po roku używania smartfona pewnie będzie problem żeby dobiła do 12 godzin.

  • 0

    19.  2015-08-07 12:55:49

    Ryszard Rynkowski śpiewał kiedyś "Szczęśliwej drogi już czas ..." i tak niestety będzie z HTC. Prawdopodobnie wykupią ich Chińczycy. Pytanie tylko co oni mają? Markę, optykę, super-baterie, niesamowity ekran, super wydajne procesory? HTC w 2015-tym roku nie ma nic oprócz ładnie grających głośników stereo we flagowych modelach i to by było wszystko. Nie mogę się nadziwić jak z firmy, która niepodzielnia rządziła i dzieliła na rynku Windows Mobile stała się tak beznadziejna!:/ Aż dziw bierze, że mimo tylu głosów, że trzeba coś pokazać na rynku co się wyróżni, co przybije szpilkę konkurencji Ci "walcują" od kilku lat to samo. Wszystkich prezesów HTC trzeba wywalić na zbity pysk i iść nowym szlakiem. Jednak rynek nie zna litości i nie będzie go miał dla HTC. Ja tylko mogę podziękować HTC za takie modele jak HTC HD2/Desie, czy pierwszego One'a. Żegnaj HTC! Meizu, Xiaomi, Lenovo to tygrysy tego rynku, Ty HTC stałeś się rozleniwionym kotem Bonifacym.;)

  • 0

    20. ~mac  2015-08-07 13:16:38  host: user-94-254-144-17.play-internet.pl

    Wylozyli się na odmawianiu aktualizacji widząc w tym łatwy zarobek. Sprzęt niezły, cena do przełknięcia … no ale płacić korcie za urządzenie jednej wersji to już jest nieporozumienie. Efekt widoczny na załączonym obrazku.

  • 0

    21. ~Drzewo1986  2015-08-07 14:37:18  host: n14-10-07.opera-mini.net