Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wiele hałasu o iPhone

Wiele hałasu o iPhone

TP 24 Maja 2007 23:04

0 0

apple iphoneNiewiele telefonów komórkowych powodowało taki szum przed oficjalna premierą, jak iPhone. Nawet w Europie i Azji, gdzie na rozpoczęcie sprzedaży klienci będą musieli poczekać jeszcze wiele miesięcy.

Sprzedaż iPhone w USA rozpocznie się już w czerwcu, w Europie przed końcem roku. Mieszkańcy Azji będą musieli poczekać z zakupem nowego dziecka Apple do 2008 roku. Nie wiele wiadomo jednak w jaki sposób Apple zamierza rozprowadzać telefony w Europie. Nieoficjalne informacje mówią o umowach z dużymi operatorami i sprzedaży detalicznej poprzez wielkie sieci handlowe.

Prawie połowa obecnych posiadaczy iPoda deklaruje, że iPhone będzie ich następnym telefonem komórkowym. Decydującym czynnikiem o popularności komórki od Apple będzie jego zdolnośc do obsługi sieci 3G. Wiadomo już, że europejskie i azjatyckie wersje telefonu prawdopodobnie będą miały domyślnie włączoną obsługę sieci trzeciej generacji. Inaczej będzie w USA - tam ciągle najpopularniejsze są sieci 2G, dlatego Apple zdecydował o ograniczeniu funkcji iPhone sprzedawanego na terenie Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, jest to ograniczenie ściśle programowe.

Jeśli europejska wersja iPhone będzie wspierała 3G,telefon pojawi się na początku w ofercie sieci należących do Hutchinsona oraz T-Mobile. Według specjalistów z firmy analitycznej Gartner, właśnie ci operatorzy są najlepiej przygotowani do sprzedaży iPhone pod względem technicznym. Mają również szerokie plany co do rozwoju usług opartych na 3G w swoich sieciach.
Największym operatorem w Europie jest Vodafone, jednak specjaliści uważają, że model biznesowy przyjęty przez Vodafone nie odpowiada założeniom firmy Apple. Vodafone ma wiele konkurencyjnych w stosunku do Apple usług, jak Vodafone Live (konkurencja iTunes).

Nie wiadomo jeszcze dokładnie czy iPhone w Europie będzie od początku sprzedaży obsługiwał sieci 3G. Jeśli Apple zdecydowałoby się na taki krok mogłoby mieć to wielki wpływ na optymistyczne prognozy sprzedaży dla iPhone. Wysoce prawdopodobne jest również, że iPhone 2G nie wzbudzi zainteresowania europejskich operatorów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: news.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2007-05-24 23:09:14

  Co za osiołki w tym Apple pracują - nie potrafią skonfigurować oprogramowania tak aby domyślnie wybierało najnowszy i najlepszy standard sieci komórkowej?

 • 0

  2. ~Avalon  2007-05-24 23:16:13  host: public-gprs26872.centertel.pl

  Rozumiem, że zrobiłeś lepsze oprogramowanie....? Wielu producentów specjalnie ukrywa pewne opcje. reszte domyśl się sam.

 • 0

  3.  2007-05-25 00:05:35

  Ogolnie to jest kwestia gotowosci rynku na pewne produkty - tak samo jest u innych producentow, ze pewne funkcje sie po prostu blokuje. Update do iPhone 3G bedzie pewnie bardzo prosty tak, zeby kazdy uzytkwonik mogl sobie sam z tym poradzic :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet