Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielka Brytania rozszerza zasięg GSM-R

Wielka Brytania rozszerza zasięg GSM-R

Q! 28 Stycznia 2009 20:54

0 0

Brytyjski, narodowy przewoźnik kolejowy, Network Rail, poinformował, że zamierza unowocześnić usługę GSM-R w większości swojego głównego taboru. Operacja ta ma potrwać trzy lata, a jej koszt wyniesie 24 mln funtów.

System GSM-R wykorzystywany jest do unowocześniania komunikacji w transporcie kolejowym. Jego zaletą jest to, że pozwala przewoźnikom usprawnić system sterowania ruchem pociągów, monitorowania wagonów czy przesyłek.

Dotychczasowe testy sieci GSM-R odbywały się w Strathclyde, historycznym terenie znajdującym się w Szkocji. W trwających od października 2007 roku testach wykorzystano ponad 200 wagonów, które staną się częścią nowego systemu. Jego uruchomienie planowane jest na jesień, a rozpoczęcie dostaw poszczególnym elementów infrastruktury rozpocznie się od lipca. Pierwszymi liniami, na których zawita nowy system, będą te obsługiwane przez takich operatorów jak DB Schenker, First Great Western, London Midland oraz Virgin Trains.
Istniejące rozwiązania w zakresie GSM-R będą wykorzystywane w Londynie oraz na południowym wschodzie i zachodzie kraju do roku 2012. Ich zamknięcie planowane jest natomiast rok później.

Na początku stycznia TK Telekom rozstrzygnął przetarg na pilotażowe wdrożenie jednolitego systemu radiołączności GSM-R w sieci kolejowej na terenie Polski. Więcej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2009-01-28 22:04:12  host: f96-029.opera-mini.net

    Czyli angole za energie placic beda sporo drogom zaoszedza..u nas TK to istnieje jeszcze?mirekb

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet