Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wielka awaria we francuskim Orange

Wielka awaria we francuskim Orange

WitekT 8 Lipca 2012 10:14

0 0
Dziewięć godzin trwała awaria francuskiego Orange. Miliony klientów nie mogły dzwonić i odbierać połączeń, nie działała też transmisja danych - pisze gazeta.pl.

Awaria wydarzyła się 6. lipca po południu. Błąd w oprogramowaniu, który spowodował unieruchomienie sieci, jak zapewnia operator był niezwykle rzadki i niemożliwy do przewidzenia. Telefony ożyły dopiero po północy. Operator zapowiada wypłatę odszkodowań, które zrekompensują klientom skutki awarii.


Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 47
  • -1

    34. ~robbp  2012-07-08 13:01:22  host: user-109-243-186-168.play-internet.pl

    33. Ciesz się w takim razie z tego co masz. W moim mieście ten operator nie potrafi zapewnić w pełni 3G w granicach miasta za to taki Play potrafi dokonać tego wyczynu. Zdecydowanie wolę mieć coś pod ręką od perspektywy z której nigdy raczej nie skorzystam. Z resztą odbiegamy od tematu czyli awarii sieci Orange we Francji.

  • 0

    35.  2012-07-08 13:30:13

    Czyli 6 lipca we Francji będzie odtąd dniem bez telefonu. :-)

  • 0

    36.  2012-07-08 13:33:44

    @30 Strasznie subiektywny ten wpis. UKE z niczym nie przesadza. Na tej samej zasadzie operatorzy mobilni oferowali/oferują własne usługi na łączach TP i nikt nie podnosi larum, że korzystają z infrastruktury innego operatora.

  • 0

    37. ~mirekb  2012-07-08 13:48:53  host: 178.180.4.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    w orange pl zaczely sie palic czerwone lampki tam zas roaming free spowodowal chyba ze musza czasem dolozyc na utrzymanie/dostawianie anten.tyle ze free ma roaming tylko w sieci 2g wiec sadze ze pasmo 1800 troche obciążone

  • 0

    38.  2012-07-08 13:50:42

    36: Być może, ale technologia mobilna a technologia kablowa to dwie różne bajki i zupełnie inne są skutki obciążenia tych sieci.

  • 0

    39. ~abc  2012-07-08 14:13:36  host: ip-78-30-120-23.free.aero2.net.pl

    ja wczoraj w okolicy oswiecimia nie mialem zasiegu wlasnego. Byl zasieg slaby osciennych miejscowosci. Fatktycznie przed polnoca zaczelo to dzialac. Smsy nie chodzily a polaczenia rwalo. Net juz szalal od 15. Dobrze ze mam to aero2

  • 0

    41. ~  2012-07-08 14:42:28  host: 078088096087.lomza.vectranet.pl

    We Francji może i była awaria, ale u nas też. Wczoraj mi system nie włączył dziennej gadki i wszystkie rozmowy kasowało po 29 gr. Dzisiaj wygląda, że już wszystko ok.

  • 1

    42. ~Cheon Lai  2012-07-08 15:52:23  host: 87-206-210-163.dynamic.chello.pl

    Chińczyki zrobili test backdorów w scalakach ZTE i Huawei.

  • 0

    43. ~Kamil_K  2012-07-08 16:09:48  host: apn-77-115-73-150.dynamic.gprs.plus.pl

    Gratuluję "partnerstwa technologicznego" z Huawei i polecam polskim operatorom równiez pójście ta droga ;).

  • 0

    44. ~podlasie  2012-07-08 16:45:38  host: ip-89-161-72-234.tel.tkb.net.pl

    do @33. Mieszkam na Podlasiu i powiem Ci że moim zdaniem pokrycie tutaj 3 g jest na dobrym poziomie.Z 3 g przeważa oczywiście Plus ale sporo też jest Orange i Ery a Play to głównie w miałych mieścinach typu Supraśl, Michałowo czy Hajnówka.Skoro już wspomniałeś miasto Biwłowieża to Ci powiem, że na drodze do niej a dokładnie w połowie długości w samym centrum puszczy Orange ma eNodeb 3G także nie do końca jest tak jak piszesz, że stawiają tylko na zaludnionych terenach.

