Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Większość mieszkańców USA nie instaluje w smartfonach żadnych aplikacji

Większość mieszkańców USA nie instaluje w smartfonach żadnych aplikacji

LuiN 26 Sierpnia 2014 21:48

6 4

Firma analityczna comScore opublikowała zaskakujące wyniki badania dotyczącego instalowania aplikacji w telefonach. Większość mieszkańców USA nie instaluje niczego.




W ciągu ostatnich 3 miesięcy 65,5% posiadaczy smartfonów w USA nie zainstalowało w swoim telefonie żadnej dodatkowej aplikacji. Jedną aplikację miesięcznie instaluje 8,4% użytkowników, dwie 8,9%, a potem wraz ze wzrostem liczby aplikacji odsetek stopniowo spada.


Więcej niż 8 aplikacji miesięcznie zainstalowało zaledwie 2,4% użytkowników. Poniżej 11% posiadaczy smartfonów w USA instaluje więcej niż 3 aplikacje każdego miesiąca.


Jedną czwartą czasu poświęconego na korzystanie z aplikacji mobilnych Amerykanie spędzają przeglądając serwisy społecznościowe, 16% czasu zajmują im gry, 8% słuchanie radia, po 5% odtwarzanie multimediów i zakupy, a po 4% robienie zdjęć i korzystanie z komunikatorów.


Podział rynku smartfonów jest przy tym w USA dosyć specyficzny. Jest tam 67,4 mln użytkowników iPhone'ów (zarabiających średnio 85 tys. dolarów rocznie) i 83,8 mln użytkowników Androida (ze średnią rocznych zarobków w wysokości 61 tys. dolarów). Ci pierwsi korzystają z aplikacji średnio przez 64 godziny każdego miesiąca, drudzy przez 55 godzin.

Źródło tekstu: PhoneArena, wł     
Źródło zdjęć: Flickr

Dodaj do:

Tagi: android | ios

w sumie: 32
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    13.  2014-08-26 23:57:08

    Nie ma już solidnych telefonów z klawiaturą, to ludzie biorą te smarkfony i potem tylko dzwonią, ewentualnie sms'a napiszą czy zdjęcie zrobią. Sporadycznie nawiagacja czy internet. Reszta to śmieci, chłam, bzdety, nie ma co się dziwić, że większość ludzi tego g...a nie instaluje. To są mądrzy użytkownicy telefonu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    14.  2014-08-27 00:45:48

    Wcale mnie to nie dziwi, smartfon to nie komputer. Wszystko co zaawansowane mam na kompie. smartfon to tylko proteza kompa. Po co go zaśmiecać syfami z Google Play? Wszystkie aplikacje skonfigurowałem sobie w miesiąc od kupna smartfona. Więcej nie potrzebuje, a jeszcze chętnie coś bym usunął żeby nie zaśmiecać ograniczonej pamięci tego urządzonka.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~rubicon  2014-08-27 07:26:00  host: bzp21.internetdsl.tpnet.pl

    Smartfon jest NARZĘDZIEM. Biegłość posługiwania się narzędziami zależy od jakości mózgu. . Pamiętać należy, że jedynie 20 % ludzi ciągnie na swoim grzbiecie całą resztę "społeczeństwa" realną pracą i myślą. Reszta... "dostaje" od Sieci smartfony za złotówkę. Więc wymagają od nich tego czego od siebie. Niczego :)
    ?Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest? jak pisał J. Conrad. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16. ~tata  2014-08-27 07:28:25  host: apn-95-40-126-226.dynamic.gprs.plus.pl

    Obecnie gdy mam smartfona jak i za czasów telefonow z klawiatura wystarczają w nadmiarze aplikacje wgrane przez fabrykę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    17. ~  2014-08-27 07:59:32  host: 178-36-198-62.adsl.inetia.pl

    >195cm Wiekszosc osob na w d..e FB. Oni potrzebuja tylko telefonu, ale takich oczywiscie dzis nie uswiadczysz - bo co to za "telefon", gdzie nie mozna wbic backdoora zdalnie uruchamiajacego np. mikrofon i kamere.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -5

    18.  2014-08-27 07:59:38

    ~rubicon - na szczęście ja nie używam smartfonu, więc takiego zarzutu nie można mi postawić ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    19. ~  2014-08-27 08:08:20  host: user-94-254-128-97.play-internet.pl

    O, i ekspert wlo wypowiedzial sie i w tym temacie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~  2014-08-27 08:14:53  host: apn-95-40-126-226.dynamic.gprs.plus.pl

    Rubicon 20% populacji korzysta z papieru toaletowego oni dopiero ciagna reszte "społeczeństwa"która korzysta z patyczka albo liscia

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    21.  2014-08-27 08:28:36

    19 - dziękuję za uznanie i wyłączne zainteresowanie moją "osobą" (nickiem raczej)... Tylko po co? Żeby być pierwszym, który zauważy mój komentarz dzisiaj? No udało Ci się! A Ty kim jesteś? Znowu nikim?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    22.  2014-08-27 08:57:45

    @wlo nie chcę Cię martwić, ale E52 to smartfon pełną gębą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    23.  2014-08-27 08:59:03

    Maniiiek - no z Witkiem o tym podyskutuj... Kiedyś mi powiedział, ze nie, i ja się będę tego trzymał. Szczególnie w kontekście wniosków płynących z tego newsa ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    24. ~Wojtek  2014-08-27 10:09:21  host: 178.180.84.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nokia e51, 52, e 71, 72 itd. to oczywiście smartphony, nawet więcej bo przeważnie potrafiły tyle samo jak nie więcej niż następcy. Przecież aplikacji jak nawigacja, office itp. nie brakowało np. na Symbianie.
    Ludzie nie instalują bo np. niektórzy chcą tylko telefonu, ale dzisiaj nie ma wyboru albo "smartphone" albo telefon jak sprzed 15 lat xD Bo to że ktoś chce telefon z klawiaturą nie oznacza że zaakceptuje tandetę za150-250. To zmuszanie do wyboru pomiędzy smartphonem a zabaweczką.
    Więc jak ktoś wybrał trochę z przymusu dotykowy telefon nadal może korzystać z niego jak z klasycznego.
    Część osób może sobie nie radzić z instalacją aplikacji, iPhone, dobre telefony innych producentów często kupują starsze osoby, które potem proszą kogoś z rodziny o pomoc.
    Poza tym co to za badanie, jaka grupa była badana ? I 3 ostatnie miesiące...jak John ma telefon np. pół roku czy 2 lata to może nic nie instalować więc badanie za dużo nie pokazuje. Badanie pewnie nie pokazuje aktywnej grupy która "łamie" system ;) Nie pokazuje co ma telefon po wyjęciu z pudełka.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    25. ~Adam M  2014-08-27 10:27:02  host: h4-52.net.euron.pl

    W przytoczonych w artykule danych nie ma absolutnie nic dziwnego. USA to nie Polska czy Europa. Tam po prostu 10% społeczeństwa to ludzie dobrze wykształceni i zamożni. Reszta to słabo wyedukowani robotnicy, farmerzy lub nieroby.
    Te 90% nie lubi postępu, zmian i nowych technologii. Całe życie przepracowują na jednym i tym samym stanowisku pracy.
    Amerykanie mają znacząco inna mentalność niż Europejczycy czy Azjaci. Ludzie na prowincji nadal chętnie korzystają z tradycyjnych telefonów stacjonarnych i ze zwykłych komórek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~waclaw  2014-08-27 10:35:40  host: 46.204.167.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja tez nie instaluje.... Staram się używać normalnego telefonu, smartfon to przycisk do papieru. Nie lubie nosić walizki więc kupuje najmniejsze modele.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    27.  2014-08-27 11:19:38

    Ho ho ho, jacy to wszyscy chcą być teraz oryginalni i poza mainstreamowi. Smartfony be bo to i tamto. A ja używam smartfona dosyć aktywnie i mam w nim zainstalowanych całkiem sporo aplikacji. Jest alternatywna nawigacja, jest latarka, kompas, aplikacja do obsługi konta telefonicznego u operatora, aplikacja do konta bankowego, alternatywna aplikacja do sprawdzania prognozy pogody, Sportstracker, jakies aplikacje do udostępniania treści w sieci, kilka aplikacji do sklepów mobilnych...i parę lub paręnaście innych w tym gry dla dzieciaków, żeby w poczekalni sobie porysowały palcem albo zagrały w jakieś latające buźki. I jestem z tego bardzo zadowolony, bo smartfon to bardzo dobry wynalazek, ułatwiający życie i oszczędzający czas, a także pieniądze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    28.  2014-08-27 11:21:16

    To nic dziwnego i nie dotyczy tylko mało wykształconych z niższej klasy społecznej. Ile razy w swojej dłuuugiej karierze w jednym z telekomów słyszałam wywody szefów firm na temat przewagi funkcjonalności Iphonów nad resztą. Po czym okazywało się, że jegomość nie wiedział co to jest apple id:-) Prawda jest taka, że tylko niektórzy interesują sie takimi bajermi, a reszta kupuje bo inni mają lub, bo nie ma innej alternatywy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Maryjan  2014-08-27 12:19:33  host: 213-195-170-128.static.ip.netia.com.pl

    ja mam trochę aplikacji, ale nie mam smartfona...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~ABP  2014-08-27 12:24:02  host: ip-80-48-199-13.ksinternet.pl

    A kto ciągle instaluje nowe aplikacje? Chyba tylko ich recenzenci i ci, którzy używają telefonu do zabawy. Normalny użytkownik nie ma czasu ni ochoty bawić się sprawdzając po kolei całą zawartość sklepu z aplikacjami. Ja jak kupiłem nowy telefon, to zainstalowałem na nim to czego używam (czyli to, co miałem na poprzednim) plus kilka aplikacji, których chciałbym używać, a które na poprzednim nie chciały chodzić, bo były z nimi niezgodne. Od tego czasu dodatkową aplikację instaluję od wielkiego dzwona, jeśli rzeczywiście jest mi do czegoś potrzebna. I tyle. Myślę, że większość ludzi ma tak samo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    31. ~AA  2014-08-27 21:00:49  host: apn-46-169-105-220.dynamic.gprs.plus.pl

    Ha. Bierzcie przykład z amerykanów oni wiedzą co robią. i należy ich naśladować. Żreć w Maku, oglądać filmy z usa i nie instalować apek. Usa do boju.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-08-27 21:32:18

    @30 Czasem deweloper zabija aplikację aktualizacją. Miałem tak z Astrofile Manager, stary był bardzo przyjazny, ale nowy to same wodotryski były, a aplikacja strasznie spuchła. Wtedy nie ma siły i trzeba szukać nowej apki.
    Czasem zdarza się też, że potrzebujesz jakiejś funkcjonalności, której nie mają aktualnie zainstalowane aplikacje. Większość aplikacji, które mam wybrałem po przetestowaniu kilku podobnych (nawet i dziesięciu).

Dodaj swoją opinię