Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielki test przenośności - dzień IV i V

Wielki test przenośności - dzień IV i V

WitekT 11 Lipca 2009 12:54

0 0

Operatorzy mają poważne problemy z przenośnością numerów prepaid w 24 godziny. Co ciekawe, może się okazać, że za problemy ze skutecznym przeniesieniem numeru od operatora A do B może być odpowiedzialny… operator C.

Dziś będzie bez tabelki i informacji co udało się przenieść, a czego nie. Zdecydowana większość kart prepaid albo pracuje u nowego operatora, albo została uwolniona od starego i zaginęła w systemach informatycznych gdzieś po drodze. Co ciekawe, nawet Polkomtel przyjmuje - przynajmniej w teorii - numery prepaid w 1 dzień, ale oddaje w 7 (dlatego nasze 3 startery będą pracować w Simplusie do 14. lipca). Znany jest też przypadek udanego przeniesienia z Orange do Carrefour Mova w 1 dzień.

Jeszcze trudniej może być w postpaidzie przy określeniu trybu i długości trwania wypowiedzenia u starego operatora - ale z racji tego, że jednodniowej przenośności postpaid jest o rząd wielkości mniej niż prepaid, to operatorzy mogą nadzorować ręcznie prawie każdy przypadek.




Czemu bez szczegółów? Trwa wyjaśnianie każdego z przypadków z konkretnymi operatorami, aby określić przyczynę nieprawidłowości w procesie przenoszenia numeru. Bez poznania ich stanowiska mogłoby to okazać się niemożliwe. Zajmie nam to z pewnością kilka dni.

Pełny raport powinien być gotowy pod koniec przyszłego tygodnia.

Jaka jest dla Ciebie maksymalna, akceptowalna długość trwania procesu MNP?

6 godzin
14.16%
1 dzień roboczy
40.20%
2 dni robocze
15.71%
3 dni robocze
15.36%
7 dni kalendarzowych
9.36%
14 dni kalendarzowych
1.20%
30 dni kalendarzowych
4.01%

Wszystkich głosujących: 3495



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 191
  • 0

    172. ~color  2009-07-14 22:47:53  host: chello089075158177.chello.pl

    Jakie oczernianie ? po co obiecywanie w salonie, po co obiecywanie na infolinii ? i tak przeciągają już kolejny dzień. Ten 1 dzień to lipa, oszukiwanie klientów, i w końcu naruszenie ustawy PT - tyle mam do powiedzenia w tej sprawie. A w praktyce właśnie widać, jak to wygląda - o czym właśnie jest seria wątków na tym portalu. To nie jest przypadek odosobniony.

  • 0

    173.  2009-07-15 10:06:36

    zgadzam się, zdarzają się takie przypadki, ale też wielu osobom udaje się przenieść numer w 1 dzień ( no poniżej 40 godzin zegarowych to też można powiedzieć, ze jest OK). Ciekaw jestem statystyki jak to wygląda procentowo, może UKE po kontroli coś takiego przygotuje

  • 0

    174.  2009-07-15 10:09:05

    jeszcze odnośnie ludzi przenoszących z Plusa. Jak tam, przenieśli wam te numery w w ciągu tych 7 dni? Wiele osób miało wyznaczony termin na 14.

  • 0

    175.  2009-07-15 13:05:34

    nikt już nie czyta tego wątku, czy nikt jeszcze nie przeniósł się z Plusa? Hmm, pewnie wszyscy teraz polemizują z kolegą z chello w temacie o tak taku;)

  • 0

    176. ~color  2009-07-15 23:56:00  host: chello089075158177.chello.pl

    A wiec kolejny dzień mija i nadal karta sim z numerem się nie rejestrują. Złożona skarga do UKE, złożona skarga do Play, i o dziwo nawet zarejestrowana. Ciekaw jestem co z tego wynika i jakie będzie ostatecznie uzasadnienie, że tyle to trwa ? A chyba najbardziej dziwne jest to, że niektóry msię udaje przenieść numer do Play w 24 godziny - ciekawe od czego to zależy ?

  • 0

    177. ~statler  2009-07-17 11:04:09  host: 79.162.131.127

    Tez mi sie udalo przeniesc bez wiekszych opoznien. 15tego popoludniu zglosilem sie do salonu play, po ok 2h dostalem sms, ze moge juz odebrac sim. Wczoraj przed polnoca Orange jeszcze trzymal nr, rano juz ich karta nie dzialala, wlozylem sima play i jestem w nowej sieci. Teraz tylko czekam na obiecane 3x20zl:)

  • 0

    178. ~  2009-07-17 21:27:33  host: t06-11.opera-mini.net

    @177 ja w srode dostalem.z samego bonusu jest 109 min do wszystkich na30dni.ladnie.5gr min wychodzi.na start jak raz.30wrzesnia sim do szuflady.mam mini mix z abo 10pln.min. srednio15gr.do70min mies wraz z 1za2 do p4/stacjo..moze p4 wprowadzi opcje w mini;mega wogole mix do 3pakietow '50min do wszystkich sìeci za9pln' w miesiacu?mirekb

  • 0

    179. ~wojciesz  2009-07-18 16:27:47  host: aatd51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chce przejść z Plusa do Orange, telefon mam na karte. I chce sie spytać czy jak mam np 20 zł na karcie w plusie i jak przejdę do Orange to stracę te 20 zł czy nie?