  • 1

    45. ~  2012-07-08 16:55:42  host: z50-13.opera-mini.net

    44, na bts search widac, ze jest mniej ale opinie swoja wyrobilem na podstawie informacji, jakie tutaj przekazuje 2-3 osoby wlasnie z Podlasia, na marginesie regionu o bardzo malowniczym krajobrazie. Bede w poniedzialek jechal nad Biebrze na liczenie ptaków, to zaladuje celowo starter Orange i popatrze jak to wygląda. Na Orange najwiecej stękania jest z tego rejonu tzn. 2-3 osoby ciągle marudzi. Zachodnia Polska ma Orange naprawde dobra siec ale za to Plus ma gorszą tutaj. Wazne zeby kazdy dobral sobie,co mu odpowiada i nie marudzil, bo z portalu robi sie powoli ściana płaczu przez kilku maruderow.

  • 1

    46. ~jasio2010  2012-07-08 16:57:39  host: 87-205-149-223.adsl.inetia.pl

    jak piszecie o pokryciu to: 1,dla jakiej usługi 2,jak dla transmisji danych to jakiej prędkości oczekujecie 3, jak się chce mieć wszędzie nxMb/s to tak jakby się chciało mieć co najmniej trasę szybkiego ruchu z dojazdem do każdej miejscowości. Tak, tak aby dać Mb/s to trzeba nawet w terenie wiejskim nadajniki bardzo blisko, dużo bliżej niż dla usługi głosowej. Stać na to 30zł miesięcznie od abonenta skoro już pięciu całkiem spowolni transmisję? No i jak widać w informacji oszczędności i podejście do telefonii komórkowej jak do proszków do prania, gdzie inwestycji za dużo nie potrzeba pokazało w Orange czym to grozi. "niezwykle rzadkim błędem w oprogramowaniu":) A co do play i btsearch to uczulam że to co tam jest prezentowane to wydane powolenia radiowe a niekoniecznie działające stacje.

  • 0

    48.  2012-07-08 19:30:49

    @47 To raczej bierz tylko Playa. Masz zasięg do wyboru Play, Orange i Plus.

  • -1

    51. ~  2012-07-08 20:00:55  host: 178.73.49.129

    A kto tam sieć budował? Pewnie chińczyki.

  • 0

    52. ~kłopotek  2012-07-08 21:02:44  host: 193.59.74.19

    A cóż to za rzadki błąd? Może skupimy się na wiadomości... a nie na rozbudowie sieci.

  • 0

    53.  2012-07-08 23:10:46

    Czyli jak widać z Waszych wpisów, jednak Orange nie jest wszędzie takie doskonałe - czyby nie mogli się zamienić z Orange tzn. ich roaming głosowy za roaming danych? Dla klientów Orange byłoby to świetne, chociaż dla operatorów może już nie tak bardzo.

  • -2

    54. ~  2012-07-08 23:48:20  host: t19-15.opera-mini.net

    Wszystko powinno być darmo

  • 0

    55.  2012-07-08 23:49:56

    A no proszę, teraz wiem skąd ta awaria... Dzwoniłem w piątek na infolinię Orange i nic nie wiedzieli - wówczas szalała burza nad Wwą i myślałem że pioruny coś uszkodziły. Mam nieodparte wrażenie że awarie w Orange zdarzają się częściej niż u innych polskich operatorów - mimo wszystko nie wieszałbym na Orange psów - w końcu sieć mają bardzo rozległą i też zarządzanie/modernizacja stanowi nie lada wyzwanie. Statystycznie Orange działa dość niezawodnie a parametry sieci utrzymują na wysokim poziomie.

  • 0

    57. ~marudziarz  2012-07-09 11:40:44  host: 212.160.172.70

    A w Polsce jest tak: http://marudziarz.blogspot.com/2012/07/fuck-orange.html

  • 0

    58. ~ana  2012-07-09 17:35:10  host: 212.160.172.70

    w Francj dostano odszkodowanie a w Polsce dostali byśmy około 15 minut rekompesaty !!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię