Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wieczorek: trwa modernizacja platformy TV, będzie więcej kanałów

Wieczorek: trwa modernizacja platformy TV, będzie więcej kanałów

WitekT 30 Października 2013 09:52

3 1

Platforma telewizyjna Netii przechodzi kolejny etap ewolucji. Obecnie trwają intensywne prace nad gruntowną rozbudową i usprawnieniem zarówno części odbiorczej, encodującej jak i dystrybucyjnej - pisze na firmowym blogu Karol Wieczorek.

Najbardziej intensywne prace trwają przede wszystkim wokół platformy bazująca na technologii MS Smooth Streaming - dotychczasowo dostarczane były dzięki tej technologii pakiety Praktyczny i Komfortowy. Dzięki rozbudowie będzie ona bazą do naszej nowej, przełomowej oferty Telewizji Osobistej. Ofertę tę zaprezentujemy już dzisiaj po południu, a w sprzedaży będzie ona dostępna od 4. listopada - pisze Wieczorek.
Główny cel obecnych prac to przede wszystkim zwiększenie jakości dostarczanych programów, poprawa wydajności całej platformy oraz zwiększenie wyboru kanałów. W nowej ofercie abonenci uzyskają dostęp do największej liczby kanałów na polskim rynku (prawie 180 unikalnych kanałów w tym 56 w jakości HD). Wszystkie programy będą dostarczone w dużo lepszej jakość, a cała platforma cechować się będzie większą niezawodnością. Za kilka dni wyraźną zmianę na lepsze mają odczuć także obecni użytkownicy pakietów Praktyczny i Komfortowy.

Wdrażamy najnowszej generacji transkodery czołowego dostawcy, dzięki którym uzyskujemy stabilny strumień TV jak również większą funkcjonalność. Dzięki nim już niebawem pojawi się m.in. kilka wersji językowych, których stara wersja platformy nie obsługiwała. Nowe transkodery (inaczej: enkodery) to nowoczesne urządzenia, a jak wiadomo mamy teraz modę na downsizing - nowy sprzęt zajmuje nawet 20 razy mniej miejsca niż wykorzystywane dotychczas rozwiązania i zużywa 50% mniej energii elektrycznej - kończy swój wpis Wieczorek.

Źródło tekstu: blog.netia.pl     

Dodaj do:

Tagi: karol wieczorek | netia

w sumie: 6
 • 0

  1. ~Brk!  2013-10-30 10:14:41  host: ip52-2.devices.net.pl

  Niezły bełkot. Wniosek taki po przeczytaniu tekstu - poprzednia platforma była niestabilna oraz zawodna. Więc Netia postanowiła w końcu to naprawić. Szkoda tylko, że inni operatorzy : SGT, Korbank mają lepszą ofertę.

 • 0

  3. ~Maciek  2013-10-30 12:00:51  host: carlynn.static.korbank.pl

  #1- Co z tego, że KORBANK ma lepszą ofertę, jeśli jakoś TV jest dramatycznie niska.. przynajmniej 1-2 razy dziennie trzeba restartować box'a. Wieczne problemy z zacinaniem się obrazu.. jednym słowem kicha.. gdyby nie absurdalne kary za zerwanie umowy już dawno nie byłoby mnie tutaj.. Jedynie do internetu nie można mieć zarzutu. Ja szczerze odradzam Korbank..

 • 0

  4. ~BRK  2013-10-30 12:35:17  host: ip52-8.devices.net.pl

  Najgorsze IPTV jakie było rozwiązanie Dialogu. Nie wiem jak oni mogli to klientom sprzedawać. Jeśli chodzi o Korbank i Aviosa to generalnie zależy od lokalizacji. Pozostaje jeszcze również SGT i Jambox oraz Metroport. Netia pewnie wymienia transkodery na inne po to żeby upchać więcej kanałów w jednym strumieniu - wszak oszczędność 2-3 MBIT na każdym kanale daje olbrzymie oszczędności przy przesyle paczki 180 kanałów. Generalnie jeśli mają zamiar kompresować obraz tak mocno jak robi to np. Toya to myślę że kanały SD z DVB-T naziemnego będą wyglądały znacznie lepiej niż ichnie HD.

 • 0

  5. ~  2013-10-30 17:52:23  host: ip-93-154-246-8.free.aero2.net.pl

  Panie Wieczorek, niech pan napisze dlaczego netia sprzedaje firmie windykacyjnej nieistniejące wierzytelności. Nadal czekam na odpowiedź.

 • 0

  6. ~Adam M  2013-10-31 09:24:51  host: www2.euron.pl

  Przechodzą na transkodery Motoroli. Nie będzie większego "upakowywania" ale na pewno będzie znacząco lepsza jakość obrazu.

 • 0

  7. ~Mariusz  2013-11-02 14:38:42  host: dynamic-62-87-227-102.ssp.dialog.net.pl

  U mnie netia chodzi bardzo dobrze czekam na zmiany w neti netia jest swietna.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze