Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Większa rezerwa na odprawy dla pracowników w TP

Większa rezerwa na odprawy dla pracowników w TP

sirmark 19 Grudnia 2008 03:11

0 0

Telekomunikacja Polska poinformowała, że zwiększy w IV kw. 2008 r. o około 180 mln zł rezerwę na odprawy dla pracowników, co obniży jednostkowy i skonsolidowany wynik finansowy za IV kw.

(...) w związku z zawartą z organizacjami związkowymi działającymi w spółce nową Umową Społeczną na lata 2009-2011 zarząd podjął decyzję o zwiększeniu w IV kwartale 2008 roku rezerwy na odprawy dla odchodzących pracowników w oparciu o zapisy tego porozumienia, o około 180 milionów złotych. Planowana rezerwa będzie miała wpływ na obniżenie jednostkowego i skonsolidowanego wyniku finansowego za IV kwartał 2008 roku - napisano w komunikacie.
Zarząd TP zawarł w listopadzie ze wszystkimi związkami zawodowymi działającymi w spółce nową Umowę Społeczną na lata 2009-2011, która przewiduje m.in. możliwość dobrowolnych odejść dla maksymalnie 4,9 tys. pracowników.

Spółka informowała, że średnia wartość pakietu odejść na odchodzącego pracownika w okresie obowiązywania umowy wyniesie około 47 tys. zł, przy czym wysokość odprawy będzie zależała od stażu pracy w TP. W umowie określony został także maksymalny pułap rekrutacji zewnętrznej na poziomie nie wyższym niż 650 osób w skali roku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Chrome_TP  2008-12-19 11:33:00  host: agn85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to ciekawe czy się załapię na jakikolwiek etat :P Zresztą polityka kadrowa tej firmy to jedna wielka szopka :P

  • 0

    2. ~  2008-12-19 14:19:52  host: aauc97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy to ograniczenie roczne do 650 osób dotyczy też przejęć? Bo jeśli nie to założą nową firmę, która przyjmie tych co mają być zatrudnieni a potem sama zostanie przejęta. Prezes zostanie dyrektorem od czegoś-tam a reszta wiadomo.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet