Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielki test przenośności numerów TELEPOLIS.PL

Wielki test przenośności numerów TELEPOLIS.PL

WitekT 6 Lipca 2009 13:43

0 0

Od dziś można przenosić numery pomiędzy sieciami komórkowymi nie tylko za darmo, ale i w 24 godziny - przynajmniej w teorii. Redakcja TELEPOLIS.PL testuje jak to wygląda w praktyce.

Szerzej o tym, że przenoszenie numerów jest darmowe pisaliśmy w tej wiadomości. O tym, że będzie to trwać 24 godziny - w tej wiadomości.

Redakcja TELEPOLIS.PL wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami kupiła dziś i zarejestrowała na różne dane po 3 startery prepaid sieci Plus, Play, Era i Orange. Jutro rano zjawimy się w salonach operatorów i przeniesiemy numery w każdej możliwej kombinacji.




Teoretycznie jutro o północy powinniśmy mieć pierwsze efekty naszych testów. Wtedy też podzielimy się wynikami. Na razie z wnioskiem do UKE o zawieszenie praw użytkowników w tej kwestii wystąpił Centertel i Polkomtel, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Drugą turę testowania przenośności pomiędzy sieciami planujemy po odrzuceniu tych wniosków przez UKE, bo samo ich złożenie sprawia, że prawa użytkowników są automatycznie zawieszane.

Operatorzy MVNO będą przez nas testowani w następnej kolejności - wynika to z faktu potrzeby zarejestrowania startera, a tego można dokonać głównie korespondencyjnie, co trwa kilkanaście dni.

Jaka jest dla Ciebie maksymalna, akceptowalna długość trwania procesu MNP?

6 godzin
14.16%
1 dzień roboczy
40.20%
2 dni robocze
15.71%
3 dni robocze
15.36%
7 dni kalendarzowych
9.36%
14 dni kalendarzowych
1.20%
30 dni kalendarzowych
4.01%

Wszystkich głosujących: 3495



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 387
  • 0

    368. ~wini  2009-07-08 19:26:45  host: ch-79-139-120-72.hypnet.pl

    366 - ja tylko pisze co mi powiedzial miły pan w play-u, twierdzac ze tamto 3x20 było dotąd dopuki była opłata. Ale nie wiem jaka jest prawdziwa wiedza w punkcie play.. bo juz kilka razy spotkałem sie ze sprzecznymi info w play od różnych " kompetentnych" pracowników

  • 0

    369. ~  2009-07-08 19:29:24  host: nat05.rtk.net.pl

    do 367: to podaj mi linka gdzie piszą że te 3* 20zł już nie ma a został TYLKO bonus (3*10zł lub 3* 40min do wszystkich polskich sieci lub 60 min do play i na stacjonarne)?? A niby że już 3*20zł już zniknęło?? tam gdzie ja patrzyłem (www.playmobile.pl) nic się nie zmieniło i nadal prócz bonusu jest zapis "Przez pierwsze 3 miesiące od przeniesienia numeru dostaniesz co miesiąc 20 zł na połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci." więc gdzie jest prawda???

  • 0

    370. ~  2009-07-08 19:33:35  host: c189-28.icpnet.pl

    369. Jak to w Play - prawda jest w PRAKTYCE.

  • 0

    371. ~  2009-07-08 19:34:55  host: nat05.rtk.net.pl

    jeśli byłaby prawda z tym że już nie ma tych 3*20zł tylko sam bonus to by to już znacznie gorzej wyglądało..:(( Ale i tak minuta do wszystkich polskich sieci przez pierwsze 3 miesiące byłyby za 10gr/min... przedtem minuta wychodziła 3-4gr/min...

  • 0

    372. ~wini  2009-07-08 19:49:27  host: ch-79-139-120-72.hypnet.pl

    nie ma takiego linka jest za to napisane.... ***Zwracamy opłatę za przeniesienie Na obecnym koncie musisz posiadać odpowiednią opłatę za przeniesienie, którą pobierze Twój operator: 50 zł – Simplus, 36,6, Heyah, TakTak61zł – wszystkie oferty Orange na kartęMożesz doładować konto tą kwotą także w salonie Play. Nie martw się, tę opłatę zwracamy Ci w całości. Przez pierwsze 3 miesiące od przeniesienia numeru dostaniesz co miesiąc 20 zł na połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. ******* a poniewaz opłaty za przeniesienie BRAK - to może pan z Play-a miał dzisiaj rację. Najlepiej niech napisze ktoś kto przeniósł numer po 6 lipca. LINK : http://web.playmobile.pl/pl/play-karta/promocje/przejscie/index. html

  • 0

    373. ~Marek Ciesielczyk  2009-07-09 10:44:32  host: 9-65.zicom.pl

    W poniedziałek chciałem w Tarnowie przenieść mój numer z PLUSA 0601 255 849 do PLAYA. Okazało się , że termin 24-godzinny przeniesienia numeru to legenda. Zostałem potraktowany przez PLUSA w sposób, który w kraju cywilizowanym śmiało by określić można jako skandaliczny. Dzisiaj będę starał się skontaktować z prezesem POLKOMTELA. Pozdrawiam ps Moje "przygody" z PLUSEM dotyczące przenoszenia numeru opisałem pod tym adresem: http://top.portal.salon24.pl/114328,siec-plus-pokazuje-klientowi -gest-kozakiewicza

  • 0

    374. ~mój test  2009-07-09 20:57:11  host: ch-79-139-120-72.hypnet.pl

    dzisiaj o godz. 13 zawarłem umowe o przeniesienie 2 numerów z orange pop do play fresh. O godz 18 dostałem sms że jutro mam się zgłosić po starter. Jutro napisze jakie ( jeżeli w ogóle ) bonusy dostałem. ps. nie wiem co podpisywał telepolis ale ja podpisałem po dwa kwity do jednego numeru w trzech egzemplarzach czyli razem 12 papierków

  • 0

    375. ~mp  2009-07-10 08:36:57  host: 80.244.136.165.mielec136.tnp.pl

    Mi poszło w miarę sprawnie. 07-07-2009r. o godzinie 15:30 złożyłem wniosek o przeniesienie TT do Fresh. Podpisałem tylko 4 dokumenty (w tym 2 dla mnie). O 15:31 dostałem smsa, ze dokukumenty przekazane do Ery. Era wyłączyła mi numer po pólnocy z 07-07-2009 na 08-07-2009 i przez cały dzień nie mogłem dzwonić ani nikt nie mógł zadzwonić do mnie :( Około godziny 16:00 08-07-2009r. odebrałem nową kartę sim od Play. Podpisałem 2 egzemplarze karty rejestracyjnej w Play. Karta zarejestrowała się w sieci po północy z 08-07-2009r. na 09-07-2009r. Rano doładowałem konto za 30 zł i dostałem: bonus 50% (15 zł), 40 minut do wszystkich sieci, 3000 smsów na 30 dni, 20 zł na rozmowy i smsy i jeszcze dodatkowe 3 zł extra do startera czyli WSZYSTKIE bonusy. Na koncie głównym mam 39 zł a na promocyjnym 38 zł no i jeszcze 3000 smsów! Play Fresh jest super :)

  • 0

    376. ~mój test  2009-07-10 13:05:53  host: ch-79-139-120-72.hypnet.pl

    dzisiaj o godz. 10 zgłosiłem się ponownie do playa - podpisałem nowe 3 papierki x 2 numery i dostalem starter. Z bonusów miałem do wyboru 40min wszedzie albo 10 zł albo 60 min do playa. Nic wiecej.Teraz czekam na włączenie ... zobaczymy o której się zadzieje :)

  • 0

    377. ~mój test  2009-07-11 08:00:02  host: ch-79-139-120-72.hypnet.pl

    24 godziny minęly wczoraj o 14 godz.. przez cały czas później orange nie puszczało numeru. Dopiero dzisiaj karta play zacżeła działac. Inaczej mówiąc 16 godzin po terminie.