  • 0

    180. ~  2009-07-19 13:17:04  host: t08-14.opera-mini.net

    Musisz jeszcze doladowac...play do plusa dzis 5dzien ...

  • 0

    181. ~Roger  2009-07-19 22:51:07  host: drp226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja jestem tego zdania- mieszkasz w mieście, możesz sobie przenieść nr do Play, mieszkasz na wsi- nie przenoś, bo ta sieć jest niedorobiona pod względem doładowań i nie doładujesz karty... Plej-Flej !!! Era King TT

  • 0

    182.  2009-07-20 07:29:57

    re: 181: a kto w dobie internetu, rachunków internetowych i kart płatniczych/kredytowych doładowuje jeszcze zdrapkami? tylko jakieś szczeniaki które jeszcze rajcują się wydrapywaniem sreberka spod paznokci (albo inne wiejskie obszczymurki), o ile jeszcze wogóle takie karty mają zdrpaywalne sreberko-nie wiem bo od bardzo dawna używam do tego netu. Każdy, choć odrobine obeznany z łykiem technologii robi to przez net i jeszcze z bonusem (np. blue.pl). A poza tym widziełem już "na wioskach" w sklepach np. Centrum i nawet mniejszych mozliwośc elektronicznego doładowania konta każdego operatora więc chyba nie jest tak źle jak piszesz!

  • 0

    183.  2009-07-20 07:35:57

    re 180: Era King TT, buhahaha, zwłaszcza z nową taryfą HOT gdzi eniby prawie do wszystkich jest 29gr/min. Tylko powiedz mi tak szczeże: mam 2 taryfy: Play Fresh i TakTak Hot, zasięg porównywalny (w miastach lepszy w Play bo lecą dodatkow po swoich nadajnikach), w obu do obcych sieci płacę po 29gr ale za to w Fresh mam pakiet dzieki którem do własnej sieci i na numery stacjonarne płace po 5gr a nie po 29gr, za to w Hot płace 79gr do Play (cała rodzina i duż znajomych jesy juz w Play więc coniektórzy piszący, że w Play jest mało ludzi chyba nie wie co pisze). Więc zapytam: jak nie widać różnicy TO PO CO PRZEPLACAC i ładowac się z interesy z ERĄ? może i tą taryfa zatrzymaja odpłw ludzi do Fresha ale każdy umiejący choćby odrobinkę liczyć pzejdzie do Fresha! nawet jak nie ma nikogo w Playu to i tak mu się opłaca bo przy identycznej stawce, darmowej przenośności numeru będzie mial przynajmniej pakiet połączeń za 5 gr na stacjonarne i dodatkowo możliwośc uruchomienia opci "Program doładowań", co jesli dużo dzwoni da mu dodatkowe obnizenie ceny minuty.

  • 0

    184.  2009-07-20 09:27:53

    I co dalej z testem? Minęło już ponad tydzień, a nadal nie ma nowych informacji. Ciekaw jestem jak to dalej wyglądało.

  • 0

    185.  2009-07-20 09:50:24

    Nuwisam: test będzie wtedy, kiedy będzie gotowy i wszystko będzie wyjaśnione z operatorami. Kiedy? Nie wiem.

  • 0

    186.  2009-07-20 09:52:01

    W takim razie czekam z niecierpliwością. Dzięki za informację.

  • 0

    187. ~Polski Przedsiębiorca  2009-07-20 14:22:22  host: aawg254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja się nie doczekam, kiedy sieć "w Rodzinie" uruchomi przenośność numerów. Wtedy wszystkie firmowe numery przeniosę do pierwszej prawdziwie polskiej sieci z polskim kapitałem, której zyski zostaną w Polsce i będą rozwijały polską gospodarkę.

  • 0

    188. ~  2009-07-20 18:23:02  host: ddb225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    187. Skoro lubisz przepłacać to masz niezły "byznes".

  • 0

    189. ~Robert  2009-07-20 22:54:46  host: adgl5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @182 pawel_m - jeżeli myśląc o kartach zdrapkach masz też na myśli wydruk doładowania z terminala ("paragon z numerem doładowania" - analogicznie jak na karcie zdrapce) - to niestety grubo się mylisz - nie każdy ma konto w banku internetowym choćby - a akurat telefon komórkowy ma większość Polaków - np. znam sporo osób co nadal kupuje właśnie takie doładowania i wpisuje kod; ja się do nich nie zaliczam - zawsze doładowuję albo kupując na Allegro albo z banku/oferty z Internetu - ale nigdy bym nie pomyślał,że karty zdrapki są dla szczeniaków itp.

  • 0

    190. ~sivy  2009-07-21 21:51:59  host: kordusson.net

    a jak to jest ? skoro złozyłem wniosek o przeniesienie z + do P4 na poczatku czerwca, a dopiero dzis maja mi wylaczyc w +, aby jutro dzialalo w P4, bede mial naliczona kwotę za przeniesienie numeru ? (skoro wniosek byl z czerwca) ?

  • 0

    191. ~noico?  2009-08-06 21:53:49  host: evdo-78-30-86-134.subscribers.sferia.net

    gdzie to szumnie zapowiadane podsumowanie testu przenośności? Niebawem minie miesiąc, od kiedy Telepolis obiecało tekst i ... martwa cisza. Kto was tak zastraszył, że nabraliście wody w usta?

Dodaj swoją opinię