  • 0

    378. ~ahahah  2009-07-12 19:38:04  host: chello089074077126.chello.pl

    376......bo 3x20zł to standard i normalnie to dostaniesz.

  • 0

    379.  2009-07-13 21:31:22

    @377 to nie jest przenoszalnosc w 24 godziny a w minimum 1 dzien roboczy a przeniesienie numeru ma sie odbywac w godzinach 0-3:00 więc nic dziwnego jeśli o 14 nadal nie miałeś przenieionego numeru

  • 0

    380. ~mirekb  2009-07-14 09:33:04  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    pytanie do wszystkich którzy pzreszli do pf:jak sprawdzic stan pakietu 40min/60 min w p4 i stacjo/10pln oraz pakietu złotówek 20pln??wlasnie dzis odpalili mi sima w pf po przejsciu z simplusa,jednak dopiero w nocy dostanę bonusy a chce wiedziec jak to kontrolowac

  • 0

    381. ~mirekb  2009-07-14 12:53:11  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    "Witaj w PLAY! Twój numer już działa w naszej sieci. Przypominamy, iż przyznany w ofercie pakiet minut zostanie aktywowany po godzinie 00:00 następnego dnia po aktywacji. Oznacza to, że połączenia wykonane do tego czasu będą rozliczane według stawek z cennika i nie obejmie ich pakiet bezpłatnych minut. Zapraszamy na stronę www.playmobile.pl gdzie w Play24 możesz swobodnie zarządzać swoim kontem: link>>(https://logowanie.playmobile.pl/p4-idp2/LoginForm.d o) Oto lista przydatnych numerów: Obsługa Klienta PLAY: e-mail: ok@pomocplay.pl tel.: 790 500 500 lub dla klienta biznesowego: e-mail: firma@pomocplay.pl tel.: 790 600 600"

  • 0

    382. ~elkuciapos  2009-07-14 17:13:44  host: inq190.internetdsl.tpnet.pl

    Przypadek przeniesienia nr z Orange do Ery. Klient dowiaduje się w punkcie Ery, że karta musi być zarejestrowana. Więc biegnie do Orange zarejestrować kartę. I czego się dowiaduje? Że żeby zarejestrować kartę musi... podpisać umowę. Że bez tego nie może rejestrować karty. Normalnie Żart. Po telefonie do BOK Orange okazało się, że jednak nie trzeba rejestrować karty i wystarczy jak pobiorę formularz z ich strony, zeskanuję i przeslę mailem. Zarejestrują w ciągu tygodnia.

  • 0

    383. ~elkuciapos  2009-07-14 17:14:49  host: inq190.internetdsl.tpnet.pl

    Pomyłka. Po telefonie do BOK Orange okazało się, że jednak nie trzeba pospisywać umowy i wystarczy jak pobiorę formularz z ich strony, zeskanuję i przeslę mailem.

  • 0

    384. ~ahahah  2009-07-14 19:44:07  host: chello089074077126.chello.pl

    380....sądzę że......*105#.....i *101#.....*109# sprawdzasz darmowe eski.....*102#...sprawdzasz nałapane minuty w usłudze 2za1....*111*34*1#...włączenie pakietu 100 minut na playa i stacjonarne....*121#...sprawdzanie numeru...

  • 0

    385. ~play :)  2009-07-14 20:07:21  host: ip-89.171.8.70.static.crowley.pl

    do 380 *101# - wszelkiego typu złotówki *102# - minuty z usługi 1 za 2 *104# - minuty do wszytich *105# - minuty do play i na stacjonarne *108# - Liczba danych w pakiecie 5MB *109# - liczba darmowych sms

  • 0

    386. ~  2009-07-15 01:38:01  host: t02-04.opera-mini.net

    @385 dzieki.pod *104# pokazuje pakiet40min a pod *101# pokazuje dodatkowe zlotowki 20pln.ladnie.Niestety *111# lezy..mirekb

  • 0